Lepszy obraz na 1080?!!

kacperpol

Banned
Siemano mam pytanie posiadam Panasonic TX-32LE60P łączę się przez oryginalny kabel komponent.
Moje pytanie brzmi dlaczego mam znacznie lepszy obraz w 1080i a z tego co wiem 720p jest znacznie lepsze.
Dodam że to jest telewizor hd ready czyli 720p jest bliżej do natywnej no chyba ze źle to rozumiem :culpability:
Możliwe że mam coś nie tak w ustawieniach tv ?
 

PidzamaSGaming

Użytkownik
Użytkownik
Mylisz sie, 1080p/i jest lepsze od 720p,

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2
 

kacperpol

Banned
To dlaczego wszędzie piszą że obraz z przeplotem jest znacznie lepszy, gry są przecież w 720p
Ten tv jest hd ready czyli natywna jest prawie ze 720p
edit co do 720p "Zeby obraz był ostry to trzeba by wyłączyć overscan i włączyć mapowanie 1 do 1 tym samym uzyskując czarną (czy też raczej szarą ;-) ) obwódkę dookoła obrazu. "
Pytanie jak duza jest ta obwódka i czy warto ?
 

PidzamaSGaming

Użytkownik
Użytkownik
Nigdzie tak nie piszą, 720p jest gorsze i tyle

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
sprawa jest bardzo prosta - 1080i będzie znacznie bardziej szczegółowe od 720p ale tylko wtedy kiedy posiada się przyzwoity tv redukujący efekt interlace czyli migotania - wtedy 1080i to jakość 1080p - różnic nie zaważy nawet fan jakości
jednakże kwestia rozdzielczości tekstur to inna inszość
 

oxygen

Użytkownik
Użytkownik
Napisze o odświeżaniu tutaj jak ktoś chce są szczegóły http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Telewizor_HD_-_poradnik_jak_wybrac-3482/strona/12451.html

Mam w domu starszy tv LCD i w podglądzie w tv w menu na hdmi xbox ustawia mi 100 hz i przy 1080 i 720 jest tak samo bardzo ładny obraz.
 

Do góry Bottom