1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mały problem z rozpoznaniem wersji konsoli i daty produkcji.

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez davvvi, Sierpień 12, 2012.

1. davvvi

davvvi Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Kupiłem ostatnio xboxa koleś zarzekał się że to jasper. I faktycznie wejście zasilacza jest jasperowe (sprawdzałęm nie było wymieniane) ale znów sam zasilacz mam 175 watt. konsola nie ma wbudowanej pamięci. bo była z twardym dyskiem a czytałem że jaspery nie wszystkie miały wbudowaną pamięć. Jak wymieniałem pastę na chłodzeniach to na tym jednym chipsecie który ma takie dwa rdzenie pisze kronos 1. Mam zdjęcie jak by coś. Napęd to liteOn. Proszę o ustalenie daty produkcji bo obudowa jest nie od tej konsoli i ktoś pozamazywał wszelkie daty i numery seryjne. Te które widać nie zgadzają się z tymi które wyświetla konsola.

2. Lotnik421 Xbox One

3. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    zasilacz mozesz miec od starszej konsoli , to nie przeszkadza, jeśli pisze kronos to jest jasper

4. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    O wejście zasilacza od jaspera również daje 100% pewności ;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

5. davvvi

davvvi Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pisze kronos 1. Tylko jaka może być jej data produkcji? Od kiedy wychodziły kronosy?

6. -=DEXTER=-

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Wejdź, w ustawienia - konsoli - dane systemowe i sprawdz nr seryjny. Będzie np taki:
    0568975 93510
    Interesuje nas ostatnie 5 cyfr, a dokładniej jak na przykładzie wyżej 935, gdyz:
    9 - rok produkcji, w tym wypadku 2009
    35 - tydzień roku.
    Więcej w tym przypadku jest to konsola wyprodukowana miedzy 24 a 30 sierpnia 2009

7. davvvi

davvvi Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Pięć ostatnich cyfr to 93505.

8. Maxi178PL

Maxi178PL Banned Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    OPOLE
    Czyli 2009, jaspery produkowane byly od 2008, wiec powinien to być jasper ;) A pisze z tylu gdziesz 12,1v?

9. davvvi

davvvi Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Właśnie nie ma nic bo tego typu dane są zdrapane. wygląda mi na to że obudowa była wymieniana bo jak pisałem numery seryjne wyświetlane przez konsole i z obudowy są różne. Ktoś musiał zmieniać obudowę ale nie wiem dlaczego. Na konsoli znalazłem końcówke numeru seryjnego i jest tam 74605. czyli inny niż wyświetla konsola. Na bank jest to obudowa od innej konsoli.
    fotka płyty głownej.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22d54fcc22772a43.html

10. -=DEXTER=-

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Ale trafiłem :p czyli wyprodukowany między 24 a 30 sierpnia 2009

11. Maxi178PL

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    OPOLE
    Raczej jest to plyta jaspera, ogladalem nieco zdj. plyt falcon, mają zamiast tych zoltych, to kolor czerwony, nei wiem jak to sie nazywa ;p Moim zdaniem jest to jasper ;)

12. davvvi

davvvi Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Czyli jestem spokojny:) Mam Jaspera:) nie oszukał mnie:). Mam jeszcze jedno pytanko.Pewnie powinno być w innym dziale ale nie chcę zaśmiecać forum więc tu się spytam. Prosiłbym o wycenę. Na razie nie sprzedaję no ale może kiedyś;)
    Jak już wiadomo posiadam:
    Konsola Jasper kronos.
    Oryginalny HDD 120 GB
    Dwa oryginalne bezprzewodowe pady białe jeden z oryginalnym charge kit. Drugi na baterie.
    Oryginalny zasilacz.
    I kabel HDMI nieoryginalny ale nie chiński.
    Napęd z lt 2.0

13. Maxi178PL

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    OPOLE
    A jakbyś jeszcze nie byl spokojny, może idz do jakiegoś serwisu, oni mysle, ze by Ci dokladnie powiedzieli czy to jasper, moim zdaniem na 100% to jasper ;) Co do wyceny ok 400- 450 zł :p

14. davvvi

davvvi Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    U mnie nie ma żadnego serwisu xboxa tak więc tylko Wy mi pozostajecie :) Ale raczej się nie mylicie:)Konsola jest bardzo chłodna. Po dwóch do trzech godzin grania leci co najwyżej letnie powietrzne.

15. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Z mojego falcona tez leci letnie powietrze :) a tak jak wyżej koledzy napisali masz Jaspera :) Co do wyceny warto się o nią zapytać jak będziesz chciał sprzedać bo jak widać cena idzie w duł :) na chwile obecną jest to ok. 500 zł

16. davvvi

davvvi Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wiem że sprzęt tanieje z dnia na dzień.Po prostu byłem ciekaw czy nie przepłaciłem bo wymieniłem się na nią za psp plus dopłata. Ale myślę że wyszedłem tak na zero.Najważniejsze że nie wcisnąL mi kitu bo brak jednak wbudowanej pamięci i zasilacz 175 watt mnie ciut zaniepokoił ale poszperałem też po necie i faktycznie były wersje Jaspera które miały tylko 16MB pamięci i one zazwyczaj były sprzedawane z dyskiem twardym a moja właśnie taka była. Zdejmując czołowy panel ,pod przyciskiem zasilania jest naklejka na której pisze 2009. Czyli na bank obudowa jest z innej konsoli. I ten ktoś dlatego zdrapał numerki po to żeby to ukryć.

Wczytywanie...

Poleć forum