1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mały dysk blokuje cyfrową dystrybucję gier na 360

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez DojoPL, Czerwiec 24, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. DojoPL

DojoPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
    Dużych gier oczywiście, nie tych z Xbox LIVE Arcade. Według mądrego pana Pachtera, jedynym przeciwwskazaniem dla pojawiania się pełnych wersji gier jako DLC w dniu ich światowej premiery, jest zbyt mała pojemność dysku twardego w 360. Najwyraźniej nawet te 120GB to też nie za wiele, i dopiero większe nośniki umożliwią rozkwit cyfrowej dystrybucji. Xbox 360 z wielkim twardzielem mógłby pojawić się w przyszłym roku, wraz z domniemaną premierą Natala. A co ze sklepami, które dotychczas były przyzwyczajone do sprzedawania pudełkowych wersji gier? Pachter twierdzi, iż:

''Nie wiem, jak [sklepy] miałyby podnosić larum z powodu równoczesnych premier, dopóki cyfrowe wersje nie będą tańsze od pudełkowych. Nie zauważyłem, aby jakikolwiek sprzedawca odmówił handlu iPodami, nawet jeśli zawartość tych iPodów jest dystrybuowana cyfrowo.''

Po pierwsze, nie podoba mi się stwierdzenie, że cyfrowe edycje będą kosztowały tyle, co pudełkowe. Ponadto, mimo wszystko, sklepy na pewno będą zarabiać mniej (być może nawet o wiele mniej), więc moim zdaniem mają się na co oburzać. Co nie zmienia faktu, że raczej zbyt wiele w tej sprawie nie wskórają. W końcu dla wydawców cyfrowa dystrybucja to ratunek przed piractwem, więc ci na pewno będą chętnie wypuszczać swoje gry w wersji elektronicznej.

Mały dysk blokuje cyfrową dystrybucję gier na 360

2. Lotnik421 Xbox One

3. chudas94

chudas94 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Mysłowice
    ja wole kupować gry w pudełkach a nie cyfrowe, a nie daj boże by się dysk zepsuł i idzie kilka stów w plecy i co wtedy!!!

4. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Wtedy kupujesz/oddajesz na gwarancję dysk i ściągasz jeszcze raz grę nie płacąc za nią ponownie. Mimo wszystko lepiej klasycznie - w pudełku.

5. DeMoH

DeMoH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ja na pewno nie będę kupował takich gier, tym bardziej jeśli mają kosztować tyle, co wersje pudełkowe... Zawsze fajnie jest móc postawić sobie kilka pudełeczek z oryginalnymi grami na półce ;)

6. Galagher

Galagher Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    gry w pudełkach są dużo lepsze bo nawet po roku jak zachce mi się grać w jakaś gre to wkładam płyte i wszystko śmiga a grami cyfrowymi zawale cały dysk później będzie coś trzeba usunąć i żeby zaś w to zagrać będe musiał ściagać ta gre z nowu cały dzień...

7. Jin Kazama

Jin Kazama Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    eee tam sranie w basnie nie bedzie czegos takiego(wedlug mnie)

8. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Nie tylko maly dysk , ale i jego CEEEEENAAAA :O
    130$ , za takie pieniadze to z 500GB powinno byc...;/

9. chudas94

chudas94 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Mysłowice
    zgadzam się a szczególnie jak się ma dużą kolekcję gier to zawsze jak ktoś przyjdzie to cały czas tylko patrzy na tą kolekcję i mówi "ech ja też bym chciał mieć tyle" a tak to co, "popatrz mam 20 gier na dysku :("

10. Galagher

Galagher Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zawiercie
    w dzień "premiery" gier cyfrowych powinni każdemu posiadaczowi x360 dosyłać dyski za free :D a nawet nie tyle co dosyłać, co powinno się iść do sklepu z kosnolą i powinni dawać je :D

11. WReki

WReki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    heh, takie coś urozmaici według mnie piracenie gier, bo gra znajdować się będzie w całości na dysku, na pewno ktoś shakuje dysk i gry będzie dzięki temu można wrzucać na dysk prosto z kompa (i do grania nie będzie potrzebna płyta!!!)

No chyba, że MS do tych gier wymyśli jakieś CD-KEYE :D to wtedy będzie trudniej, ale niema rzeczy niemożliwych...

12. Bandzioch

Bandzioch Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Anywhere City
    sciagaj te 7-8gb ( przecietna cala gra) przez 3 dni ( przecietny polski internet w malych mistach tylko na kablach tpsa ktore ciagna do 2mb i przeciazone centrale ) . A tak idziesz sobie do sklepu i kupujesz odpalasz i dziala ,a nie czekasz bóg wie ile .

