1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Małe miasta i ich rozwój, jak jest u was?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Blood., Maj 8, 2011.

1. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Temat do ludzi z miejscowosci poniżej 50 tyś. ludzi, ja szczególnie preferowałbym opinie z miast <20 tyś.

A więc, jak to jest u was? Czy wasze miasta prosperują, rozwijają się, czy tak jak moje są czarną dziurą , gdzie buduje się pomniki i markety, zamiast wziac sie za cos porzadnego?
    Chciałbym zobaczyć jak do mojego miasteczka ludzie przybywają, a nie tak jak jest teraz, że uciekają czym prędzej.

Opisujcie tutaj inwestycje w waszych miastach, które się sprawdziły, przyniosły korzyści, chętnie wezmę udział w każdej dyskusji na ten temat.

2. Lotnik421 Xbox One

3. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    U mnie... Argh... Szkoda gadać. Fajne malutkie i klimatyczne miasteczko, ale żadnych poważnych inwestycji jeśli o to Ci chodzi. Dla przykładu - jest tutaj jedno jezioro, które rok bodajże temu wykupiła gmina, no to wszyscy się cieszą "pewnie zrobią kąpielisko" czy coś w tym stylu, a tu d*pa - zarośnięte bajoro, gdzie kąpią się psy od czasu do czasu. No po prostu kaszanka... Jak będę miał wene to może coś jeszcze napisze ;D

4. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Moje miasteczko to około 20tyś mieszkańców - Aleksandrów Łódzki. Burmistrz jest od 7lat chyba już przy stołku ale się dzieje - (jest z PO, może wina tego ? ) . Miasteczko prężnie się rozwija, centrum jest bardzo ładne, już drugi park jest odnowiony i zelektryzowany. Mamy dwa autobusy jeden miejski relacja Łódź - Aleksandrów Łódzki, przez co mamy świetne połączenie z dużym miastem. Linia jedzie do samego centrum, gdyż krańcówkę ma na placu Wolności. Kiedyś do Aleksandrowa śmigał tramwaj ale to była z 40lat temu :p . Mamy kostkę w większości miasta. Doczekaliśmy się skateparku (była to moja inicjatywa i znajomych - BMX) . Mamy olimpijski basen. Jedno LO państwo i prywatne. Państwowe na dobrym poziomie. Zwykła podstawówka też jest, z 4przedszkola, jedna szkoła specjalna, 3 ośrodki zdrowia. Dwa prywatne i jeden państwowy. Kilku prywatnych stomatologów. Mechaników mamy też spory wybór. Ryneczek, na którym można kupić wszystko zaczynając od jedzenia (wiejskie jedzonko) po chińskie spodenki (ktore są całkiem zacne :p) . Rossman ostatnio do nas zawitał. Na obrzeżach są dwie duże firmy "protcer and gamble" i "ABB". Dwa popularne chińczyki. Dwa orliki. Stadion (teraz już chyba II ligowy albo III). Pizzeria presto, piwiarnia z naprawdę bogatym wyborem piw. Operatorzy każdej sieci komórkowej też do nas zawitali.

Sumując :) , miasteczko jest naprawdę ładne, widać, że pieniądze unijne jak i swoje nie są marnowane. Wiadomo, że jeszcze z 5lat temu wyglądało jak bida z nędzą ale teraz jest naprawdę zacnie.

5. LeśnyMatrix

LeśnyMatrix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak to może ja powiem o swoim coś.
    Niestety nie jest za wesoło, a można powiedzieć, że jest bardzo źle.
    Zacznę od absurdu, który tak mnie wkurza, że poezja...
    W naszym miasteczku nie ma supermarketu. Zauważyła to Biedronka i chce postawić u nas właśnie swój sklep. I wydawało by się, że maja do tego prawo, ale nie burmistrz nie wydaje zgody i ciągle utrudnia, bo zna się dobrze z kilkoma ''sklepikarzami'', a wiadomo niektóre sklepy po prostu by umarły śmiercią naturalną. I tak oto od jednej sprawy w sądzie do drugiej toczy się wojna między burmistrzem, a gostkami z Biedrony. On ma w poważaniu to, że ludzie zaoszczędzili by sporo pieniędzy no bo supermarket to jednak inne ceny niż w normalnym sklepie. Dla mnie to jest paranoja, że ktoś kto ma ziemie, fundusze i chęci nie może otworzyć interesu, bo burmistrz chce dać zarobić swojakom.
    Następna sprawa, to budowa przedszkola. Burmistrz obiecuje już 2 kadencje przedszkole i 6 rok nadal go nie ma. Lokalem zastępczym jest teraz gimnazjum, które dostoswał do potrzeb dzieciaczków. Jednak przez to zlikwidował Liceum, argumentując, że mało jest kandydatów i jest to nie opłacalne, chociaż jak wiadomo ciągle dostawali by na Liceum dofinansowanie.
    Szanowny burmistrz nie mieszka u nas w misteczku, lecz niedaleko na wsi. Droga przed jego kadencją była tam dziurawa i licha, dobrodziej wylał piękny asfalt do swojego domu.
    Pracy nie ma. Kto ma znajomych ten pracuje. Można powiedzieć, że jest to jedna wielka rodzina i każdy swojego wciąga. Jednak Ci ubożsi nie mają pracy i nie zanosi się żeby ją mieli, muszą przeżyc z zasiłku dla bezrobotnych który wpłacany jest na konto w banku i gdy powinien być powiedzmy pierwszego każdego miesiąca jest 10 ;)
    Może jeszcze coś dopisze, jak kogoś to zainteresuje.

