1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Magna Carta II - opinie

Temat na forum 'Gry' rozpoczęty przez Darth Dragon, Październik 17, 2009.

1. Darth Dragon

Darth Dragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    gra jest już od pewnego czasu w necie a jeszcze nie widziałem opinii na jej temat, grał już ktoś? zapowiada się całkiem fajny jrpg :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. bbong

bbong Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Też jestem ciekaw, choc na filmikach z gameplayu walki wydają się dośc ospałe, powolne, pozbawione krzty dynamizmu.
    No i czy jest jakiś upload [rs] pełnej działającej wersji bez brakujących/uszkodzonych plików, które trzeba byłoby ściągać oddzielnie?

4. Darth Dragon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    na megaupload jest działająca w 100% podobno, znajdziesz na forum w dziale download, wersja na torrentach ma parę błędów.

5. Termos

Termos Guest

a myslisz że te na rapidzi są inne ?
    Ja wypaliłem bez problemu, gram już jakiśczas i jakoś błedów nie uświadczyłem.
    nigdy nie przepadałem za jRPG, ale ten jakos na dłużej przypadł mi do gustu

6. Mohaa90

Mohaa90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Szczecin
    Co tu dużo mówić, gra jest rewelacyjna. :D
    Grałem we wszystkie RPGi na X360 i żaden mnie nie wciągnął na MC2.
    Polecam.

7. Darth Dragon

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    a czy ja napisałem że myślę że na rapidzie są inne, z błędami? naucz się czytać :p kolega wyżej zapytał gdzie można znaleźć, wiem o megaopload więc mu nie napisałem o megaupload, nie wypowiadam się o rzeczach o których nie wiem :p

8. Kaliberek

Kaliberek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Pograłem troszkę w tą gierkę no i spodobała mi się, Grafika jest na wysokim poziomie bazuje na silniku Unreal Engine3, nie jest krótką grą może wciągnąć na 40h~, bardzo podoba mi się system walki nie ma żadnych przerywników jak w niektórych grach łączy strategiczne elementy gier turowych oraz walki. Wszystko rozgrywa się w jednym miejscu – nie ma tutaj miejsca na dodatkowe ekrany ładowania czy przerwy w akcji. Fajne jest to też że możemy używać elementów otoczenia podczas walki. Jest tutaj masa itemów, czarów, dostępnych upgradów po prostu jest się czym bawić. Więc grę mogę polecić.

9. Termos

Termos Guest

a jednak...

10. Yoshimori

Yoshimori Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Pytanie z innej beczki:
    Jest możliwość grania z oryginalnymi, japońskimi dialogami?

11. nowak122

nowak122 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Koronowo
    Jak dla mnie gra jest słaba ;] dobra grafika ale reszta za mną nie przemawia ;/

12. SzpadyzorPL

SzpadyzorPL Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wrocław
  13. Yoshimori

Yoshimori Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Katowice
    Ponawiam pytanie. Czy w wersji PAL jest możliwość grania z oryginalnymi, japońskimi dialogami?

14. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    hmm ja to mam jak na razie problem z wypaleniem tejże gry. spaliła mi 3 verbatimy nie wiedząc czemu. Nagrywałem x4 (tak jak wszystkie inne), później x2.4, a na koniec już nawet x1. I kiszka :/

15. Maryd

Maryd Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ja wlasnie pobieram z xbox sky :DD mam ochote na fajnego rpg i obym sie nie zawiodl :eek:

16. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Spędziłem przy tej pozycji już ponad 40 godzin godzin więc dodam coś od siebie.

Grafika

Jest całkiem ładna, zwłaszcza początkowa lokacja - Highwind Island. Byłpby wspaniale gdyby każda została wykonana tak starannie, no ale cóż wszystkiego mieć nie można. Ponadto design niektórych miejsc jest dośc monotonny ale na całe szczęscie modele głownych bohaterów wynagradzają to kapitalne . Widać, że producenci włożyli sporo pracy w ten element gry , co rzecz jasna cieszy :).