13. babel77

babel77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    ja się nie piszę na takie rozwiązanie, grę w pudełku, jak mi się znudzi , czy nie spodoba to sprzedam, a dystrybucja cyfrowa nie bardzo na taki krok pozwala , i tu jest chyba pies pogrzebany:)
    pzdr

14. arek

arek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To może przynieść spore zyski dla M$. Tym sposobem Jedna gra = jedna konsola.
    Teoretycznie mogą się pozbyć piractwa ale przypuszczam że zostawią luki by nie pozbawiać się klientów z Polski :)

15. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    heh oni frajerów szukają - ściągasz grę - grasz - ale sprzedać jej dalej nie możesz więc dla nich to super - kupujesz i jesteś w lesie wywalona kasa raz na zawsze

16. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    ALE dystrybucja cyfrowa powinna być ZNACZNIE tańsza (koszt nośnika, tłoczenia, okładek, pudełka, rozwożenia po sklepach, itd.), cyfrowo jest to kwestia jedynie utrzymania serwerów i stosownego łącza...

Osobiście jestem za cyfrową metodą, neta najszybszego nie mam, ale nie oszukujmy się, przy łączu neostrady można w ciągu 24 godzin pobrać około 9GB danych, także w mniej niż dobę jedną grę śmiało można pobrać. A teraz przy licznych promocjach gdzie mamy 2, 4MB za 50-60 zł miesięcznie (nie wspominam o UPC i innych operatorach którzy mają więcej za mniej) można grę pobrać w kilka godzin. Jednocześnie to też umożliwiło by zwiększenie rozmiaru gier, tekstur itd, oczywiście w miarę możliwości sprzętowych, bo w tej chwili gra na płycie ma ograniczenie 8,5GB (ewentualnie druga płyta, ale to większe koszty znowu). I znowu, czerpiąc doświadczenia innych firm, Microsoft mógł by wprowadzić w przypadku dystrybucji cyfrowej coś ala Steam - gra nie musi być pobrana w 100% aby móc w nią grać, my spokojnie gramy w pierwsze poziomy gry, a w tle są pobierane kolejne poziomy, tekstury, itd. To znowu wymaga lekko zmienionej 'konstrukcji' gier.

No i z trzeciej strony (uwielbiam ten tekst :D ) zgadzam się z powyższymi komentarzami, że nie można sprzedać gry dalej, ALE tu na ratunek przychodzi WYPOŻYCZALNIA GIER. Jeśli dobrze pamiętam, Sony coś takiego wprowadzać będzie w związku z kolejną edycją PSP która nie będzie posiadać napędu UMD :) Dla chcącego nic trudnego...

A piractwo zawsze było, jest i będzie...I nie ma szans, by zabezpieczenia stworzonego przez człowieka nie złamał inny człowiek - wszyscy jesteśmy tacy sami - tylko jedni są bardziej a inni mniej leniwi :D

Jeszcze co do samych dysków - tutaj chylę czoła dla Sony - nie jestem pewien, ale o ile słyszałem można wpakować w PS3 dowolny dysk od laptopa (tzn pojemnościowo) i będzie działał... Zapewne na Xboxa wyjdą też większe dyski a wtedy będzie można przerobić na kolejne rozmiary. Osobiście mam 60GB ale gdyby miało zostać wprowadzone pobieranie gier za rozsądną cenę, to z pewnością dysk bym zmienił. O ile też słyszałem, na tę chwilę max przerobiony dysk to 150GB, a to już jest coś :)

17. peysone

peysone Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gdansk, Poland, Poland
    Jeśli twqierdzisz że nie ma rzeczy niemożliwych to odblokuj psp z płytą główną ta 088v3 :D

18. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    na pewno się da - tylko koszt haknięcia przewyższa ewentualną korzyść
    i jest też ps3 niezłamane głównie z braku zainteresowania - bo koszt kopii jest taki wysoki, że nie da się na nich zarobić - więc po co się wysilać

ta wypowiedź nie ma sensu

19. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    tja,kolejny argument do wyciagania kasy:

-kupcie dysk bo inaczej niepogracie

a co z uzytkowanikami memorek?pozatym:blokady regionalne pewno beda,transfery to h**,bede tyddzien jedna gre ssal-.-

20. Shadowriver

Shadowriver Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ściągasz grę drugi raz :> tak jak to jest np. w AppStore ;] raz kupujesz możesz ściągnąć n razy. Oczywiści gra będzie lockowana na twoje konto i tylko ty jej będziesz mógł użyć.

21. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    A wiesz co? Jest to już możliwe :D WSZYSTKO to kwestia czasu i chęci...

Co do nie złamanego PS3, coś mi się obiło o uszy i oczy że można programowo coś zrobić, że gry (kopie) działają...

Chodziło mi o to, że jeśli się chce to można wyjść na przeciw problemom, w tym wypadku np. wysokim kosztom lub małym zainteresowaniem grami. Demko jest za krótkie? Wykup grę na tydzień i sprawdź sobie grę dokładniej niż w 10 minutowym demie. Jeśli się spodoba kup nieograniczoną, jeśli nie - olej.

Dokładnie tak jak STEAM na pecety...Steam ma też tego plusa, że możesz zrobić backup gier na nośniki ;)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum