1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mass Effect 2 - dwie wersje językowe?

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez Gambit95, Sierpień 2, 2011.

1. Gambit95

Gambit95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam.
    Szukałem już na necie podobnego tematu, ale niestety nie znalazłem.
    Zastanawiam się czy można zrobić tak, że kupi się polską wersję językową gry Mass Effect 2, a potem zmienić w ustawieniach konsoli region na Ameryka czy jakoś tak i będzie angielski dubbing ? Czytałem kiedyś, że można zrobić tak z jakąś grą na Xbox 360. Ale czy ME 2 na Xbox'a ma "w sobie" dwa języki ? Nie mam jeszcze żadnej gry z dubbingiem, więc nie mogę sprawdzić.
    Jeżeli nie da się to polecacie bardziej wersję angielską czy polską? W polską grałem już i drażni mnie trochę ten głos Sheparda, kojarzy mi się z Buzz'em Astralem z lat dziecięcych :). Natomiast w wersji angielskiej nie jestem pewny czy wszystkie dialogi zrozumiem, szczególnie te o technologii itp. Poza tym w wersji pl dialogi czasami nie mieszczą się w określonym czasie w jakim wypowiadają je po eng.

Z góry dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. t3rror

t3rror Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Niestety, polska wersja jest tylko z polskim dubbingiem i polskimi napisami.

Największą wadą polskiej wersji jest brak wsparcia dla DLC, a przynajmniej dla tych ostatnich które są ciekawe i są powiązane z trzecią częścią gry. Jeżeli nie masz zamiaru korzystać z DLC (a polecam!) to nie musisz się tym przejmować.

Nie wiem, czy miałeś już okazje przejść całą grę, ale w polskiej wersji w niektórych momentach zdarza się, że co innego postacie mówią, co innego pokazuje tekst.

Sam język w ang. wersji nie jest jakiś trudny. Na XBL (oczywiście nie polskim, no, bo po co dawać nam dema?) jest angielskie demo ME2. Zagraj, zobacz i wybierz.

4. Gambit95

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pożyczyłem teraz na kompa od kumpla Mass Effect 2 eng i w sumie raczej zdecyduję się na wersję angielską. Nie jest tak źle ze zrozumieniem tego wszystkiego. Poza tym wersja angielska kosztuje taniej na allegro. Mam tylko jeszcze 2 pytanie. Czy, aby pobrać z sieci te DLC potrzeby jest kod Cerberus, który jest dołączony do gry? DLC można pobrać tylko z sieci?

5. Don Joinciano

Don Joinciano Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biała Podlaska / Warszawa
    Kod Cerberus to dodatkowa postać Zaeeda Massani i parę dodatkowych misji, nie jest ci potrzebny do pobrania reszty DLC.

@DOWN
    Pozostałe DLC to misje, oddzielne historie. DLC do Mass Effecta 2 to według mnie najlepsze DLC jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli zdecydowałeś się na kupno angielskiej wersji gry to po prostu musisz w nie zagrać. ;)

6. Gambit95

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Reszty DLC? Myślałem, że te dodatki to właśnie takie "nowa broń, skafander itp."

Dzięki za odpowiedzi :cool: .

7. vohPoh8Aeshohnuu

vohPoh8Aeshohnuu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Takie glupoty o tych DLC opowiadacie, ze az musialem sie zarejestrowac i was sprostowac.

Posadanie anglojezycznej wersji ME2 nie da wam dostepu do tych 'DLC zwiazanych z ME3'. Mowa tutaj przede wszystkim o DLC Arrival i Lair of the Shadow Broker. Te dwa DLC sa *niedostepne* dla polski i kilku innych krajow europejskich. Jezeli chcesz je pobrac, potrzebujesz konto Xbox Live zarejestrowane na np. USA badz UK.

Spis DLC jest dostepny tutaj - Downloadable Content - Mass Effect Wiki - Mass Effect, Mass Effect 2, walkthroughs and more

Sam niestety nie posiadam shadowbrokera ani arrivalu, bo konto ktore kupilem z 6000 MSP bylo zmigrowane na polske, a tutaj po wybraniu Arrivala z 'Cerberus Network' dostalem komunikat, ze content nie dostepny w moim regionie (podziekujce za to Electronics Arts). Kumpel zakupil konto z 6000 MSP ale 'USA' i on juz ma Arrival.

8. t3rror

t3rror Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    @vohPoh8Aeshohnuu:
    Wystarczyłoby porównać co jest dostępne w amerykańskim a co w polskim markecie. To chyba logiczne, że to co w polskim jest nie dostępne, to jest nie dokupienia.

Wczytywanie...

Poleć forum