1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Malutki problem z konsolą - zapowiedź usterki ??

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez ediskrad17, Sierpień 20, 2010.

1. ediskrad17

ediskrad17 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Mam taki malutki w sumie problemik z konsolą (model Jasper). Konsola jest jeszcze na rocznej gwarancji sprzedawcy tylko przez ponad 2 tygodnie i nie wiem po prostu czy warto ją oddawać na kilkanaście dni do serwisu (w innym mieście niestety), bo to nie tyle usterka co ewentualnie jej zwiastun w niedalekiej przyszłości.
    Chodzi o dźwięk chrobotania / zgrzytania jakiejś plastikowej części w środku konsoli podczas odczytywania danych z płyty. Sęk w tym, że dźwięk ten nie pojawia się regularnie. Z tego co zaobserwowałem, pojawia się jedynie w sytuacji tylko po włączeniu konsoli po dłuższej przerwie (np. rano po nocnej przerwie), ale też nie zawsze. Nie ma też żadnych innych objawów poza samym dźwiękiem plastikowego chrobotania czy zgrzytania, sam nie wiem jak to nazwać. Dźwięk jest lekko niepokojący, ale tak jak mówię, nie wpływa w ogóle na działanie samej konsoli, a żeby się go pozbyć, wystarczy ponownie uruchomić grę (menu, otwarcie szufladki lub power on/off). Tylko jeden raz mi się zdarzyło, że musiałem kilka razy uruchamiać grę, żeby to wyeliminować. Nie ukrywam, że przez ten rok co mam tego Xboxa, grałem raczej sporo, ale dbam o sprzęt jak należy i np nigdzie go nie wynoszę z domu, więc nie jest narażony na żadne wstrząsy, leży w odpowiednim miejscu, itp.
    No i teraz pytanie(a) - czy ktoś z Was miał kiedyś podobny problem albo orientuje się co to może być ? ewentualnie czy w związku z tym, że dźwięk pojawia się tylko podczas odczytywania danych z płyty może to mieć związek z laserem ? dlaczego pojawia się tylko po kilkugodzinnej przerwie ? czego to ewentualnie może być zapowiedź ??
    PS Jeżeli zdecyduję się na serwis gwarancyjny, konsola prawdopodobnie będzie musiała odbyć podróż do innego miasta, więc tu znowu jest ryzyko wstrząsów przy podróży itp. Poza tym, może się okazać, że przez swoją nieregularność zjawiska oraz brak innych objawów będzie to niemożliwe do zaklasyfikowania lub zdiagnozowania po prostu jako usterka i tym samym do (darmowej) naprawy.
    Rozpisałem się, a w sumie problem jest raczej mały niż duży, ale nie chciałem niczego pominąć :).

2. Lotnik421 Xbox One

3. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    serwis gwarancyjny jest w niemczech we frankfurcie nad menem
    wiec kawałek drogi ...
    spróbuj nagrać ten dźwięk ,wrzuć na jakis serwer i daj linka do niego
    inaczej nie jestesmy raczej w stanie okreslić o co chodzi ?
    tylko na słuch jest taka szansa ....

4. ediskrad17

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hehe, fajny avatar. No ale chodzi mi o to, że kupiłem ją w Polsce i jest jeszcze przez 2 tygodnie na gwarancji (tej sklepowej co jest 1 rok), więc pewnie naprawiają też u nas, czy może nie ? Przecież nie będą chyba każdej konsoli wysyłać do Niemiec, tym bardziej, że nie jest to poważna usterka ... Nagrać dźwięku i wrzucić do netu nie mam jak niestety. Takie chrobotanie / zgrzytanie wibrującej plastikowej części, nie jest jakoś bardzo głośnie. Tak trochę jakby coś tam się o coś ocierało, ale że nie jest to regularne, więc nie wiem czy chodzi o ocieranie.

