Malowanie konsoli i Pada

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
nie lepiej wyslac juz sama obudowe konsoli i pada? zmniejszy to koszt wysylki do ok. 26zl (w obie strony)...
wtedy koszt przemalowania to ok 126zl... wiec jeszcze do zniesienia heh
no tak ale ja wiem czy tak zmniejszy ? wysyłałeś kiedyś obudowe ? bo kloka da się wysłać bez ubezpieczenia priorytetem za 17 zł w jedną stronę

Nie, nie malowałęm, dopiero teraz na two wpadłem.

Co do ceny malowania 120 zł to spoko za całość ale 60 zł za samo malowanie bez przygotowania i polerowania to drogo bo malowania to jest 5 minut, przerwa 10 minut i znowu 5 minut i pomaluje Ci bez podkładowania
 
R

rowerser

Guest
Czyli chcesz około 200zł za 30minut pracy ?
 

Klocek

Użytkownik
Użytkownik
Nie musicie koledze klientów odstraszać. Jeśli czegoś nie wiecie to spytajcie się gościa na PW, w ten sposób mu tylko złośliwie klientów odpędzacie. Jak pies. Nikomu nie da jedzenia, a sam też nie zje - w tym przypadku nikomu nie dacie zarobić, a sami też nie zarobicie. Ach - ten zazdrosny, polski naród.

Czyli chcesz około 200zł za 30minut pracy ?
Napisał przecież, że te mniej-więcej 30 minut malowania to za 60zł i bez polarowania + podkładu. Jeśli z podkładem i polarowanie ma być, to wtedy się całość wydłuża dwukrotnie, bo oprócz malowania na sam konkretny kolor, pierw trzeba jeszcze na biały kolor pomalować i nałożyć z 2 warstwy farby. Poza tym na samym polerowaniu schodzi z 30 minut.

Ja osobiście nie mam zamiaru inwestować, bo w sumie nie wiem jaki jest sens kolorować xboxa, wg. mnie już sam w sobie jest ładny, ale jeśli ktoś ma ochotę, to zdecydowanie lepiej oddać to jakiemuś profesjonaliście i zapłacić trochę, niż malować spray'em i narobić zacieków na konsoli. No w sumie to może bym sobie kiedyś przemalował klocka na jakiś fajny, unikalny kolor - zawsze to kozacko mieć unikatowy sprzęt i wyróżniać się w porównaniu do reszty. Tak więc w sumie polecam takie usługi, sam kiedyś próbowałem malować rzeczy spray'em i żałowałem wiele razy, lepiej oddać profesjonaliście, zapłacić tą stówę-dwie i mieć to z głowy. Od razu możesz prosić o nałożenie jakichś indywidualnych wzorów. Wiadomo, jak ktoś ma ochotę, to w następne święta może sobie przemalować xboxa na biało i nałożyć vinyl świętego mikołaja, na wielkanoc może sobie pomalować sprzęt w wzory robione na jajkach.. No co kto chce, możliwości jest wiele.
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
Czyli chcesz około 200zł za 30minut pracy ?
Mam Ci to gdzieś narysować żebyś zrozumiał że ponad 100 zł pochłania koszt wysyłki i materiały potrzebne do pracy ? i pracy jest dużo więcej niż 30 minut ? 30 minut to samo rozkręcania chyba, o ile nie jesteś turbodymomenem bo jak tak to nie chce malować twojej konsoli... nie będę z Ciebie tak zdzierał za nic nie robienie. Jak przywieziesz mi konsole pod dom, rozkręconą i przygotowaną do malowania z lakierem i bezbarwnym to masz u mnie malowanie za pół litra wódki... no ale po konsole musisz sobie sam przyjechać bo ja Ci wysyłki nie opłace... rozumiesz to ? bo jak nie to napisz jeszcze raz i odpalam painta....

Klocek dzięki za poparcie, takich jak ty jest nie wielu w tym temacie...
 
R

rowerser

Guest
Odpal painta.
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik



Już wiesz?
 

Klocek

Użytkownik
Użytkownik
Klocek dzięki za poparcie, takich jak ty jest nie wielu w tym temacie...
Dziękuję masz pod avatarem .. Nie no, żartuję. 75zł za prąd to trochę zbyt dużo, osobiście nie mam o tym jakiegoś większego pojęcia, ale dałoby pewnie radę zmieścić się w 30-40zł za prąd.
 
R

rowerser

Guest
Ile ilościowo schodzi wszystkich artykułów lakierniczych na jedną konsole ? Tak na oko, mniej więcej.
 

