1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Lustrzanka - pomoc w wybiorze

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez sebakwiatek89, Październik 9, 2011.

1. sebakwiatek89

sebakwiatek89 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    Witajcie,

Potrzebuję pomocy kogoś, kto zna się trochę na fotografii. Mianowicie planuje zakup lustrzanki cyfrowej za max 2000zł. Nie musi być profesjonalna. Używana będzie do własnych potrzeb (fotki rodzinne, krajobrazy itp.). Coś na sam początek ;) Czekam na podpowiedzi :D

Z góry dzięki ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. bembenos

bembenos V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Na sam początek polecam Nikon D3000, dla amatora/osoby zaczynającej przygodę z fotografią będzie strzałem w 10 :)

4. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Jak zaczynałem przygodę to kupiłem Sony Alpha 350 do tej pory trzaskam nim zdjęcia i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu :) ostatnio dokupiłem obiektywy Sigma z ogniskową 17-70 oraz 70-300 na makro po prostu bajka

5. ulan

ulan Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZBI
    Nikon D3000, Canon 1000D, Sony A350/390 (nic poniżej), Pentax K-r (K-x) i Oli (nie mniej niż E420).
    Ja mam Oliego E450 + pierścień redukcyjny M42 + Heliosa f2 50mm (cud malina i cudy na kiju tylko obiektyw jest manual ale cała frajda z ustawiania). Polecam pierścienie pośrednie do makro :)

6. sebakwiatek89

sebakwiatek89 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    kasę na razie zbieram i się rozglądam, więc wszystkie opinie będą mi przydatne :)

7. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Nikon D90. Taki aparat starczy Ci już na dłużej. Sony bym odradzał

8. incubus

incubus V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ruda Śląska
  9. Emcio

Emcio Użytkownik Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lębork
    Sam zastanawiałem się nad kupnem aparatu do 2k jak ty.
    Na początku byłem zdecydowany na Pentaxa K-x, później zaciekawił mnie Sony A390 a zakup zakończyłem na Sony HX 100v.
    Jest to aparat kompaktowy, ale za tą cenę jest masakryczny (na plus).
    Kupiłem go w piątek i oczywiście nie poznałem jeszcze wszystkich jego funkcji, ale te podstawowe wymiatają (3D, Panorama 3D, dobre Makro, duzy Zoom).
    Kupując lustrzankę z podstawowym kitem 18-55mm trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie dokupić nowy, większy obiektyw z czasem może jeszcze jeden lepszy itp.
    W kompakcie nie ma tego problemu (dopiero zaczynam bawić się w fotografię) i jak dla mnie ten Sony jest super. Kupiłem go za 1599zł w RTV Euro AGD.

10. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Tak tylko jak to Sony to oczywiście reszta dodatkowych rzeczy nie pasuje tak jak do Nikona czy Canona. Ja Ci polecam tylko te dwie firmy. Chyba, że masz coś koło 7kafli to Mamiya albo Hassenblad.

11. sebakwiatek89

sebakwiatek89 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    mam zamiar wybrać pomiędzy canon/nikon skoro tak wygląda sprawa z obiektywami :(

12. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Plus dla Nikona za mniejsze szumy. Co prawda ma ISO 200 min ale ma odpowiedniki jakby systemowe ISO 100, które jest spotykane fizycznie w Canonach. Z tym, że nie ma różnicy. Jak dla mnie poręczne i intuicyjne menu w Nikonie D90, dość ciężki co dla mnie też jest plusem. Ustawienie dioptrażu jeśli masz coś z oczami...ale z drugiej strony mas AF na obiektywie. Co do obiektywów to polecę Ci 50mm 1.8D Nikkor. Kosztuje sporawo ale do portretów jak znalazł. Ogólnie polubiłem obiektywy o stałej ogniskowej. Oczywiście to wymaga posiadania dużej torby by w miarę sprawnie zmienić na jakiś tele. Bateria w D90 jak dla mnie jest cudowna. Trzyma i trzyma. Jeśli planujesz jeszcze zakup lampy to SB-900 only.

13. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    Jeżeli aparat ma być używany w celach amatorskich to na początek Nikon d3000 albo d3100(nagrywa filmy i ma parę zbędnych bajerów więcej niż poprzednik).
    Osobiście bym polecił Nikosia D90, za 2 k wyrwiesz używkę z obiektywem a ta puszka naprawdę dużo potrafi. Obiektywy Nikorra to naprawdę bajka i tak jak pisał rower, stałka 50mm ze światłem 1.8, miód.
    Co do Canona to nie mam zdania, znajomy fotograf ciśnie na ich sprzęcie i sobie chwali, tylko że on władował w zestaw ok 30 koła to musi dobrze pstrykać.
    Sony odradzam, oni to konsole robią dobre :D

14. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    W 100% się zgadzam z powyższym :)

15. ulan

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZBI
    Odwieczna polemika co lepsze Canon czy Nikon :) Nie ma wygranych w tym sporze. Kiedyś wyczytałem takie fajne powiedzenie: Uwielbiam Canony, uwielbiam Nikony, szanuje Olympusy i Pentaxy ale gardzę Sony.
    Fakt aparat kupuje się według możliwości finansowych. Nikon D90 trochę jest za potężny sprzęt jak na amatorkę i do zdjęć rodzinnych na imprezach, i tak pewnie nie będzie wykorzystywał w 80% jego możliwości (przynajmniej na początku) więc kupić żeby mieć i walić zdjęcia na auto + AF i *.jpg to mija się z celem. Niech chłopak zacznie ogarniać od czegoś prostego zorientuje się z nastawianiem przesłony, migawki. Na amatorkę nie potrzebne są aparaty które maja po 10, 12 mln pixeli w zupełności wystarczy 5mln, i tak 90% ludzi którzy robią zdjęcia żeby tylko porobić oraz pozerzy którzy kupują lustro żeby pokazać się przed rodziną i powiedzieć że dali 3 tys. za aparat nie umieją odróżnić zdjęcia zrobionego małpką a lustrem.

Zamiast inwestować dużą kasę w obiektywy można wstępnie zainwestować inne odpowiedniki dające efekt drogich obiektywów (mówię tu np. o makro - pierścienie, soczewki - fakt że minusem tego jest utrata jakości itd.).

Ciężko doradzać w takiej sytuacji. Najlepiej idź gdzieś do sklepu weź sobie w rękę zobacz jak leż Ci w ręku canon lub nikon (nad sony się zastanów - podobno dobre Sony to model minimum A500 ale Sony to dobre ma tylko TV i PS3 :D). Chcesz nowy czy używany sprzęt? Jak nowy to na all.. możesz Canon`a 500D z kitem dorwać 2200 (nówkę - jest tańszy od ND90. Jeżeli używkę to fajnie by było jak by miała gwarancję bo to tylko sprzęt a nie wiadomo jak ktoś użytkował zanim wystawił do sprzedaży.

16. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Z tym, że lepiej kupić raz, a dobrze. Chociaż idąc tym tokiem powinniśmy kupić FF ale to już większa kasa. Zresztą na imprezach rodzinnych ; wesela, chrzty itd...nie widzę nic złego w robieniu zdjęć w AF, ba, jest to cholernie wygodne i dużo szybsze. Zdjęcia i tak powinno robić się w RAW + JPG, nigdy nie wiesz kiedy zrobisz zdjęcie swojego życia :)

17. Dzozefo

Dzozefo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    "Uwielbiam Canony, uwielbiam Nikony, szanuje Olympusy i Pentaxy ale gardzę Sony" całkowicie się z tym zgadzam, jak chcesz kupić aparat to wybierz coś z firm które od początku produkują aparaty i są w tym najlepsi: Nikon czy Canon a sony to sobie możesz telewizor kupić.

18. ulan

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZBI
    Fakt dobrze jest kupić raz a dobrze ale nie każdego stać i każdy kupuje według swoich możliwości. Ja zaczynałem od FinePixa S5600 później przerzuciłem się na lustro i jestem zadowolony z Oliego. Źle może napisałem nie chodzi mi konkretnie o robionych zdjęciach podczas imienin na AF tylko o ustawiania trybu auto robiąc plenery,portrety itd. nie wiem jak dla innych ale dla mnie to sama zabawa ustawiać te wszystkie rzeczy tym bardziej że mam obiektyw full manual :)radość ze zrobionego zdjęcia jest 200% większa :)

19. sebakwiatek89

sebakwiatek89 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    Canon EOS 1000D + 18 - 55 mm?

20. ulan

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZBI
    Jeżeli bym miał 2 tys. to ja na twoim miejscu kupił bym samo body od 1000D a szkiełko dokup na all... Do 1000zł kupisz coś w miarę dobrego (jakąś Sigme lub Tamrona)

21. sebakwiatek89

sebakwiatek89 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    ŁDZ
    ogólnie to muszę też podszkolic się w obsłudze i terminologii :D może jakaś książka czy forum z poradami? co polecacie?

Wczytywanie...

Poleć forum