Z tego co widzę teraz przeglądając Youtube ("xbox grinding noise") i w ogóle różne fora zagraniczne, to zgrzytający Xbox jest dość popularnym problemem. Ale są różne odmiany tego zjawiska - jedni mają to przy wł./wył. konsoli, inni tak jak ja przy czytaniu płyt, niektórzy mają to regularnie, a inni jak ja raz na jakiś czas. Tak więc wygląda na to, że mam tą najłagodniejszą "odmianę". Najważniejsze, że nie rysuje mi płyt jak niektórym graczom i że nie jest to ta odmiana zapowiadająca RoD. Z tego co czytałem o podobnych do mojego problemach, to najprawdopodobniej nic groźnego i da się z tym funkcjonować. Najgroźniejsze jest to wtedy chyba, kiedy w napędzie nie ma płyty, a konsola zgrzyta przy starcie. Przeglądam teraz właśnie Youtube i jak znajdę filmik z dźwiękiem podobnym do mojego to podam link, póki co nie znalazłem, tym bardziej, że z reguły niewiele tam słychać na tych filmach, a słuchawki mam raczej z tych lepszych. Powiem też, że jestem zaskoczony tym co znalazłem w necie, i przede wszystkim ILE tego znalazłem. Wygląda też na to, że nowy, mniejszy XBOX to nie tyle nowość techniczna, co po prostu Xbox pozbawiony wszystkich (lub większości) wad poprzedników, o czym Microsoft na pewno nigdy nie wspomni. To czy wady wyeliminowano na dobre okaże się oczywiście w praktyce, śmiem przypuszczać, że stare problemy znikną, a pojawią się nowe :p:p

5. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    twój dziwny dźwięk to może być bzzz..bzzz na starcie kiedy napęd sprawdza czy ma już włożoną płytę
    lub cyk..cyk takie stuknięcie gdy laser probuje dostroić wiązkę do płyty DVD i to jest normalne zachowanie
    zdarza się też podczas obrotu płyty takie jakby szorowanie ,ale to wina płyty źlle wywarzonej ,która wibruje w napędzie z dużą predkościa
    inne dźwięki nie sa normalnym zachowaniem

6. ediskrad17

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    nie nie, to jest tylko w momencie odczytu danych z płyty ... to jest bardziej takie szzzżżyyt, pzzzssssst :))))). ale mam już pewne podejrzenie, tylko teraz muszę poczekać, aż mi się to znowu zrobi i sprawdzić moją metodę. jak sprawdzę to dam znać czy to jest to co myślę.

7. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    ediskrad na pewno to napęd? Ja zaczynałem grać to miałem czasem problem bo też miałem taki szum okazało się że to głośniki, gra po prostu...

8. ediskrad17

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    być może napęd albo laser, ale nie na pewno. mam podejrzenie, że to coś bardziej banalnego i niegroźnego, niedługo dam znać czy miałem rację. źródło dźwięku zlokalizowałem na tyle precyzyjnie, że wiem, że wydobywa się z konsoli, a nie z głośników :)

9. Litz

Litz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja mam cos takiego od nowosci :D

10. ediskrad17

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie to nie jest to co myślałem, czyli klapka od memory card. Raz podczas tego brzęczenia poruszałem jedną z klapek i przestało, więc myślałem, że to wibracje się przenosiły jakoś na to, ale nie.
    Mam przy okazji pytanie o zasilacz do konsoli - czy po skończonej sesji należy go wyłączać, czy może chodzić non stop ?

11. Deep

Deep Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Oława
    Może chodzić non stop. Dużo prądu nie zeżre bo jest w stanie spoczynku :)

12. ediskrad17

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    miałem dzisiaj koszmarny sen, śniło mi się, że podczas grania na ekranie pojawiły się dziwne paski :)

13. siabuba121

siabuba121 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    prawdopodobnie nic powaznego xboxy wydaja dziwne dzwieki:p

Wczytywanie...

Poleć forum