1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Marketingowe przepychanki Electronic Arts z Activision

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Mnih, Czerwiec 2, 2011.

1. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Do listopada jeszcze mnóstwo czasu, a wydawcy Battlefield 3 zaczynają wymieniać uprzejmości z wydawcami Modern Warfare 3. To będzie gorąca jesień - obydwa tytuły wychodzą w listopadzie. Obie firmy szykują w sumie 200 milionów dolarów na sam marketing.

Marketing marketingiem, ale jak na razie widzimy tylko lekkie i niezbyt ładne szturchnięcia. Szef Activision Publishing, Eric Hirshberg, kompletnie zbagatelizował zagrożnie ze strony Battlefield 3, a nawet... podziękował EA za mówienie o MW3.

Politycznie... EA z kolei promuje się nieco bardziej agresywnie, nie uciekając od porównań. Miesiąc temu szef John Riccitiello powiedział:

Butne słowa, ale podobno zamówienia na Battlefield 3 przekroczyły już o 700% zamówienia na część drugą, liczone na tyle samo czasu przed premierą. Wcześniej Riccitello wspomniał, że po prostu chcą wykończyć przeciwnika, a równoczesną premierę obu gier i nadchodzący sezon świąteczny porównał do rywalizacji Microsoftu i Google'a.

Hirshberg pozostał niewzruszony:

Daleko mi od zajmowania strony w tych przepychankach, ale patrząc z boku - póki co to jednak kojarzone z agresywnym marketingiem Activision wypowiada się w bardziej wyważony sposób. Zaś EA jak na razie wygląda, jakby chciała rzucić wszystko na jedną kartę i serio traktuje to jako walkę. Nie da się ukryć - to Kotick i spółka mają tort, a EA chce jego kawałek. Ale Activision też będzie spokojne tylko do czasu.

Nie podoba mi się to. Nie mam nic przeciwko kampaniom reklamowym - trailerom, bannerom, reklamom, wiadomościom - wiadomo, że każdy chce dostać uczciwe pieniądze za swoją pracę i przynajmniej odzyskać zainwestowane sumy. Jednak można to robić bardziej lub mniej z klasą. Tu mamy ten drugi przykład. Za chwilę dojdziemy do nagrywania słabych dissów i dorysowywania sobie wąsów na zdjęciach. Czy trzeba z tych gier robić sztandary, tworzyć stronnictwa i pogłębiać podziały? Co gorsza gracze idą tą droga, opluwając się na forach i wyzywając, bo ktoś... wybrał inną grę. Dla nich to nie jest być albo nie być, więc co nimi kieruje?

Przy okazji robią niezłą przysługę specom od marketingu.

W listopadowym pojedynku MW3 kontra B3 stawiam na Skyrim.

źródło: Marketingowe przepychanki Electronic Arts z Activision

2. Lotnik421 Xbox One

3. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Gdzie dwóch się bije, tam GOW korzysta.

4. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    nawet jak CoD się sprzeda bardzo słabo, to i tak zarobi więcej niż GoW3 :) ja stawiam na Acti.

5. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Ja tam obie gry ogram i sam zdecyduję, chociaż nie ukrywam, że moim faworytem jest BF3 :)

6. GumisSsPL

GumisSsPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Święta racja, ja w tym roku kupuje GoWa' 3 bo już co roczne call of duty się nudzi powoli, napewno kupie ale nie odrazu po premierze bo skąd kasy nabrać na tyle gier :)>

7. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Mam podobnie. Z tym, że raczej jestem już sceptycznie nastawiony do Call of Duty, nie wymagam zbytniego szału.

Wczytywanie...

Poleć forum