6. michanow

michanow Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    W moim kilkunastotysięcznym miasteczku w ciągu kilku lat ostatnich dosyć się działo. Całkiem niedawno powstała galeria handlowa, niedaleko niej skate park. 3 - 4 lata temu postawiono 3 duże wiatraki prądotwórcze. Niedawno też skończył się remont ulicy na rynku. W ciągu tych 5 lat budowano nowe markety ( biedronka, tesco, netto, polo market itp.) Wybudowano także nowe rondo.

Pewnie coś jeszcze bym znalazł, ale nie pamiętam. Ogólnie to jest całkiem w porządku.

7. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Zapomniałem dodać, że mamy :

1xIntermarche
    2xPolo Market
    1xLidl
    1xAldi
    1xPepco
    1xBiedronka
    3x stacja paliw, 3xgaz
    Naprawdę zapraszam do Aleksandrowa :) hehe ładne i bezpieczne miasteczko. Wiadomo, że można dostać w łeb ale to wszędzie można. Natomiast wieczorami są patrole policji, które podchodzą do wszystkich większych grup i się pytają " co tak panowie stoją w miejscu ? chodzić, chodzić :D " :D

8. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    wiem ze łódź to duze miasto ale i tak napisze.

ROwerser napisal, ze u niego w Alexandrowie jest bardzo ladnie itd
    U mnie w lodzi roznica jest kolosalna, w wiekszosci malych miasteczek czy wsi jest duzo ladniej niz u nas - drogi w lodzi wygladaja jak z przed wojny, w niektorych rejonach sa nawet kocie lby a asfalt jest bardziej podziurawiony niz ser w sklepie. Sluzby miejskie nie spisuja sie za dobrze przez co jest duzo smieci na ulicach i chodnikach. Mielismy Kropiwnickiego za prezydenta ktory odebral mlodziezy Parade techno, impreze na ktora zjezdzalo sie z calej europy mnostwo ludzi , raz bylo wiecej ludzi w jednej lodzi niz w berlinie na paradzie wolnosci. Teraz mamy Prezydent Zdanowska ktora zadbala o to zeby wszedzie na ulicach byly zgromadzone i niewywiezione haldy sniegu. wstyd mi jest za Lodz i za to, ze takie wielkie miasto jest nieprzystosowane do warunkow czy ludzkich potrzeb

9. Otwrate

Otwrate Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    To może ja coś napiszę, bo pochodzę z dość popularnego miasteczka ze względów turystycznych i znanego na cały świat, nie wiem ile ma mieszkańców, zupełnie się nie orientuję.
    Zatem u mnie w Wieliczce trochę się dzieje, ale ciężko określić czy na plus czy minus. Potencjał miasta jest ogromy - słynna kopalnia soli. Nieraz widuję obcokrajowców, ale miasto odstrasza, pełno starych, szpecących, obleśnych budynków, stare kamienice, wszędzie pseudo graffiti kiboli to Cracovii, to Wisły. Mamy 2 biedronki, Lidl(chyba najlepszy hipermarket) i sporo innych mniejszych jak delikatesy centrum. Jeśli chodzi o szkolnictwo 3 szkoły podstawowe, gimnazjum z kapitalną salą gimnastyczną, liceum, budowane właśnie technikum i zespół szkół. Jeśli ktoś planuje iść na studia to lepiej nie iść do tych szkół średnich. Sportowo jest na prawdę nieźle. Mamy 2 kluby piłkarskie, klub koszykarski ze sporymi osiągnięciami, zajęcia kung fu, karate, taekwondo, kickboxingu oraz boksu. Mamy też 2 orliki, basen i takie ogólne centrum sportowe z jakimiś ścianami wspinaczkowymi, czy halą. "Niedawno" wyremontowano rynek, przy czym zajęło to chyba grubo ponad rok, a mimo to nadal nie wszystko jest skończone, tempo pracy wręcz żenujące. Miasto zupełnie nie wykorzystuje swojego potencjału, bo zamiast zachęcać turystów do zostania na chwilę po zwiedzaniu, by wydać trochę pieniędzy odstrasza ich. Tak btw klub Górnik Wieliczka kilka lat temu był dość wysoko, lecz zmienili się ludzie od zarządzania kopalni i teraz klub jest chyba 2 ligi niżej.

