1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

LiteOn- Laptop

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Shiliat, Maj 17, 2009.

1. Shiliat

Shiliat Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Przemys›l, Poland
    LiteOn- Laptop potrzebna pomoc!

Witam chce zając się flashowaniem napędów i tak posiadam laptopa bez portu COM :( i buszując w necie natknąłem się na kontroler COM>USB i tak się zastanawiałem czy by działał pod Dosem ? i mam jeszcze jeden problem każdy korzysta z specjalnego sprzętu do zczytywania i wczytywania pamięci w LiteOnach.
    Ja znalazłem takie coś [TUTORIAL] Flash LITE ON i piszą ze to zastępuje profesjonalny sprzęt.

Mam tez dylemat bo do flashu napędu Samsung np. wystarczy kontroler SATA np. pod PCMIA ale piszecie tez ze napęd, dysk w PC/Laptopie musi być odłączony a jeśli laptop jest na gwarancji i nie chce rozbierać laptopa? czy będzie ok jak wyłączę napęd w biosie?

Wiem ze masło maślane ale napisałem jak mogłem :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Pod dosem wątpliwa sprawa. Ale jest takie coś jak VirtualPC od Microsoftu. Jak ustawisz ten sprzęt w swoim systemie odpowiednio, potem w Virtualu ustawisz, na virtuala zainstalujesz np. windowsa 98 lub z bootowalnego obrazu uruchomisz dosa, to porty będą działać napewno :) Wiem bo przy okazji innej sprawy też tak robiłem jakiś czas temu.

Jednak Virtual PC wymaga stosunkowo mocnego kompa (polecam 2 rdzeniowy z obsługą Intel Virtualization), minimum 2GHz i do tego pewien zapas pamięci - VirtualPC działa jak komp w kompie - twój system udostępni mu trochę ramu (do ustawienia; do windowsa 98 polecam 128-256MB, do dosa z obrazu spokojnie 64 styknie; pod XP wiadomo - najlepiek 768-1024 żeby w miarę chodził) i sporo zasobów procesora...
    Trochę to zamotane, ale poczytaj jakieś opisy VirtualPC od Microsoftu i dojdziesz co i jak.

Mi ten program uratował tyłek, bo na studiach korzystaliśmy z programów które działały pod windowsem 98/2000 i ewentualnie, ale nie zawsze pod XP, a ja w lapku Viste mam a XP nie chcę już na oczy widzieć. No to windows XP do Virtuala, dobrze skonfigurowany, chodzi jak ta lala.

4. MariouZ

MariouZ Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja przy flashowaniu napędu korzystałem w laptopie z przejściówki USB>COM HL-340 (nie pamiętam producenta), działała elegancko pod win xp i pod dosem. Czy inne przejściówki też działają nie mam pojęcia, w sklepie możesz zapytać czy jak ci nie będzie współgrać to czy będzie możliwość zwrotu.
    Co do kabla COM>XBOX to radzę kupić (poszukaj na allegro), będziesz miał gwarancję prawidłowego działania - jak chcesz się zająć przeróbkami napędów to podejdź do tego na poważnie.
    A przy okazji, napęd podpinałem do laptopa przez zewnętrzne złącze esata przejściówką esata>sata i (aż dziwne) wszystko grało :)

Wczytywanie...

Poleć forum