Malowanie konsoli i Pada

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
Witam. byli by chętni do malowania konsoli na dowolny kolor ? Mat lub połysk lub to na raz, To samo z Padem. Mój tata jest profesionalnym lakiernikiem, malujemy głównie samochody, posiadamy sprzęt lakierniczy najlepszej jakości, malowanie polegało by na takiej zasadzie że wybierasz kolor z palety lub dwa lub też kilka, wysyłasz konsole pocztą, ja ją maluje (oczywiście konsola wtedy musi być rozkręcona bo było by ryzyko zapylenia przez farbę wewnętrznych części konsoli) i wysyłam spowrotem konsole do Ciebie, płaciło by się po przez przelew na konto lub też na zasadach allegro z opcją "płacę z allegro" albo wysłał bym konsole za pobraniem, wysyłka konsoli to jest koszt ok 25 zł z ubezpieczeniem x2 to by było wysyłka 50 zł+ lakier ok 50 zł no i ja bym za prace chciał 100 zł od sztuki, czyli pad+konsola, za całość 200 zł na gotowo, dużo nie dużo, taniej by się nie dało bo konsole trzeba rozkręcić, zmatowić na mokro idzie na to ok 1 arkusz papieru wodnego, zapodkładować, znowu zmatowić, okleić taśmą lakierniczą, pojechać po lakier, pojechać na poczte żeby odesłać, całość malowana jest i dosycha w temperaturze ok 35 stopni, czas schnięcia to conajmniej 20 godzin, póżniej polerka mechaniczna żeby usunąć tzw warstwe kredową no i na koniec polerka ręczna dla uzyskania głębokiego połysku, mycie pistoletów po farbie i takie tam, taniej by się nie dało, to nie jest oferta jak narazie tylko pytanie czy podoba wam się pomysł...
 

TigraTeam

Banned
Pomysl spoko tylko troche drogo:)
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
jesli chcesz za robocizne 100zl to mozesz pomarzyc o klientach. nikt nie da 200zl za to ze musisz pojechac na poczte i za fakt ze konsola schnie 20 godzin... w takiej cenie raczej nikogo nie znajdziesz a jak ktos jeszcze sobie pomysli ze musi na wlasny rachunek rozkrecac cala konsole to juz w ogole mu sie odechce. jesli "taniej sie nie da" to nie zarobisz na tym duzo.
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
nie no oczywiście konsole rozkręcam ja. Nie chodzi tutaj już o schnięcie chociaż łatwo sobie przeliczyć, 20 godzin schnięcia w temperaturze ok 35 stopni kiedy na dworze jest mróz, trochę drzewa na to idzie, do tego do malowania potrzebne jest super oświetlenie żeby widzieć co się robi a to jest ok 10 świetlówek, pistolet za ok 2000 zł sprzęt z górnej półki pod byle sprężarką nie chodzi a jest podpięta do 200 litrowej sprężarki która potrzebuje trochę prądu, papier do matowienia, taśma do oklejania, do ceny lakieru nie doliczyłem kosztu podkładu, rozcienczalnik Nitro do mycia pistoletów, do tego pasta polerska która za nie wielką buteleczke kosztuje 100 zł no i polerka mechaniczna i polerka ręczna w brew pozorom niby to tanie ale jak Ci powiem że szmatka wielkości kartki a4 kosztuje 200 zł to uwierzysz ? a ona na wieki nie starcza, szybko się niszczy i trzeba kupić drugą dla porównania powiem Ci że pomalowanie błotnika w samochodzie ( wielkość powierzchni zbliżona do powierzchni konsoli ) to koszt 350 zł :) tak jak mówię to nie jest oferta tylko prezentacja pomysłu skoro drogo 200 zł to nie zamierzam dokładać do biznesu bo uwierz że za dużo by mi nie zostało :) pozdro
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
ja bym za prace chciał 100 zł od sztuki
nie rozpisuj mi co jest potrzebne bo mnie jako konsumenta ktory zleca ci usluge to nie obchodzi. napisales ze za robocizne chcesz 100zl i stwierdzilem ze dlatego tak drogo. za wykonana prace moglbys brac 50zl i wtedy cena jest mniejsza o 25%...
 