Gameplay

Magna Carta to ciekawe połączenie Action jRPG i strategi turowej Bohaterowie mogą się swobodnie poruszać przez cały czas. (podczas trwania walki itp.) Wspomniana przeze mnie turowość rozpoczyna się z momentem pierwszego ataku. Postać zapełnia wtedy tzw Stamina Gauge (coś w rodzaju pkt ataku). Kiedy zostanie on zapelniony nasz bohater wkracza w tzw Over Drive State, co daje wzrost zadawanych obrażen do 70 procent. Taka szarża ma swoją cene. Nasz bohater po takim posunięcu dozna tymczasowego paralizu i nie będzie mógł atakować przez pewien czas. Oczywiście jest pewien sposób na zmniejszegnie tego nieporządanego efektu. Jeśli zakończyliśmy ruch tzw Skill Attack to wkroczymy w tzw Chain Mode, a to z kolei po przełączeniu na innego członka naszej drużyny zapewni mu wspominany wyżej bonus już na początku "tury". Naturalnie i tym stanie możliwe jest przeciązenie (Over Drive). Zasługuje to na uwagę ponieważ po zakończeniu takiego ataku w stanie Chain Mode Skillem wywołujemy tzw. Chain Break. Dzięki temu unikamy wszelkich efektówch nieporządanych Over Drive State (tymczasowy paraliż, nie możność ataku itp.) Ponadto po takim zabiegu Stamina Gauge zostaje wyzerowany :)y

Smaczki

- ulepszenia broni
    - zadania poboczne
    - crafting
    - Co-op Technics
    - Cut Scenes - jest ich po prostu mnóstwo, a najlepsze jest to, że nie są wciśniete na silę. Bardzo dobrze ukazjują relacje między członkami naszej drużyny
    - humor głównych bohaterów
    - klimatyczna muzyka
    - Bossowie

Minusy

- momentami dośc zagmatwana fabuła

Reasumując jeśli uwielbiasz jRPG, to nie możesz przejść obok Magna Carta obojętnie. Jest to absolutny must have :) Tym, którzy nigdy nie przepadali za tym gatunkiem i swoistym klimatem z nim związanym, radzę trzymać się jak najdalej ponieważ moim skromnym zdaniem tacy gracze nie znajdą tutaj nic dla siebie :) Swoją drogą przydałby się next-genowy remake legendarnego Chrono Triggera, nie pogardziłbym również nową odsłoną Breath Of Fire :D

17. Shinnoq

Shinnoq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rybnik
    A ja mam pytanie. Czy jeśli wcześniej nie grałem w pierwszą część to czy grając od razu w dwójkę wiele stracę ? Są one ze sobą powiązane fabularnie czy dwójka to inna bajka ?

18. tijs18

tijs18 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak dla mnie to inna para kaloszy :) Zresztą, nawet jesli wydarzenia są powiązane to z całą pewnościa nic nie stracisz ponieważ gra serwuje graczowi na samym początku genialny prolog :)

19. Trootyl

Trootyl Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Świetna gra. Właśnie zaczynam drugą płytę, strasznie wciąga!

20. Maryd

Maryd Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    jak siadlem wczoraj wieczorem pierwszy raz to 3h bez odejscia od monitora :D
    przypomnialy mi sie troche stare czasy gry w emulatorze GBA ^^ ale tak na powaznie , to naprawde fajna gra , poczatek moze troszke nudnawy jak ma sie wooden sword , ale jak juz mamy swoja ekipe , quest itp to WCIAGA JAK DIABLI , no i jest dluuuga ; ]

21. michal9o90

michal9o90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Lublin
    Jeśli ktoś tu wpadnie to, kto juz grał, to niech mi odpowie na jedno pytanie, przeszedłem 70% gry i do tej pory nie jestem wstanie zrozumieć czym jest Magna Carta, carta to był jakiś lud żyjący dawno temu i hero strass zdaje się był połączeniem carty i kogoś tam, człowieka czy coś, ale do cholery czym jest Magna Carta, bo już zgłupiałem jak doszedłem do momentu, gdzie zephie wisi w górze a schuenzeit wali swoją przemowę.

Proszę, jeśli ktoś może niech wyjaśni mi co znaczy Magna Carta.

Wczytywanie...