lite-on ihas i stary komp z płytą gówną na IDE (ATA)

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
Mam w płycie głownej SATA, ale mi coś nie działa jak podepnę ihasa. I mam pytanie czy jak bym podłączył czymś takim PRZEJSCIOWKA KONTROLER ADAPTER IDE ATA SATA k78 (1996158188) - Aukcje internetowe Allegro to działałoby normalnie, czy lepiej kupić takie coś ADAPTER USB IDE SATA + ATA 2,5 + 3,5 IMPORTER FV (1995810444) - Aukcje internetowe Allegro ?
To drugie ma jebliwe zasilacze, wtyczka się rusza niemiłosiernie i o zwarcie nie trudno, mi padł tego samego dnia w którym kupiłem, a kumpel już drugi raz wymienia zasilacz. Oczywiście tylko ja i kumpel mogliśmy mieć pecha ale wolę napisać :) A co nie działa, nie wykrywa napędu ? może podłącz pod inny port SATA ?
 

Wedel

Użytkownik
Użytkownik
Nie wykrywa go w ogóle. Próbowałem pod drugi port oraz innym kablem i nic. Takie coś PRZEJSCIOWKA KONTROLER ADAPTER IDE ATA SATA k78 (1996158188) - Aukcje internetowe Allegro działałoby normalnie?
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
a może masz RAID włączony ? Wiesz co, ja mam jakiś kontroler na VIA. Jak chcesz mogę Ci go wysłać, leży w szafie i się kurzy. :)

Zrobiłem fotę:

http://img803.imageshack.us/img803/2125/dsc09706f.jpg

Nie mam co z tym robić a Tobie się chyba bardziej przyda niż mi. O ile Ci taki pasuje. Mogę to wysłać za pobraniem jakieś symboliczne 10 pln.
 

Wedel

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie przy Kontroler RAID jest znaczek że chyba nie ma sterowników i nie mogę żadnych dobrych znaleźć. Mam płyte A8V Deluxe i win7 x64. Chciałbym podłączyć za pomocą jakiegoś adaptera/przejsciowki tak żeby to działało jak ATA lub na USB tylko nie wiem czy to by działało.

Co taki kontroler na VIA by mi dał?
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
ojoj płyta to już staruszek... taki kontroler wpinasz w port PCI, podłączasz kabelkiem SATA napęd albo dysk i tyle. Kontroler jest sprawny. Jedyny mankament jaki ma to, to że nie ma tylnego wyjścia SATA w związku z czym nie podłączysz napędu xboxa do niego, tzn podłączysz ale Ci nie wykryje - a przynajmniej mojego lite-ona 16D2S nie chciał ruszyć.

Poza tym A8 chyba nie ma sterowników do W7 x64. Sprawdź w BIOSie czy Ci go wykrywa jeśli w BIOSie jest ok, to będziemy szukali sterów pod 7 dla tego typu kontrolera.

Ok znalazłem stery dla Ciebie dla teog typu kontrolera pod w7 x64, łap:

http://www.viaarena.com/Driver/V-RAID_v6.10a.zip
 

Wedel

Użytkownik
Użytkownik
Chodzi Ci o to czy wykrywa IHAS'a? Nie, nie wykrywa. Nic nie ma. Dla takiego kontrolera nie trzeba zadnych sterownikow? Jak bym go podpiął to IHAS by chodził normalnie, czy to tylko napędu z xboxa bym nie podłączył?
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
tylko xboxowego - resztę dysków napędów na sata bez problemu. ten kontroler nie wymaga sterowników.

hm ale poczekaj jeszcze, może zrób update BIOSa płyty, najnowsza wersja 1018.002

I jeszcze pytanko, może zabrzmi ono głupio, ale podłączyłeś zasilanie ? masz prejściówkę z sata na molex ? :)
 

Do góry Bottom