1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mass Effect 2 - dużo strace...?

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez XaraN, Luty 6, 2010.

1. XaraN

XaraN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Szukałem na forum podobnego tematu ale nie znalazłem.
    Więc tak : słyszałem, że ME2 łączy fabułę z "jedynką" (np .coś tam kasa zostaje chyba i postać) i tak się zastanawiam czy dużo bym stracił grając od razu w "dwójkę" nie przechodząc "jedynki"?

2. Lotnik421 Xbox One

3. snake68

snake68 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Rypin
    serwus
    jeżeli zagrasz od razu w ME2,moim zdaniem stracisz kilka fajnych momentów w tej grze.
    w drugiej odsłonie ME,bohater w swojej przygodzie spotyka postacie z pierwszej części.
    fajnie jest w misji spotkać kogoś i wiedzieć w jakiej sytuacji wcześniej się poznali.

polecam zagrać najpierw w ME1

4. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Ja osobiście nie grałem w ME1, ale ME2 bardzo miło mnie zaskoczyło. Skończyłem ME2 bez żadnych problemów. Wszystko jest zrobione tak, że nie czułem się jakbym koniecznie musiał grać w 1 część. Co prawda teraz (po przejściu 2) chętnie zassam 1 i przejdę ;p

5. XaraN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czekam jeszcze na opinie innych i zobaczę :)

6. XaraN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jakieś opinie na temat jeszcze?

7. KwieciuJr

KwieciuJr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Jak dla mnie warto skończyć najpierw jedynkę, a dopiero później zabrać się za dwójkę. A dlaczego? a dlatego, że po skończeniu 1 części i zimportowaniu save'ów do 2 części pojawia się mnóstwo smaczków i fajnie zobaczyć swoje wybory których dokonaliśmy.
    To tak, jakby oglądać Władcę Pierścieni: Dwie Wieże, bez wcześniejszego obejrzenia Drużyny Pierścienia.

8. no1safe

no1safe Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jeśli masz okazję zagrać w pierwszą część przed odpaleniem dwójki, to nawet się nie zastanawiaj, tylko graj :) Poza oczywistym - lepszym zrozumieniem fabuły, znaniem jej szczegółów, dochodzą wspomniane powyżej wybory, które wraz z importowaniem postaci zostaną przeniesione do gry - poczynając od drobnostek jak dialogi z postaciami niemającymi bezpośredniego wpływu na wydarzenia, poprzez środki, jakich użyjemy do osiągnięcia niektórych celów, na zakończeniu i przeżyciu niektórych bohaterów kończąc.

Warto zaznaczyć, że jeśli nie posiadasz zapisu z pierwszej części, bądź decydujesz się zacząć "dwójkę" bez importowania postaci, wszystkie ważne wybory są narzucone i przedstawiane w dialogach. Oczywiście podawany jest też ogólnikowy zarys fabuły

Jak mówiłem na początku - warto zagrać - nie tylko dla lepszego zrozumienia sequela oraz ujrzenia efektów swoich czynów, ale i dla samej gry :)

9. HarryOnALeash

HarryOnALeash Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Słupia Kapitulna
    mim zdaniem stracisz katastrofalnie dużo. Tu nie chodzi o same przenoszenie postaci i jakieś tam premie początkowe i nawet o konsekwencje twoich najmniejszych decyzji w ME1. Chodzi o sam fakt, że kontynuujesz zabawę tą samą postacią, z którą się trochę zażyłeś przechodząc pierwszą część.
    Gdy już raz skończyłem grę, odpaliłem drugi profil z ME1 (pierwszy był idealistą, drugi renegatem) i gdy pograłem parę minut poczułem takie dziwne, dobre uczucie, że znowu gram tym samym kolesiem. którego znam (przy pierwszym razie jak grałem to wziąłem standardową twarz, zaś renegat miał zmodyfikowaną przez mnie - ale nic ją nie zmieniałem, dokładnie taką samą miał w ME1). Ciężko to wytłumaczyć, ale m.in. za to uczucie gra jest wg mnie najlepszą pozycją w tym roku i raczej wątpię, żeby coś jej zagroziło.

10. XaraN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzięki wam i zrobię tak jak radzicie :) Zagram w jedynkę najpierw :) Temat można zamknąć.

Wczytywanie...

Poleć forum