1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

"martwy" napęd

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Termos, Sierpień 2, 2008.

1. Termos

Termos Guest

Witam. Mam propblem z napedem samsung.
    Otóz dziś rozebrałem konsolę celem :podkręcenia " lasera. Lecz gdy poskładałem ją, napęd przestał czytać płyty. Słychać tylko cichutki dźwięk jakby chciał-a nie mógł. Po rozebraniu ponownie, stwierdziłem że laser wogóle nie przesuwa się po prowadnicach. jaka może przyczyna ? Czy poszedł silniczek? Czy da się coś z tym zrobić, czy też może lepiej zainwestować w nowy napęd ?
    Polećcie również jakiś dobry serwis we Wrocu lub w okolicach Opola

2. Lotnik421 Xbox One

3. Piri

Piri V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włoszczowa :)
    Odp: "martwy" napęd

Rozkrec i sprawdz co poszlo , a naped szajsunga ja mam na sprzedaz , wystarczy ze go przeflashujesz i tyle . On zawsze chodzil jak zyleta!!!

4. Termos

Termos Guest

No właśnie rozkręcałem i nie jestem w stanie stwierdzić co poszło. Nie reaguje wogóle po włożeniu płyty. Co do flashowania. nie za bardzo umiem to robić, więc wolałbym oddać w rece fachowca

5. Piri

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:

Tacka wychodzi i plytka sie buja ? Jezeli tak to elektronika jest cala ale laser :-\

6. Termos

Termos Guest

wszystko chodzi, płyta się kręci, ale laser wogóle nie przesuwa się po prowadnicach.
    Czyli nowy napęd ?

7. Piri

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:

Watpie ze znajdziesz silniczek wiec zostaje caly naped

8. gangster6669

gangster6669 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mirsk

Zobacz czy przypadkiem nie wysunęła sie tasiemka, która idzie od silniczka prowadnicy do płytki dvd-romu

9. Termos

Termos Guest

sprawdzałem. wszystko jest na swoim miejscu.
    ech. Da mi ktoś namiary, gdzie mogę wymienić napęd ?
    PIRI, ten Twoj napęd jest nowy ? Na flashowaniu się nie znam

10. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

Twój napęd posiada spalony laser.

Standardowe procedury post CD, DVD to spin in x2 potem 2 kontrolne strzały lasera, w tym momencie jeśli laser odpowie następuje pozycjonowanie i odczyt.
    Jeśli po podwójnym rozkręceniu nie następuje pozycjonowanie (charakterystyczny dźwięk świergotania napędu zaraz po starcie płyty) oznacza to że laser nie odpowiedział i procedura zostanie ponowiona jeszcze raz jeśli się nie uda następuje zatrzymanie napędu i zwrot rozkazu do pamięci konsoli która przerywa proces i rozpoznaje brak płyty w napędzie.

Diagnoza uszkodzenie, spalenie lasera, uzwojeń lub zabrudzone lusterko układu zwierciadeł lasera.

11. Piri

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:

Moj naped nie jest nowy , a teraz juz takich nie spotkasz . Papux ci dobrze powiedzial .

12. Termos

Termos Guest

znaczy się padł laser. mozna więc wymienić sam laser, prawda ?

13. przeo_91

przeo_91 Guest

Tak można wymienić sam laser.

Wczytywanie...

Poleć forum