LT3.0 czy RGH? A moze cos innego - dylemat

scigal

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich. Mam mały dylemat nad przyszłością mojej konsolki. Bardzo chciałbym móc zagrać w najnowsze gry (np. Sherlock Holmes) ale gry z XGD3 nie lubią się z moją konsolką (chyba przez stary dashboard). I tutaj są 3 opcje wraz z plusami i minusami co można zrobić. Bardzo proszę o pomoc, porady, jakieś sugestie...

Mój flash i dashboard: LT2.0 13599.0

opcja 1 : LT3.0 i nowy dashboard
plusy: względnie tania aktualizacja flashu, można pograć w najnowsze gry
minusy: nagrywając zwykłą nagrywarką nie można grać z dysku (czyli glośna praca konsoli oraz większe zużycie lasera), starsze gry typu Mortal Kombat, które są często w konsolce jak są jakieś imprezy czy spotkania ze znajomymi przestają działać

opcja 2: chip RGH
plusy: oszczędność długotrwała (nie trzeba kupować płyt), zerowe zuużycie lasera
minusy: wysoka cena instalacji (160zl), sporo zabawy z softem, konwertowanie obrazów, czekanie na włączenie się konsoli, możliwe niespodzianki

opcja 3: zostaję przy LT2.0 dogrywam tylko nowszy dashboard
plusy: mogę grać w nowe gry dogrywając topografię do obrazu
minusy: "cicha aktualizacja", problemy z zapisywaniem gier na na dysk, jeszcze jakieś(?)


Jeśli coś gdzieś pomyliłem, albo coś sie nie zgadza to prosze mnie poprawić. I ogólnie napiszcie co mi byscie radzili..
 

wafel23

Użytkownik
Użytkownik
graj przy tym co masz na lt 2.0 zaktualizuj tylko dasha i gry dalej chodza (topografia hehe topologia jak już coś takie małe sprostowanie) a co do gier to jeszcze tylko inwestycja w ihas i problem z instalowaniem na HDD znika :) choc i trick mp3 jeszcze zostaje...
 

scigal

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
wafel >> hehe dzięki za sprostowanie z topologią:) Powiedz mi jeszcze czy jeśli starsze gry typu Mortal Kombat, Battlelfield 2 czy MW2 instalowały mi się normalnie na dysku to czy po zaktualizowaniu dasha do wersji 14719 już się nię będzie dało ich na ten dysk instalować? Czy to odnosi się tylko do gier nowych zabezpieczonych XGD3? Dzieki
 

wafel23

Użytkownik
Użytkownik
trick mp3 jak cos gdzies jest moj caly opis w dziale LT- Nowy das 14719 poczytaj .. ale z tego co pamietam po aktualizacji do 14719 Call o duty mw 3 musialem grac z trikiem mp3 bo wywalalo gre do dasha wiec tyle sie zmieni jesli nagrywales ihasem to nic wszystko bez zmian
 

Daniel1979

Użytkownik
Użytkownik
Grasz live - LT
Grasz offline - RGH
 

surferj24

Użytkownik
Użytkownik
jak masz troche pojęcia to jak już masz wyjęty klucz napędu to sam spokojnie możesz wgrać nowy firmware to nie jest nic skomplikwoanego poszukaj poradnika na forum wszystko jasno i przejrzyście wyjaśnione
 

marjooo

Użytkownik
Użytkownik
... są 3 opcje wraz z plusami i minusami co można zrobić. Bardzo proszę o pomoc, porady, jakieś sugestie...

Mój flash i dashboard: LT2.0 13599.0

opcja 1 : LT3.0 i nowy dashboard
plusy: względnie tania aktualizacja flashu, można pograć w najnowsze gry
minusy: nagrywając zwykłą nagrywarką nie można grać z dysku (czyli glośna praca konsoli oraz większe zużycie lasera), starsze gry typu Mortal Kombat, które są często w konsolce jak są jakieś imprezy czy spotkania ze znajomymi przestają działać

opcja 2: chip RGH
plusy: oszczędność długotrwała (nie trzeba kupować płyt), zerowe zuużycie lasera
minusy: wysoka cena instalacji (160zl), sporo zabawy z softem, konwertowanie obrazów, czekanie na włączenie się konsoli, możliwe niespodzianki

opcja 3: zostaję przy LT2.0 dogrywam tylko nowszy dashboard
plusy: mogę grać w nowe gry dogrywając topografię do obrazu
minusy: "cicha aktualizacja", problemy z zapisywaniem gier na na dysk, jeszcze jakieś(?)


