1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

LucasArts nie stworzy więcej gier

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Zula, Kwiecień 3, 2013.

1. Zula

Zula Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Od mojej mamusi
    Disney postanowił zamknąć studio, a licencji na gry ze świata Gwiezdnych Wojen udzielać innym firmom.

To smutna wiadomość, choć trudno mówić o niespodziance. Od dawna drżeliśmy przecież o los Star Wars 1313, a informacje o Star Wars: First Assault wyciekły właśnie jako ostatnia deska ratunku, która miała spowodować, że fani zrobią wokół gry szum, który wpłynie na decydentów.

Nie udało się. Disney poinformował przed chwilą, że LucasArts nie stworzy więcej gier. Firma chce oczywiście, by na rynek trafiały produkcje oparte na Gwiezdnej Sadze, ale priorytetem jest zminimalizowanie własnego ryzyka. Dlatego tworzyć je będą inni, na licencji.

Oficjalny komunikat nie mówi nic wprost o skasowaniu czegokolwiek, ale masowe zwolnienia i podziękowania dla ludzi pracujących nad nowymi grami, robią to w zasadzie za niego. Możecie więc przestać czekać na Star Wars 1313 i First Assault.

Wiadomość jest naprawdę świeża i choć sama w sobie jest bardzo smutna dla każdego, kto pamięta logo LucasArts poprzedzające wiele świetnych gier (nie tylko tych gwiezdnowojennych), to muszę przyznać, że reakcja ludzi na Twitterze podnosi mnie trochę na duchu. Widać, że pamiętają czasy świetności firmy, dziennikarze błyskawicznie zaczęli podawać dalej nie tylko smutne wspominki, ale i oferty pracy dla zwolnionych. Oby Moc była w nich silna.

źródło: Game Informer

Aktualizacja:
    Kotaku informuje o skasowaniu obu wspomnianych tytułów, tymczasem Game Informer uzupełnił swój artykuł, o wypowiedź sugerującą, że 1313 może zostać dokończone przez inne studio na mocy licencji.

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. mrowa110

mrowa110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    64
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    I dobrze :)

4. Huntexx

Huntexx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wielka szkoda... LucasArts mial swoje chwile, sam z checia gralem w Star Wars: The Force Unleashed 1 i 2 :c Gonna miss you LA

Wysłane z mojego GT-S6500D

5. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Disney z splint second 2 tez sie wycofal , nie powazna firma .

6. Diabolique

Diabolique Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    szkoda. Indiana jones na PC to bylo coś!

7. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    oo szkoda bo liczylem na slint second 2

8. Remix27

Remix27 Banned

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nie Pamietam
    Nie ma co siedzic branza komputerowa jak gielda papierow. Stars szkoda mi nie jest. Disney bardzo ostroznie podchodzi do inwestycji w gry ,jak prawie skonczone split second olali.

9. MatthewHEAT

MatthewHEAT Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lublin
    Bardzo szkoda, niezliczone godziny spędziłem jako dziecko przy Jedi Academy i Jedi Outcast, przynajmniej wydali kody źródłowe za free z tego co słyszałem, ale nadal łezka się w oku kręci...

10. Famous

Famous Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    68
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
    wielka szkoda, wychowałem się na grach takich jak KOTOR, Jedi Academy itp. a tu nagle disney kupuje SW i niszczy wszystko ;\\ jak jeszcze nakręcą kontynuację Star Wars to chyba znienawidzę Disney'a który robi tylko dobre bajki i nic poza tym

11. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    I po jaką cholere ten Disney wtyka swoje łapska tam gdzie nie ma?? Szkoda bo chciałem zobaczyć jak ten "1313" będzie wyglądał, gierka zapowiadała sie ciekawie. A gier takich jak Jedi Outcast i Jedi Academy (z naciskiem na tą pierwszą) nigdy nie zapomne.

12. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Bardzo podobało mi się The Phantom Menace na PSXe :D
    Później Jedi Power Battles :D

13. Rei 02

Rei 02 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ano, taka branża. Oficjalnie się już od jakiegoś czasu trąbi że produkcja coraz to dalszych kontynuacji się nie opłaca, bo tak jak w przypadku Far Cry'a 3 czy najnowszego Splinter Cell'a, nie zarabia się na nich tyle co przewidywano. LucasArts po prostu nie chce dalej brnąc ku kompletnemu bankructwu więc się im nie dziwię. Poza tym, ostatnie produkcje od Disney'a też się nie chwalą zbyt dobrymi wynikami sprzedaży. Krążą nawet plotki że 3 część myszki Mikey nawet nie powstanie bo 2 okazała się totalną klapą.

14. Darkkpoland

Darkkpoland Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Podlasie
    Szkoda, byłem zainteresowany 1313, z gier o uniwersum GW to grałem tylko w Force Unleashed, nie była taka znów zła :)

15. slawek4129

slawek4129 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czyli w 1313 nie zagramy? Cz może jednak dokończą projekt?

Wczytywanie...

Poleć forum