1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

List od UPS, zapłata, pośrednik wysylajtaniej.pl

Temat na forum 'Off-Topic' rozpoczęty przez Wodorek, Grudzień 11, 2013.

1. Wodorek

Wodorek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam. ;)
    Dzisiaj dostałem pismo od UPS, w którym jest naliczenie dodatkowej opłaty za paczkę, jest to 99,09zł. Przesyłka była zamawiana jakieś 2 miesiące temu, a dopiero teraz dostaję jakieś pismo. I na nim jest tak:
    Spedycja-31,80
    Odb/T strona odmawia zapłaty-45,90
    dopłata paliwowa-2,86
    Przesyłka była opłacona z góry, kurier odebrał ją ode mnie, nie było żadnego problemu. I nie wiem co z tym zrobić, gdyż termin do zapłaty jest do 13.12.2013.
    PS. Pisze przy waga/rodzaj przesyłki 5,0/3,5B paczka. W paczce był X360 SLIM, sama konsola, bez pada/okablowania itp.

2. Lotnik421 Xbox One

3. DARREK

DARREK Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    L-ca
    Przesyłka była pobraniowa?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

4. Wodorek

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Opłata za przesyłkę była wysłana przelewem. ;)

5. DARREK

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    L-ca
    Tak, ale czy kurier miał pobrać kasę za zawartość paczki? Paczka została doreczona w ogóle?

6. Wodorek

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie, to ja zamówiłem kuriera aby przetransportował paczkę, paczka została doręczona.

7. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Weź telefon i zadzwoń do tej firmy w celu wyjaśnienia sytuacji. Chyba najprostsze rozwiązanie.

8. DARREK

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    L-ca
    załatw to przez infolinię lub jeżeli jest w u Ciebie ups to osobiście...

9. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie strasz bo ja też wszystko cały czas wysyłam przez wysylajtaniej i przez UPS :D

a co do Twojego problemu to musisz zadzwonić do nich i to wszystko wyjaśnić.

10. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    Troche nie na temat ogolnie jak widzi wam sie to cale wysylaj taniej bo mam dwie konsole do wyslania

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

11. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Korzystałem bardzo długo przez Wysyłaj taniej i zawsze UPS, Zastrzezeń zero co do paczek.
    Ostatnio wysylam przez Tani Kurier - Przesyłki i Usługi Kurierskie do 70% Taniej! - Furgonetka.pl z kilku względów

1) Tańsze Wysyłki paczki, również pobraniowej
    2) Za dostawę w sobotę ale tylko DPD i UPS to oferuje, nie ma kosmosu w opłaceniu trackingu bodajże 22zł, UPS bierze dobre ponad 40zł za pakę do 10 kilo w sobotę
    3) Istnieje opcja EXPRESS co powoduje ze np w DPD mają 1 dzień na wypłacenie kasy na konto z paczki pobraniowej, normalnie DPD ma czas do 10 dni, UPS do 6 dni roboczych, jednak UPS nie ma opcji Express także kasa i tak i tak do 6 dni dopiero na koncie z pobrania, tak samo w Wysyłaj taniej UPS chyba do 6 dni roboczych ma i brak opcji żeby była wypłacona szybciej. Co prawda trzeba uważać bo wysyłałem paczkę niepobraniową i różnica standard a Express była chyba 1,5 zł więcej więc tu wypłata w 1 dzień się opłacała, a więc szału nie ma różnić, no i kasa była na koncie na drugi dzień od dostarczenia paczki. Ale ostatnio 2 dni temu robiłem paczkę pobranie 1070 zł w DPD i chciało już za Express 13-15 zł więcej niż standard, zrobiłem symulację innej kwoty pobrania i wyszło że zależna dopłata jest od kwoty pobrania, akurat za 1070 pobrania płaciłem 33,xx zł normalnie w DPD 15,24zł także już była dopłata z 18zł, więc trzeba sobie rozważyć czy komuś się opłaca Express wypłata.

Ogółem będę korzystał już w Furgonetka.pl (głównie kurierzy UPS/DPD) uważam że Furgonetka.pl ma więcej funkcji, więcej kurierów obsługuje, od razu piszę nie korzystać z KEX, straszne muły, co prawda głównie do nas paczki docierały ale zdażało się kilka razy że dochodziły dopiero po 2-3 dniach od nadania, gdzie UPS, DPD, DHL zawsze 100% zleceń na Drugi dzień nawet w okresie świąt, a KEX w święta co roku nawalał, jest tańszy może 1-2 zł ale uważam nie warto się łasić te 1-2 zł mniej.

Wodorek czy paczka była pobraniowa?
    Zastanawia mnie to "Odb/T strona odmawia zapłaty-45,90" wygląda to jak by paczka nie została odebrana i musiała wrócić do nadawcy, ale może się mylę.

Proponuję zadzwonić do wysyłaj taniej i się dowiedzieć o co chodzi z tą dopłatą.

12. DARREK

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    L-ca
    Możliwe też że ups jeszcze raz chce skasować za przesyłkę. Dwa takie przypadki już miałem.

13. WRUB5ON

WRUB5ON Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KALISZ
    Powiedz mi jeszcze tylko na tym furgonetka.pl mozna za nadanie kurierowi przy odbiorze paczki zaplacic

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 2

14. Wodorek

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak jak mówiliście, zadzwoniłem do nich. Kazali mi wysłać dowód wpłaty na mail'a, więc to zrobiłem. ;) Czekam na mail'a zwrotnego. :)
    Edit: Dostałem maila, że sprawa została przeniesiona do odpowiedniego działu, i jak coś to mam się zgłosić do działu windykacji. Tylko nie wiem czemu windykacji. :/ Ktoś wie.?

Wczytywanie...

Poleć forum