1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Lutowanie - wymiana lewego analoga.

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kazkoliber, Wrzesień 1, 2016.

1. kazkoliber

kazkoliber Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Cześć wszystkim,
    dzisiaj listonosz dostarczył mi zakupiony przeze mnie analog do samodzielnej wymiany. Napisze krótko. Nie działał w żaden sposób to chciałem naprawić. Kto się na tym zna niechaj rzuci okiem czy zabiłem pada czy coś nie tak na lucie gdzieś gdzie zrobiłem zdjęcie.

Jest już po wymianie. Pierwszy raz w życiu moim lutowałem i odsysałem luty więc proszę mnie bardzo nie krytykować tylko prosto z mostu powiedzieć jak jest czy uśmierciłem pada czy powinien działać. Dodam że pad po złożeniu i wsadzeniu baterii nie odpala się w ogóle. (brak reakcji na włączenie logo).

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3212
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Zimne zaklejone luty. Gdzieś przygrzałeś ścieżkę albo coś i nie działa. Nie trzeba było cebulic tylko wysłać to na serwis to by było zrobione. Albo dać komuś kto się na tym zna.

4. kazkoliber

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No wiesz... do mnie z takim słownictwem, potrzebne mi było info czy zepsułem czy nie a Ty od razu od cebul mi jedziesz. Po prostu chciałem spróbować sam to naprawić i żadnym cebulakiem nie jestem... Nie powiem, bo troche mi zjechało na ścieżki no ale co zrobić. Poszukam innego pada :) I na pewno przy następnej naprawie też się tego sam podejmę tylko wyposaże sie w sprzęt bardziej do tego potrzebny niż zwykła lutownica z 78 roku wyprodukowanej w Łodzi. (POzdrawiam Łódź bo dobre lutownice robiliście).

5. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Po pierwsze zimne luty, po drugie przypalone ścieżki, po trzecie parę lutów wygląda jak postawienie kupy/niedolutowane, po czwarte te pola lutownicze na pierwszym zdjęciu powinny być połączone?

6. kazkoliber

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tak złączone. Lecz złączyłem je dopiero za drugim razem, bo przy pierwszej próbie odpalenia pada były luty oddzielone. Liczyłem się z tym ze zepsuje sobie pada, była to "próba traw" albo przeżyje albo nie :D

Czyli do prawidłowego wykonania operacji na padzie co jest potrzebne? Lutownica punktowa i luty na gorąco zamiast zimnych?

7. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    :facepalm:Zimne luty to luty, niedogrzane. Niedogrzane luty poznasz po matowym zabarwieniu, żeby było śmieszniej jak przegrzejesz i odparuje kalafonia tez zrobisz zimny lut.

8. kazkoliber

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A widzisz :D Teraz mniej więcej już wiem co i jak. Samej cyny nie używałem tylko przed pobraniem cyny "maczałem" grot w żywicy :D ale jak tak patrze na yt to ludzie całkiem inne lutownice mają i im to zajmuje chwile zdjęcie lutów jak i nałożenie tymi punktowymi lutownicami z odsysaczem.

9. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Mają się świecić jak psu cohones jak wystygną.

10. kazkoliber

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ok ok :D powiedzcie mi tylko czy to jest do odratowania czy nie ? Bo jak jest to kupuje specjalna lutownice i bedę sie z tym bawił.

11. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    Pobaw się i poćwicz lutowanie

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tam chyba wszystkie pola upalone zostaly

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

13. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    No to za dużo się nie pobawi.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

14. kazkoliber

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Panowie dzięki wielkie za odpowiedzi ! :)

Mam nowy problem związany z nowym używanym padem lecz w dobrej kondycji jak na wizualny stan.
    Problem mój polega na tym, że jak wsadzę baterie do koszyczka i zamknę to pad sam się załącza. Wiem że to nie jest normalne i troche uciążliwe jak nie jest używany ( tak wiem mogę nie zakładać koszyczka jak nie używam pada). Spotkał się ktoś z takim problemem?

15. p_bladek

Polubienia:
    487
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Zwarcie przy centralnym przycisku? Trzeba zobaczyć. Naprawde tak Ciężko kupić nowego pada tutaj od kolegi z forum w granicach 100pln? Pamiętaj co tanio to drogo.

16. kazkoliber

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Przede wszystkim chciałem przekazać wyrazy uznania dla @p_bladek@p_bladek - dobrze mówiłeś co tanio to drogo. Już nie mam siły do tego pada, znów mam inny problem, po jakichś 20-30min grania pad wariuje, w sensie załącza mi sam przycisk start i później jak wyłączam pauze w grze to już w ogóle nie działa ten przycisk.. to wygląda tak jakby na ten przycisk start było zwarcie bo ta pauza w szybkim tempie mi się wyłączała i włączała. Ostatecznie nie działa już przycisk. ALE - jak wejdę w menadżera kontrolerów USB i wejde w kalibracje ( tam gdzie się sprawdza wszystkie przyciski czy działąją ) to on odziwo działa i ma się świetnie... teraz pytanie co jest nie tak? Już próbowałem wyczyścić okolice tych trzech przycisków koło siebie zmywaczem do paznokci bez alkoholowym i co udało mi się zauważyć, otóż po każdym "przeglądzie" pada w taki sposób że go rozbiore i przeczyszczę to on działa normalnie ale tak jak pisałem wyżej tylko maks 30min i problem się powtarza.

Wczytywanie...

Poleć forum