Jeśli coś gdzieś pomyliłem, albo coś sie nie zgadza to prosze mnie poprawić. I ogólnie napiszcie co mi byscie radzili..
Rozważałeś emulator napędu ?, np. xkey (z najnowszym softem obsługuje wszystkie napędy), Wasabi360, lub x360dock. Xkey i Wasabi działają bez problemu z najnowszym Dash'em i na Live.
 

witexor

Użytkownik
Użytkownik
Polecam RGH, tylko dysk konieczny. Konwertowanie obrazu to kwestia 5 minut, zabawy z softem nie ma dużo, zazwyczaj osoby które robią RGH to wszystko wgrywają, włączenie konsoli różnie bywa, czasem kilka sekund, czasem ciut dłużej, ale nie jest źle, z niespodziankami się nie spotkałem :) Tak se policzyłem teraz że przy moich 50 grach na dysku które mam, a miałbym je nagrywać na płytkę, to RGH już się zwróciło :D
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Również polecam ci RGH, nawet nie wiesz ile osób chciało by mieć właśnie taki Dashboard jak ty.

Co do startów konsoli to jak masz konsole FAT to będzie startować jak oryginalna. Jeżeli masz Slima to między 6-40s ...tyle chyba zaczekać można ?
Co do trudnego konwertowania to również mit. Więcej zabawy jest z ustawieniami imgburna + abgx niż z Exiso (4 guziki).

Cena...hm tak cena jest większa za RGH, ale zdaj sobie sprawę z faktu że robisz tą przeróbkę raz, nie trzeba aktualizować co jakiś czas jak LT+ (co wiąże się z płaceniem fachowcowi). Przy RGH wszystko już robisz sobie we własnym zakresie.

Reasumując:

RGH = 160 zł i święty spokój
LT+3.0 = koszt Flash'a 50zł + liteon iHAS124-B 80 zł + paczka Verbatimów 10sztuk 40 zł czyli razem 170zł
do Lt należy jeszcze doliczyć z szarpane nerwy jak nawet iHAS ci nie pomoże wypalić FIFY2013 ;p
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
RGH = 160 zł i święty spokój
LT+3.0 = koszt Flash'a 50zł + liteon iHAS124-B 80 zł + paczka Verbatimów 10sztuk 40 zł czyli razem 170zł
do Lt należy jeszcze doliczyć z szarpane nerwy jak nawet iHAS ci nie pomoże wypalić FIFY2013 ;p
+ koszty wysyłki więc naprawdę sam pomyśl co dla Ciebie lepsze.
na początku bałem się że nie ogarnę RGH - ale jak stosuje się człowiek do tutoriali (w których jest napisane co i jak krok po kroku) no to nie można niczego uwalić. Nie ma się czego bać, konwersja gry zajmuje ok 5-7 minut, skopiowanie jej na dysk twardy to również ok. 10 min (po USB) więc wychodzi szybciej niż nagranie płyty.
pomyśl nad RGH, mówię serio
 

scigal

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie wielkie dzięki za wypowiedzi, ale teraz mam pytanie zupełnie z innej beczki:
niedawno konsola była u znajomych, transport wydawał mi się zabezpieczony - konsola w torbie podróżnej zawinięta w ręcznik. Jak zwykle. Wszystko działało póki przed chwilką jej nie włączyłem.
Wszystko startuje normalnie, włączam płytkę pierwszą, drugą, trzecią - nic nie działa, mieli chwilkę i wyskakuje "otworz naped" albo wyświetla się "graj w gre" (bez avatara graficznego) i jak włączam to tekst ze ściereczką mi wyskakuje.
Masakra - nie wiem teraz czy flash napędu się uszkodził, czy może uszkodziłem laser podczas transportu czy co.. Zawsze dbałem o laser (instalowanie gier na dysk), więc wątpię, żeby tak z dnia na dzień przestał działać. Żadne błędy na konsoli się nie wyświetlają. Jakieś sugestie co to może być, albo jak sprawdzić czy to na pewno laser..?

Teraz kilka pytań o RGH:
1) mam dysk zewnętrzny 750gb (są na nim filmy które oglądam bezpośrednio z TV) w systemie NTFS. Jest już w połowie zajęty, więc nie mogę go sformatować czy konsola widziałaby dysk w takim systemie czy musi być FAT32
2) Czy konsola startuje tak samo z podłączonym dużym dyskiem zewnętrznym jak i np. pendrivem 16GB
 

Do góry Bottom