SNR

Użytkownik
Użytkownik
Klocek heheh, on tam też policzył swój zarobek, nie tylko prąd... heh
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
Klocek hehe u mnie Ty masz prąd za dyche :) pozostali za 75 ;p

rowerser To zależy od firmy, sprzętu, techniki malowania a nawet koloru w moim przypadku baza z TOPCARU to cena 30-40 zł za 100 ml w zależności od koloru, ziarna, dodatku takiego jak np perła do metaliku, czy ma być to akryl czy metalik, na konsole żeby czuć się bezpiecznie że nie zabraknie potrzebne jest 100 ml bazy bo mniej nawet nikt nie chce dorobić, podkład to samo z tym że podkład kupuje się już na litry i trudno powiedzieć cenę za podkładowanie konsoli ale liczmy że te 10 zł, do tego rozcienczalnik do bazy, ile idzie to już w zależności od bazy, tutaj wykonuje się natryski próbne aż do momentu jak dobrze lakier będzie się kładł ale jest to ok 10 % ilości bazy + utwardzacz do bazy to też ok 10 zł, i to tyle z takich głównych ale jest też kilka pierdół których się też nazbiera tzn papier wodny pół arkusza przed podkład, pół arkusza przed bazę i pół arkusza przed polerką, taśma maskująca, papier maskujący na oklejanie, benzyna ekstrakcyjna na odtłuszczenie, ręczniki do odtłuszczania, rozpuszczalnik nitro do mycia pistoletów, kubek z miarką, sitko, pasta polerska do polerowania mechanicznego i pasta polerska do polerowania ręcznego... mogłem o czymś zapomnieć, na te 75 zł uzbiera się tego lub nie wiele zostanie, oczywiście koszty można skutecznie zniwelować po przez nie podkładowanie, pomalowanie matem lub akrylem i zastosowanie środków marnych firm które ni jak będą wyglądać na konsoli, naprawdę wydaje się że mi zostaje bardzo dużo a tak nie jest, bierzemy 350 zł od elementu a naprawdę wypasionym mercedesem nie jezdzę... nikogo tutaj do niczego zmusić nie chce.... tak jak pisałem kilka razy że to jest tylko propozycja tego że mogę coś takiego zrobić i ile takie coś kosztuje, skierowałem to do osób którym znudził się biały czy tam czarny xbox, swoją konsolę kupiłem nie dawno ale z czasem napewno pomaluje, zrobię trochę wykończenia z karbonu, wstawki z blachy ryflowanej i na górze wytnę napis xbox 360 lub też duże X, oszklę to i zrobię podświetlanie na niebiesko... ale to z czasem ale napewno się tutaj pochwale swoim dziełem.... pozdro all
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
A ja czytam cały temat i co mogę powiedzieć, ja bym się bał wysłać konsolę do takiego prywaciarza jak Ty, bo przecież dobrowolnie wysyłam Ci kloca za 1000zł, a ty możesz go sobie chapnąć i już się nie odezwać, wolałbym jakąś legalną firmę czy coś. Poza tym jak już HEXT0R wspominał, pomysł fajny ale cena odrzuca, rozumiem że te sprzęty lakiernicze, robocizna, no ale to jednak za dużo jak za pomalowanie konsoli, dla przeciętnego kowalskiego. Myślę że ten pomysł z malowaniem konsol za kasę ci nie wypali, ba nawet już to widzę, bo ogłosiłeś swoją ofertę, i normalnie to kilka prostych pytań i już masz pierwszych podjaranych klientów, a tu co? Nic, 3 strona tylko pytań i kłótni, z każdą odpowiedzą oddalasz się od potencjalnych kilentów... pomaczaj palce w czymś innym..
 

M1cHaL11

Użytkownik
Użytkownik
MrDraiger prosze Cię ile ty masz lat ? 5 ? rozwaliłeś mnie tym "Myślę że ten pomysł z malowaniem konsol za kasę ci nie wypali" hahahahaha nie no dałęś czadu !!! No to teraz po twojej wypowiedzi zastanawiam się czy nie będę robił tego za darmo...hmm ciekawy pomysł... I kto Ci człowieku powiedział że ja nie mam legalnej firmy ? Spytaj najpierw potem pisz... pozatym wszystko da się zrobić na zasadach allegro.... I ja wniczym palców maczać nie musze, co żeś się czepił ? nie chcesz nie maluj twoja sprawa co mnie to obchodzi... nie masz kasy to twoja sprawa, za darmo to nawet w ryj dostać ciężko... A co powiesz na temat popularnej awarii 3 ROD, ja się nie znam na tym ale oglądałęm filmik jak to robią i myśle że schodzi z tym godzine czasu i biorą za to ponad 100 zł, to dlaczego ja mam tyle płacić ? dam mu 8 zł za godzine jak na budowie i niech się chłopaki cieszą nie ? A jak im nie pasuje to niech spadają... tyle że bez nich konsola Ci nie będzie działać a malowanie nie ma wpływu na działanie konsoli dlatego tak do tego podchodzisz.... A np naprawa 3 ROD tyle kosztuje bo ktoś zainwestował w ten laser czy coś tam załużmy 5 k żeby potem zarabiać... Tak samo w moim przypadku, łopatą za 20 zł tego nie pomaluje... A co do tego że z każdą odpowiedziom oddalam się od klienta to nie prawda... bo tu jest mało klientów, ktoś napisał wcześniej że tu jest przelicznik 600 pln konsola + 10 pln gra i nie mylił się, wiadomo że jak ktoś jest na tym forum to albo jest nieletni albo pracuje w tym temacie... oczywiście są wyjądki ale na konsoli grją bardziej dzieciaki z dochodem 2 zł dziennie na chrupki w szkole, też by mi było szkoda czterech miesięcznych wypłat na pomalowanie konsoli :) a co innego ktoś kto zarobi te 200 zł dziennie... jak by miał konsole to by ją pomalował bez mrugnięcia okiem....
 

h-y-d-e

Użytkownik
Użytkownik
Profesjonalne pomalowanie czegokolwiek jest drogie i inaczej być nie może. Za drogo dla przeciętnego użytkownika tego forum (wnioskuję z wypowiedzi w tym temacie).
 

BCG-pl

Użytkownik
Użytkownik
dobra koles wez sie tak nie napinaj. chciales znac opinie na temat swojej propozycji to juz znasz. nikomu sie prawie nie spodobala ale ty i tak swoje. wez po prostu wystaw sobie aukcje na allegro za to 200 zl czy ile tam chcesz i zobacz czy beda klienci. jak beda to sie ciesz jak nie to znaczy ze mielismy racje. probujesz nam udowodnic ze to sie uda to czemu nic w tym kierunku nie robisz poza opowiadaniem o kosztach? jak kupuje cos w sklepie to g. mnie obchodzi jak to bylo zrobione i czemu tyle i tyle kosztuje. to samo z konsola, nikogo nie bedzie obchodzic ze "taniej sie nie da"...
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
MrDraiger prosze Cię ile ty masz lat ? 5 ? rozwaliłeś mnie tym "Myślę że ten pomysł z malowaniem konsol za kasę ci nie wypali" hahahahaha nie no dałęś czadu !!! No to teraz po twojej wypowiedzi zastanawiam się czy nie będę robił tego za darmo...hmm ciekawy pomysł... I kto Ci człowieku powiedział że ja nie mam legalnej firmy ? Spytaj najpierw potem pisz... pozatym wszystko da się zrobić na zasadach allegro.... I ja wniczym palców maczać nie musze, co żeś się czepił ? nie chcesz nie maluj twoja sprawa co mnie to obchodzi... nie masz kasy to twoja sprawa, za darmo to nawet w ryj dostać ciężko... A co powiesz na temat popularnej awarii 3 ROD, ja się nie znam na tym ale oglądałęm filmik jak to robią i myśle że schodzi z tym godzine czasu i biorą za to ponad 100 zł, to dlaczego ja mam tyle płacić ? dam mu 8 zł za godzine jak na budowie i niech się chłopaki cieszą nie ? A jak im nie pasuje to niech spadają... tyle że bez nich konsola Ci nie będzie działać a malowanie nie ma wpływu na działanie konsoli dlatego tak do tego podchodzisz.... A np naprawa 3 ROD tyle kosztuje bo ktoś zainwestował w ten laser czy coś tam załużmy 5 k żeby potem zarabiać... Tak samo w moim przypadku, łopatą za 20 zł tego nie pomaluje... A co do tego że z każdą odpowiedziom oddalam się od klienta to nie prawda... bo tu jest mało klientów, ktoś napisał wcześniej że tu jest przelicznik 600 pln konsola + 10 pln gra i nie mylił się, wiadomo że jak ktoś jest na tym forum to albo jest nieletni albo pracuje w tym temacie... oczywiście są wyjądki ale na konsoli grją bardziej dzieciaki z dochodem 2 zł dziennie na chrupki w szkole, też by mi było szkoda czterech miesięcznych wypłat na pomalowanie konsoli :) a co innego ktoś kto zarobi te 200 zł dziennie... jak by miał konsole to by ją pomalował bez mrugnięcia okiem....
Tak, pozdrawiam.
 

Do góry Bottom