1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

LITE-ON najlepszy?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Razor3100, Grudzień 29, 2008.

1. Razor3100

Razor3100 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Witam!
    Mam pytanie co do tego nowego LITEON'a bo już przerobić sie da i chciałbym teraz zapytac osoby które mają przerobionego.
    Czy ten napęd jest lepszy od Samsunga, Hitachi i Benq?
    Czy doczytuje tekstury w GTA IV?

2. Lotnik421 Xbox One

3. zciwo

zciwo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam wrażnie, że nawet gorzej doczytuje tekstury. Wcześniej miałem samsunga

4. gelu87

gelu87 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    mam liteona i jakos probemu z grami nie mam tekstur mnie doczytuje zadnych problemow to chyba zalezy od danej konsoli i napedu :] poczytaj sobie forum jednemu gra tnie i doczytuje tekstury a innemu na identycznej konsoli i npedzie gra dziala idealnie :] wiec nie da sie powiedziec czy trafisz na dobry model czy jakis wybrakowany niestety

5. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Doczytywanie tekstur to normalne. Konsola ma za małą przepustowość na szybką dekompresje tekstur z DVD, ale teraz problem załatwia instalacja gry na HDD.

CO do LiteOn'a jest to obecnie najlepszy montowany napęd w konsolach.
    Oczywiście pod względem technicznym najbardziej dopracowany.

6. Razor3100

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Piszesz tak bo masz LITE-ON'a?
    Może jakieś bardziej przekonywujące argumenty?

7. smiti

smiti Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    Rzadko są z nim problemy, raczej nie rysuje ani nie niszczy płyt. W przeciwieństwie do innych.

8. Razor3100

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Mam Samsunga MS28 i sprawdziłem wszystkie płyty i żadna nie jest porysana.
    Skąd więc taki wniosek?

9. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Żaden napęd nie rysuje płyt.
    Ten mit powstał od dzieciaków które obracały konsole z poziomu do pionu w momencie kiedy płyta byłą w napędzie a jak powszechnie wiadomo napęd XBOXA został zbudowany w oparciu o napęd PC który z reguły pracuje poziomo bo nikt nie obraca stacji komputera.
    Płyta zawieszona w powietrzu i trzymana tylko przez magnesy pozycjonuje się siłą odśrodkową wirującego dysku przez co każdy obrót napędem powoduje gwałtowne zmiany pozycji płyty przez co soczewka która w XBOXIE jest konstrukcją wklęsłą przyciera krawędziami o płyte.
    Niektóre napędy miały wadę fabryczną spowodowaną montażem magnesu zarówno na trzpieniu wirnika jak i górnego krążka przez co gwałtowny start płyty wprawiał ją w wibracje i rysował. Spore przypadki przy napędach hitachi. Microsoft usunął bardzo szybko tą usterkę montując magnes wyłącznie na górnym krążku trzymającym płytę. Sam laser przy poprawnym poziomym rozpędzeniu płyty nie jest wstanie jej przytrzeć gdyż promień wychyłu soczewki wynosi jedynie 5mm a sama odległość od płyty jakieś 8/9mm.

Dlatego proponuje spojrzeć na konstrukcje napędów pod względem technicznym i nie kierując się tym co wypisuje się powszechnie w internecie.

I to jest cała filozofia mitu o porysowanych płytach.

10. smiti

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    A za chwilę.
    Sorry ale coś się tutaj wyklucza. Rysowały i Samsungi i Hitachi, czasami potrafiły nawet złamać płytę. Bez poruszania - były źle zaprojektowane. Poza tym napęd X'a jest przystosowany do pracy zarówno w pionie jak i poziomie. Skoro by tak było to pisało by to w instrukcji obsługi i nie było by ząbków do pionowego wsadzania płyty. Nie próbuj być mądrzejszy od Microsoftu.

@Razor3100 - A ja mam xbox'a bez rroda, skąd więc wniosek, że rrod istanieje ? Tak jak nie wszystkie xboxy dostawały rroda tak i nie wszystkie stare napędy rysowały płyty. Skoro z samsungiem i hitachi było wszystko oki, to czemu wprowadzili Benq ?

11. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Rysowały ale była to wada w nielicznych egzemplarzach spowodowana wląśnie złym montażem magnesów.

Złamanie płyty następuje podczas wyprężeń w momencie rozpędzania płyty która po wpadnięciu w wibracje rozpieprza ją w mak. Bardzo częsta zdarza się to w innych napędach wysokoobrotowych, DVD, PC, szlifierkach, tarczach do cięcia metalu lub drewna. Zjawisko nie jest niczym zaskakującym nie powinno nikogo to dziwić. Spowodowane szczególnie złym wyważeniem tarczy tudzież płyty CD,DVD.

Zgadza się wszystkie napędy produkowane od ok 1990 roku posiadają zaczepki na płytę do pracy w pionie. Napędy PC szczególnie w tym XBOX gdyż posiada zminiaturyzowany napęd PC.

Zgadza się ale za to jest informacja która mówi że nie wolno obracać kosoli kiedy płta znajduje się w napędzie bo może to spowodować uszkodzenie napędu, płyty a w skrajnych wypadkach nawet oczu :p

12. smiti

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    Dokładnie i doszliśmy chyba oboje do tego, że aby tych problemów było jak najmniej to wystarczy wybrać Lite-ona.

@Topic - Lite-on jest najlepszym napędem dotychczas montowanym w Xbox'ie.

13. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    No tak :) LITE-ON to najlepsze wyjście

14. Razor3100

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dzięki chłopaki :)

15. Agron95

Agron95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    to skoro lite-on jest najlepszy to po co wprowadzali benq?

16. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Przecież Benq montowany był w x360 dużo wcześniej niż Lite-on.

17. Goku

Goku Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na moje wymyślili Lite-ona po to żeby zabezpieczyć się przed piractwem ale teraz już z pewnością opracowują nowy napęd który będzie lepiej zabezpieczony bo lite-on został już złamany. Ale zgodzę się z tym że lite-on jest najlepiej dopracowany :)

18. kubaj

kubaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Wiesz co że krążą już plotki że m$ już zaczyna mi ma być w konsolach produkowanych w sierpniu tego roku po obniżce zapowiadanej.

19. papux

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Każdy kolejny napęd w konsolach był odpowiedzią na piractwo oraz wykryte wady które zgłaszali użytkownicy.
    (Samsung) Rysał, nie czytał, blokowała się tacka
    (HITAHI) zły montaż magnesów, ale dobrze czytał
    (LG) wszystko działało ale słabiutki laser
    (BENQ) Pierwszy udany napęd. Nie rysał, nie blokowała się tacka, czytał lecz nieraz z drobnym opużnieniem
    (LITE-ON) to samo co BENQ lecz ulepszona elektronika i optyka.

Także każdy następny będzie coraz bardziej zabezpieczony i coraz mniej awaryjny. Wszystko idzie ku najlepszemu, ale każdy sprzęt jest udoskonalany.

Można się też liczyć z wersją slim XBOXA która też według pewnych źródeł ma powstać. Wtedy dostaniemy super miniaturowy napęd pewnie coś co już nie będzie do końca napędem zamkniętym w skrzynce lecz integralną częścią konsoli.

20. Tvinki

Tvinki Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Trójmiasto
    Ja mam LITEONA i uważam że jest dobrym napędem , a teraz można bezproblemowo przerobić go na iXtreme 1.5 bez wymiany napędu czy jakiś bzdetów , w trójmieście nowa konsola z Liteonem to cena od 680 tak 900 zł zależy jaki sklep a iXtreme 1.5 to cena od 80 do 100 zł

21. Nafta-Katowice

Nafta-Katowice Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Katowice, Poland
    Lite-on moim zdaniem jest dobry wcześniej mialem Hitachi-LG i też był dobry ;) Także nie narzekam, moj kumpel za to ma BENQ i tekstury doczytuja sie niestety dosc czesto

Wczytywanie...

Poleć forum