Lutowanie a przerabianie

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
Witam, kupiłem niedawno X360 używanego (jasper z 13.05.2009 r), ma wgrany soft xtreme 1.6 chyba chciałbym ją zaktualizować do LT1.9 tylko że chciałbym to zrobić u takiego kogoś kto powiedział że "zerknie" na konsole i jak zobaczy luty jakieś na napędzie to nie podejmie się aktualizacji bo musiał by też klucz napędu wyciągnąć....konsola była przerabiana w jakimś salonie. i chciałbym się dowiedzieć kiedy się lutowało a kiedy już nie? czy to zależy od sprzętu jaki serwis posiada czy może od konsoli?


pozdrawiam
 

Eagle696

Banned
Zmień fachowca.
Bez problemu się przerabia.

Lutowało się przed metodą PMH .
 

bgszef!

Użytkownik
Użytkownik
zmień fachowca.
Bez problemu się przerabia.

Lutowało się przed metodą pmh .
pmt
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
czyli dawniej? nie obecnie tzn w 2009 roku już taka metoda była bezinwazyjna? bo ja muszę jeszcze klucz wyciągnąć by zaaktualizować:/ to ja nie wiem dlaczego po lutowaniu to jakiś problem jest z aktualizacją...
 

Eagle696

Banned
To zależało od napędu w konsoli .
Liteony V2 i V3 cieło się i lutowało.
w 2009 była inwazyjna metoda ,jak się trafiło na takiego liteona.

W twojej powinien być liteon 89850c .
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
czyli i w 2009 roku można było trafić na Liteona V2 czy tam V3? da się to jakoś sprawdzić jaka wersja? i czy są jakieś daty produkcji do kont były wsadzane w iksa te napędy?
I ewentualnie na czym polegała by trudność w wyciągnięciu klucza czy aktualizacji?
poprzedni właściciel twierdził że się po przeróbce traci gwarancje..teraz nie wiem czy czasem nie mam którejś z tych wersji napędów:/ bo po inwazyjnej metodzie to jak słyszałem traci się gware:/
 

Eagle696

Banned
Prędzej V2 .
Ale może być 74850C .

Tu jest baza danych
Xbox 360 Drives - List

Ale najlepiej zajrzeć do konsoli .

Nie ma żadnej trudności z wyciągnięciem klucza.
Jak napęd jest sprawny to bez problemu.
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
szukając po MRF Date wychodzi mi na to że mam Hitachi LG 3120L (a po tace która się wysówa z napędu sądziłem że mam LiteOn-a więc już kompletnie nie wiem teraz:/ w zakładce board pisze jasper (V4) to o to chodzi?
 

MrDynamite13

Banned
Użytkownik
Xbox 360 DVD Drive Database - How To Guide tutaj masz jak znaleźć. Wszystko to możesz wpisać do szukajki. na 360drives. Raczej nie jest to Hitachi choć może.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
być może masz podeminiony napęd....i trzeba spowrotem dać liteona
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
łoł ja już nic w tym momencie nie wiem:/ chyba dam jakiemuś serwisowi to do aktualizacji i niech oni to rozgryzą:D
podmieniony napęd to nie wiem bo byli właściciele twoerdzili że nie było nic grzebane prócz przeróbki....

noo chyba że będzie można patchować gry z zabezpieczeniami ap2,5 i najnowszymi do starszej przeróbki (do starszego wave)...jest na to szansa?
 

Eagle696

Banned
Po aktualizacji dash,do starszej przeróbki nie da rady gier z AP2.5 .
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
to kijowo:/ czyli jestem zmuszony zrobić te aktualizacje jeżeli chce ACB czy fable III
 

Eagle696

Banned
Aktualizacje musisz zrobić taką jaką wymaga gra np. ACB .
Jeżeli masz starszy dash możesz zrobić metodę 3x dash :
5-ty post http://xboxforum.pl/iso-f10/gry-ap-2-5-jedyna-mozliwosc-odpalenia-na-dzien-dzisiejszy-73091-5.html#post590832
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
czytałem o tym:) lecz mam dasha już nowszego i nie da rady tak zrobić:/
konsola właśnie pojechała do sprawdzenia czy była lutowana itd. i ewentualnie (jak koleś się podejmie wyzwania i lutowaną mi zaktualizuje bo podejrzewam że mam albo LiteOn V2 czy V3 czyli te które trzeba lutować:/) aktualizacja do LT+1,9...na tym już gry z AP2,5 pójdą?

i trochę dziwne pytanie:D jak napęd się tam otwiera czy cóś przy przeróbce czy aktualizacji (czy wyciąganiu klucza napędu) to czy w napędzie może być płyta z grą? bo dziś znienacka dzwonią żebym szybko przyszedł i zapomniałem wyciągnąć z napędu a wczoraj grałem w świeżutko wypaloną mafie2:/
 

Eagle696

Banned
Mogła być wcześniej (cięta lutowana) ,teraz nie trzeba lutować ,nawet napędu nie trzeba rozkręcać.
Jeżeli jest jak piszesz w pierwszym poście.

Płytki nie powinno być nawet w czasie transportu konsoli.
Nie że coś się zepsuje,ale nie powinno być.
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
hmm to skoro nie trzeba nawet rozkręcać by wyciągnąć klucz napędu to w czym tkwi problem? może coś zepsuć czy coś?
bo mówił że zerknie i potem zobaczymy:/

wie że nie powinno być ale ja wczoraj sobie grałem do drugiej nad ranem potem o 3 spać a ci mi o 9 dzwonią by jak chce to szybko konsole trzeba im przynieść to ja rozespany wstałem odłączyłem i poszedłem zapominając że płytki nie wyciągam jak wiem że będę grał w daną gre...szedłem dość szybko, czy płytka mogła się porysować? bo wiem że jak jest włączony iks i jest płyta to nie wolno ruszać bo niszczy płyte
 

Eagle696

Banned
Może chodzi o kasę.
Może nie ma sprzętu.
Nie wiem.A napęd można spalić,złego flesha wgrać,zbrickować.
 

ZeneQr

Użytkownik
Użytkownik
no zapłacić zapłace przecież nie prosiłem by robił to za darmola. sprzęt powinien mieć bo z tego co wywnioskowałem to mógł mieć nawet własny serwis bo ten co odwoził mówił że kiedyś tam przerabiał różnym typom a teraz tylko kumplom (czyli tym co przerabiał on a nie jakiś inny kolo) ja doczepiłem się i teraz jestem na granicy przerażenia...
 

Do góry Bottom