TigraTeam

Banned
Watpie ze ktos tyle da za pomalowanie klocka w jednolity kolor tymbardziej ze straci gwarancje praktyczniej kupic skiny na allegro z motywami z gier:)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Więc tak pomysł marny biorąc pod uwagę rozpiskę cenową.
Po 1. twój ojciec jest profesjonalistą więc on to będzie robił nie ty (napisałeś że ty będziesz malował..) więc w końcu on czy ty.
Po 2. profesjonalistą w jakim sensie tylko w sensie lakiernik samochodowy? Jeżeli tak to , to nie jest żaden profesjonalista, tego typu osób jest dużo i liczy się tylko sprzęt jaki posiadasz i szczypta umiejętności. No chyba że twój ojciec ma opanowane robienie różnego typu warst + profesjonalny design samochodowy , to w takim przypadku na prawdę jest profesjonalistą.
Po 3. Ta twoja wycenka to jest śmiechu warta u przeciętnego lakiernika/malarza masz 100-200 zł za element samochodowy.
Po 4. Taniej już wybrać opcje oklejenia xboxa folią czy naklejkami czy jak to się zwie (to co można kupić na allegro by wpłynąć na design xboxa) to chyba masz w cenie od 30-50 zł czy jakoś tak. (i nie jest stałe odechce ci się to zerwiesz i okleisz sobie inaczej, no i to nie jest 2-50 kolorowe tylko już design na średnim/wysokim poziomie).
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
A wg mnie cena jest spoko. W końcu to dużo roboty. Przypuszczam też, że porównywanie okleiny z fachowym polakierowaniem to pomyłka:)
Gdybym nie miał nowego slima to pewnie bym się skusił:)

Inna sprawa to to forum nie jest najlepszym miejscem na takie propozycje, bo większość użytkowników kalkuluje tutaj tak: xbox ok 600 zł i gra ok 5-6 zł. Nie chcę nikogo obrażać, ale takie realia tego forum - ludzie liczą każdą złotówkę.

Poszperał bym na twoim miejscu na forach, działach dużych for o moddingu kompów itp sprzętu.
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
Tomsi ja bym przygotowywał do malowania a tata by tylko malował, czy jest profesionalistą miałem na myśli to że to co robi potrafi zrobić bardzo dobrze i robi to bardzo długo, śmiechu warty jesteś ty bo za 100 zł to kosztuje materiał na pomalowanie jednego elementu, no chyba że tam gdzie ty mieszkasz robią gratis, jak tak to chętnie skorzystał bym z tej usługi, co do naklejki to zgadzam się ale naklejka to jest naklejka, tak jak napisałem to nie jest oferta że ja bardzo chce żeby zarobić bo zarobek mam na czym innym tylko propozycja że da się coś takiego zrobić, nie chcesz ? nie zmuszam, powiedziałem 200 zł bo tyle jest warta taka praca, co prawda nie polepszy to osiągów konsoli w grach ale jak dla mnie biała konsola nie jest atrakcyjna, mówisz że naklejka to koszt ok 40 zł a ja pisze jasno że przesyłka to ok 50 zł koszt lakieru 50 zł i do tego koszty pozostałego materiału a to nie będzie 5 zł tylko ok 20-30 zł nie licząc światła i kosztów ogrzewania czyli ile by mi zostało za cały dzień pracy ? dużo ? łatwo sprawdzić co ile kosztuje więc nie licz że pomaluje komuś xboxa za 40 zł w cenie naklejki to logiczne chyba nie ? czy nie bardzo mnie zrozumiałeś i prosisz o objaśnienie ? To na prostym przykładzie Ci moge udowodnić, idz do lakierni kup 2 setki lakieru, rozcienczalnik do bazy, taśme, 100 podkładu, 2 arkusze papieru wodnego i wyślij mi to za 100 zł uwierz że będę twoim stałym klientem na te artykuły...
h-y-d-e dzięki za poparcie i że chociaż ty mnie rozumiesz, nie chce się nigdzie ogłaszać bo szkoda zachodu bo zysk znikomy a chciałem tylko coś zaproponować że mogę coś takiego zrobić, napisałem że chce zarobić 100 zł ale do tego koszty amortyzacji i cały dzień pracy i latanie po pocztach, chciałem dobrze bo myślałem że może ktoś ma pieniądze i chce coś takiego zrobić, dla jednego 200 pln to dużo a dla drugiego to jest nic...
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Jakim w ogóle cudem mówisz o kosztach ogrzewania / światła. Jesteś pierwszą osobą która w ogóle wyszczególnia takie rzeczy. Jak byłem profesjonalnie przyciemniać szyby to koleś mi też nie liczy tyle za robocizne tyle za światło tyle za ogrzewanie foli tyle za przejechanie foli wody (czyli koszty wody). Hu mnie obchodzi co on zużywa do tego. Czy mu pójdzie 20 metrów foli czy też 8 metrów nie obchodzi mnie to. Tak samo nie policzył mi więcej czy mniej za mniejsze bądź większe przyciemnienie szyb.. Co wg. twojego kalkulowania jednak powinien.
(Tak dla przykładu..)

A no widzisz nie mieszkam w żadnym super hiper dużym mieście lecz jednak jak się dobrze poszuka to znajdzie się dobrych fachowców. Którzy nie wyszczególniają takich rzeczy jak ty. I też mają tyle klientów że żeby się wbić jak najszybciej to graniczy z cudem. (nie mówiąc już tutaj o dobrych elektromechanikach czy mechanikach..)