10. sunrise103

sunrise103 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dzierżoniów
    Czas na mnie. Mieszkam w Dzierżoniowie, miasto można powiedzieć niedaleko Wrocławia, Świdnicy czy Wałbrzycha. Ludność: 34 022. Burmistrzem od dwóch kadencji jest Pan Piorun, ogólnie mój sąsiad, więc luz. Odkąd pamiętam Pan Piorun ostro wziął się do roboty za miasto, które miłe nie było w ciągu jego kadencji zbudowano 2 Orliki, odnowiono większość ulic, tylko w rynku kocie łby są. Rynek jest odnowiony, ładnie wszystko zrobione nie można inaczej powiedzieć, lecz jak w każdym mieście są jakieś obrzydliwe kamienice wojenne, które wszyscy mają głęboko. Burmistrz podjął kolejną nową i myślę, że bardzo mądrą decyzję o wybudowaniu nowego osiedla, już są postawione dwa bloki mieszkalne (już ludzie mieszkają), kolejne 3 się budują, jeden wykańczają tylko w środku, pozostałe 2 lecą od podstaw. Wszystkie place zabaw w mieście są odnowione, wszystkie sprzęty nowe. Zbudowano dodatkowo skate park. :) Odnośnie sklepów to tak:

2x Tesco - 1 większe coś a'la Centrum Handlowe (apteki, buty itp.). Drugie mniejsze typowe Tesco.
    2x INtermarche
    1x Lidl
    4x Biedronka
    1x NeoNet
    1x Saturn (chyba)
    1x Miś
    1x Bricomarche
    1x Nomi.

Ogólnie na razie jeden park jest wyremontowany, reszta jest w planach, wszystkie przystanki są nowsze, bloki stale po kolei ocieplane.

Sądzę, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. :)

11. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Jestem w sumie codziennie w Łodzi....i tak zgadzam sie w 100%. Prawda jest taka, że piotrkowska wszystko ładnie, a w bramach ludzie sikają w zbiorowych kiblach :) .

12. Ruzyk

Ruzyk V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Przemyśl
    no, ja w sumie mieszkam w Przemyślu z 65 tys. mieszkańców i przyznam, że w ciągu ostatnich 3 lat miasto rozwinęło się nie do poznania.
    Powstały m.in Tesco, z pasażem handlowym, Media Markt, Castorama, E.Leclerc oraz wybudowali nam Galerię Sanową. Buduje się również obwodnica, są plany aquaparku i multikina. Przy okazji rozwinął się również sport w Przemyślu, znacznie rozwinął się stok narciarski, powstały ścieżki rowerowe, generalnie wyremontowano (!) halę sportową oraz stadion Czuwaju, co prawda 4 czy 5 liga lecz ze względu na tradycję i piękne umiejscowienie, potrzebny był remont... Powstało też kilka orlików, kilka boisk do siatkówki plażowej... no jak mówię jest tego całkiem sporo. Miasto również od czasu do czasu powiększa się o poszczególne wsie (no bardziej przedmieścia, bo wsią tego nazwać nie można) tzw, urbanizacja... planuje się co 3-5lat powiększać granice miasta o 1-2 wsie. Wyremontowano mnóstwo kamienic i kościołów, szczególnie w centrum, z czego znaczną większość fajnie oświetlono, szykuje się również remont starówki, który ma zawierać odbudowanie zniszczonego przez turków ratusza... zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Jak na razie, żyje się tu w miarę, co jakiś czas otworzą nowy bar, nowy klub... trochę imprez jest, ale brakuje kina z prawdziwego zdarzenia, i aquaparku o czym wspomniałem wyżej...
    Co do prezydenta, jak dla mnie jest to dobry człowiek, siedzi na stołku już drugą czy trzecią kadencje... na początku miasto spłacało głównie długi, a teraz w znacznym tempie się rozwija.
    No i zapomniałem napisać o fortach Twierdzy Przemyśl, większość z nich (a jest ich trzydzieści kilka) zostało ładnie odrestaurowanych, chodzi głównie o ścieżki, zabezpieczenia, oznakowania i tablice informacyjne... no jest co zwiedzać.

Jakieś pytania? chętnie odpowiem ;p

13. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Pozazdrościć niektórym tutaj wypowiadającym się ;)

14. Otwrate

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Tak naprawdę to bardziej, niż 100 galerii i hipermarketów potrzebne byłyby fabryki, bo pod względem hipermarketów jesteśmy czołówką Europy, tylko, że u nas za tą pracę dostaje się najniższą pensje krajową, za którą ledwo można wyżyć, a ci wielcy przedsiębiorcy dostają jeszcze jakieś ulgi podatkowe za tworzenie miejsc pracy, ale to tak na marginesie, bo z tego co widzę to wszyscy wypowiadają się tak, jakby te hipermarkety miały dać miastu prestiż.

15. rowerser

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    E tam.....markety dają prestiż i wygodę przede wszystkim dla mieszkańców, więc czym więcej tym wg. mnie lepiej. Oczywiście warto zachować "złoty środek".

16. Otwrate

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    U mnie biedronka jest jakieś 500m od lidla, od drugiej biedronki do praxi 100m, 200m delikatesy centrum, na co komu tyle. Tak na prawdę mieszkam na mniejszej wiosce nieopodal Wieliczki, tam na malutkim obszarze są 4 spore sklepy spożywcze, w tym jeden na przeciwko drugiego.

17. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Właśnie podzielam ten sam pogląd co Otwarte.
    Marekty niby są fajną sprawą, ale tak naprawde nie wnoszą dużo do miasta. Ludzie tam zarabiają marne pieniądze, wiem bo tam pracowałem. Oczywiście są to jakieś miejsca pracy, ale nie można mówić, że przyczyniają się do rozwoju miasta.
    Co do wszelakiego rodzaju upiększeń, są to procesy widoczne w każdym z miast, a składają sie na nie dwa główne powody:
    -kampania wyborcza
    -środki z unii które trzeba wykorzystaćbo przepadną
    Tak oto miasta upiększają się, ale nie pomaga to w jego rozwoju, może wzbogaca turystycznie, ale opowiem na moim przykładzie jak to jest.
    U mnie w mieście jest masa hipermarketów
    1xBiedronka
    1xTesco
    1xLidl
    1xPolo Market
    1xPrywatny
    Z barów jest
    1xPizzeria
    2x Puby
    1xKarczma
    Kilka restauracji różnego typu :kebab itp.
    1xDyskoteka
    1x mini kregielnia
    1xMcDonalds
    W powiecie jak i miescie z praca bardzo słabo, albo mało płatna, albo na budowie i na czarno. Burmistrzowie budują pomniki i upiekszają miasto, tylko, że średnio to wpływa na jego rozwój, nawet turystyczny (w mieście jest jeden mały hotelik). Kiedyś było u nas kino, dzis juz zamkniete. Ogółem nic przełomowego się nie dzieje i ludzie stąd odpływają jak tylko mogą, a to wspaniałe miejsce do życia patrząc z punktu miejsca, blisko morza, duzych miast, a jednak cisza i spokój, dużo zieleni.

18. Marydson

Marydson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubaczów
    Pamietajcie tylko, ze markety niezbyt napedzaja PKB nam. Tyle co zus placa i tam takie *******owe oplaty. Glowne podatki placa do kraju maciezystego. Rozwiajaja sie szczegolnie duze miasta, male pozostaja w stagnacji, badz rozwijaja sie minimalnie. Nawet jezeli przeliczyc zlotowki na ilosc miekszancow. Pogon za praca, pieniedzmi. Brakuje pracy dla mlodych w malych miejscowosciach, po studiach pojdziesz do TEsco na kase? wydaje mi sie, ze nie oplaca sie zbytnio. Dlatego szuka sie rozwiazan w wiekszych miastach. W malych miastach pozostana ksieza, policjanci, nauczyciele, ogolnie budzetowka + fryzjer pojedynczy, mechanicy samochodowi itp. Ciezko aby cos sie rozwijalo. Wszystko zalezy od wladzy itp. JEdnak jest ciezko i nikt temu nie zaprzeczy.

Wczytywanie...

Poleć forum