1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mały wielki dylemat

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez xbw, Sierpień 25, 2008.

1. xbw

xbw Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    czy mając 29" tv kineskopowy i podłączając to to pod Xboxa 360 (albo odwrotnie :) ) grafa będzie aż taka zła ?
    Zastanawiam się właśnie jakby to zrobić, ponieważ mam jeszcze LCD 19", także nie wiem na jaki kompromis pójść (gorsza grafa ale większy ekran czy odwrotnie :-\ ). usilnie wolałbym jednak tv (wszak na xbox 1 nie było tak źle), bo mam możliwość podlączenia dźwięku.

Przeglądając ceny przerobionych konsol zauważyłem że oscylują one w granicach 1100-1600 zł(odpowiednio Premium i Elite). Z tego wynika, że kupując oryginalne urządzenie dostajemy 200-300zł na gry.
    Czy Waszym zdaniem warto jednak kupić konsolę przerobioną (są bez gwarancji ??) czy może zdecydować się na oryginał z napędem LiteOn (gdyż jedynie takie można teraz spotkać) ?

I jeszcze jedną kwestię chciałbym poruszyć, a dokładniej sprawę odsprzedaży używnych gier. Czy jeśli powiedzmy kupię jakiś tytuł za 150zł to po kwartale/połowie roku dostanę za niego 1/2 ceny ?

Pytam o wszystko, bo jestem początkującym w świecie konsol, a pieniędzy za dużo nie mam, także staram się dojść do optymalnego rozwiązania.

PS. jak to u was jest, preferujecie oryginały czy raczej wolicie piratować jeśli tylko się daje ?(pytanie dotyczy szczególnie osób z konsolką z LiteOnem)

Za wszelkie pomocne odpowiedzi z góry dziex

2. Lotnik421 Xbox One

3. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Odp: Mały wielki dylemat

1.To tak jak jazda porsche i fiatem 126p. Mimo iż fiatem jedziesz bez problemu to jednak nie sprawia ci takie frajdy jak jazda porsche ;P Polecam kupić 32' hd ready bo już nie są takie drogie, a miedzy kineskopem a monitorem wybrałbym monitor ;)

2.Jeśli interesują cię kopie zapasowe to poczekaj jeszcze miesiąc może dwa bo już zaczyna się coś dziać z lite onem. Pierwsze oferty wymiany napędu już zaczęły się pojawiać (150zł), w końcu i przeróbki za kilkadziesiąt złotych będą oferować serwisy ;)

4. tehCarlos

tehCarlos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Ja bym zdecydowanie radził 29'' crt. Grafika na prawde jest bardzo dobra tylko moze czasem przyciac 1 litere w zdaniu jak nie masz w miare nowego(jezeli masz 100Hz to ten problem nie wystapi). W konsolach największą frajdę dają właśnie duże ekrany. Zresztą sam zobaczysz że te 9 cali (w crt obraz ma 1-2 cale mniej) to bardzo dużo. A i jeszcze jedno jeżeli będziesz grał na 19 calowym to musisz siedzieć blisko (max 2 m) bo inaczej małe napisy nie będą woogule czytelne, będzie trzeba podchodzić żeby coś przeczytać. Ja gram na 28 crt i jest super!

5. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Na kineskopie mało co widać,choćby napisy w gta 4 praktycznie mało co widoczne ja jadę teraz na monitorze 19 cali HD i obraz Jak z bajki

6. d3n13d

d3n13d Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Wcale nie jest tak źle z Kineskopowym. Ja jeszcze 3 tyg temu grałem na LG 29" 100Hz i naprawdę byłem zadowolony. Teraz gram na samsungu 40" FULL HD i jest to zupełnie inna bajka. Jeśli miałbym wybierać między 19" monitorem a większym telewizorem z płaskim kineskopem to na bank wybrałbym telewizor.

7. xbw

xbw Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

cena jest pojęciem względnym
    możesz pokazać jakieś foto na poparcie, chciałbym zobaczyć jak wygląda obraz z konsoli na telewizorze "z tyłkiem"
    z której bajki ? mam nadzieję że nie z czeskiego krecika... ;D

8. seba660

seba660 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Władysławowo

Zalezy jaki masz TV ja mam SONY 32' CRT plaski 100HZ i widze wszystko bardzo dobrze, ale jak mialem SANYO 28' CRT 50HZ to musze powiedziec ze tam to byl koszmar.

9. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

A no właśnie zapomniałem napisać fakt ja miałem 50HZ a to jest spora różnica jak się ma 100Hz

10. Brzuzka

Brzuzka Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

ja ci polecam kupić orginała sam tak zrobiłem i nie załuje. za 100 zł kupisz kazda gre , która ma juz ok 2 miechy od premiery( wyjatkiem moą byc hity typu GTA bo na allegro gdy sa wystawiane od 1 zł to ludzie sie o nie biłą tak że daja nieraz po 130 zł)
    Co do tv, mam teraz 46 cali LCD Full HD i Assassians Creed wyglada obłędnie, tak więc proponuje ci zakup jakiegoś tv minimum 32 cale HD ready, lub duży monitor. Ja widziałem za 600 zł acera 22 cale w macro i może nie jest to olbrzym wysokiej klasy ale powinien wystarczyć. Co do kineskopa grafika traci dużo i jeśli ci na niej zależy najbardziej to może byc ciężko.

Wczytywanie...

Poleć forum