PS. Nie chcesz mi chyba wmówić że twój tata nie kupuje farb i tych innych rzeczy od renomowanych firm za pół bądź mniej ceny [wiadomo kontrakty itp itd]. Tym samym zwykły szary obywatel tą samą farbę dostanie znacznie drożej. I tylko nie gadaj że tak nie jest.

Może w województwie w którym ty mieszkasz 200 zł to rzeczywiście nic. I przeciętne wypłaty są wysokie.. To wtedy się zgodzę że takie 200 zł to pal licho.

h-y-d-e
Pozostawię to bez komentarza :) for.. Wiesz ile jest warezów? Jakby Polska dały człowiekowi zarobić i miałby kasę na przeżycie + sprawienie sobie przyjemności to na pewno liczba użytkowników by zmalała bądź z warezów stały by się zwykłe fora tematyczne.


Na koniec przytoczę syndromu wykazany przez prof Kawuli, która nie tyczy się jedynie Polski ale też innych krajów: "Syndrom 4B- bogaci bogacą się, biedni biednieją".
Dziękuje i smacznego tyle z mojej strony M1cHaL11 powodzenia w biznesie.
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
Jeju ale jesteś ograniczony... pisałem już w kilku postach że to nie jest oferta tylko propozycja czy byli by na takie coś chętni, dobra to ja wykorzystam twój przykład, pojechałeś swoją furą przyciemnić szyby i załóżmy że Pan który się tym zajmuje powiedział Ci że chce 100 zł za jedną szybe to co wytakałeś mu tak jak mi że to za drogo bo za tyle to ty sobie smołą zaciapiesz? chyba nie tylko albo się zgodziłeś na cene i przyciemniłeś te szyby albo stwierdziłeś że masz inne wydatki i teraz Cię na taką cene nie stać, podziękowałeś i pojechałeś. więc jeżeli nie stać cię na pomalowanie konsoli po mojej cenie to kup za 10 zł sprey i pomaluj sobie sam, ja wspomniałem o prądzie i ogrzewaniu bo chciałem uświadomić jakie koszty ponosze ja żebyś mi nie mówił że to jest drogo, to fakt mamy zniżki na materiały ale skąd wiesz że tego nie uwzględniłem już ? u Ciebie w okolicy pomalowanie 1 elementu samochodowego to 200 zł a nie uwarzasz że lepiej pomalować np błotnik w samochodzie niż konsole ?? Maska w górę 4 śróbki, nadkole i błotnik w rękach na statyw i gotowy do roboty i klient przyjeżda sam, na 1 błotnik pójdzie taki sam materiał jak na konsole, z tym że ja z tych 200 zł dostane tylko 150 bo wysyłka jest już twoją sprawą i chyba więcej jest roboty z konsolą niż błotnikiem a tak jak pisze pomalowanie u nas jednego elementu to 350 zł, i mimo tego że u Ciebie można pomalować to za 200 zł u nas kolejka jest do wiosny. nie mówię że 200 zł to mało bo jest to dużo ale nie znaczy że jak ty nie chcesz skorzystać to inni też nie chcą, a co do twoich filozoficznych cytatów to nie wiem do czego to ale niech Ci będzie... Jak skończy mi się gwarancja na konsole to przemaluje swoją na swój sposób i wtedy ocenisz czy warto czy nie...
 

Buki

Użytkownik
Użytkownik
przemaluj swoją, pokaz zdjecia, filmik po skonczonej pracy itd..... Pozniej pomyslimy
 

Ruzyk

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Dobra, zaczyna się robić jeden wielki offtop, zatem do offtopa przenoszę.
 
R

rowerser

Guest
Zapodaj zdjęcia z jednego malowania ale wrzuć wszystkie foty; jak rozkręcasz, jak malujesz, wszystkie foty z Twoim nickiem z forum.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
@Topic

Pomysł git, ale cena odrzuca ;/
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
Jak będę swoją poddawał modyfikacjom to pochwale się napewno, z tym że (.......) - wymoderowano - Rowerser
 
R

rowerser

Guest
Swoją drogą to malowałeś już komuś tak konsole ?
 

SNR

Użytkownik
Użytkownik
nie lepiej wyslac juz sama obudowe konsoli i pada? zmniejszy to koszt wysylki do ok. 26zl (w obie strony)...
wtedy koszt przemalowania to ok 126zl... wiec jeszcze do zniesienia heh
 

gvt

Użytkownik
Użytkownik
U mnie w mieście malują klocka za 120zł a jak sam zmatowisz i kupisz lakier to za 60zł. Drogo w uj.
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
Mi by się nie chciało rozkręcać:) wolałbym zapłacić i niech zrobią całość.
 

Do góry Bottom