1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mass Effect 2 - najlepiej sprzedająca się styczniowa premiera wszech czasów

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez mentes, Luty 13, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. mentes

mentes Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Italy

Ostatnio EA chwaliło się wynikami sprzedaży Mass Effect 2. Gra była też drugim, najlepiej sprzedającym się tytułem w styczniu w USA. Jak donoszą analitycy jest to w ogóle największa styczniowa premiera wszech czasów!

Jesse Divinch z EEDAR w swoim raporcie stwierdził, że do tej pory nie było w styczniu gry, która sprzedałaby się w takim nakładzie. Co więcej, Mass Effect 2 miał tylko 6 dni na zrzucenie z piedestału poprzedniego rekordzisty tego miesiąca - NFL Street na PS2. Udało się.

Gratulacje.

A jak Wasze wrażenia z gry? Muszę powiedzieć, że oczekiwałem chyba czegoś więcej od następcy Mass Effecta.

Źródło:

http://polygamia.pl/Polygamia/0,97396.html?tag=360

2. Lotnik421 Xbox One

3. HarryOnALeash

HarryOnALeash Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Słupia Kapitulna
    ja oczekiwałem dużo a dostałem jeszcze więcej niż myślałem. Wspaniała gra

4. szychabarca

szychabarca Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Barcelona
    Wspaniała gra. Już ją ukończyłem. Już się nie mogę doczekać kolejnej odsłony. Jedna z najlepszych RPG wszechczasów!

5. Partyzant

Partyzant Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ozorków
    Nic dodać, nic ująć. W pełni zasłużona najlepsza styczniowa premiera. Najlepszy tytuł w jaki grałem kiedykolwiek i już nie mogę się doczekać mass effect 3 :)

6. PatrixOK

PatrixOK Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Gra jest wspaniała! Aktualnie gram na komputerze bo mialem tylko 100zl i to jest poprostu sztuka zrobić taką gre! Uzbieram pieniadze i kupie na Xbox'a :D

7. zywiec99

zywiec99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Piła
    Wersja PL niszczy klimat, ale ENG kozak na maksa. Szkoda, że taka krótka ;/ Mam nadzieję, że przy trójce postarają się jeszcze bardziej, bo mimo, iż gra jest świetna z pewnością można jeszcze wiele poprawić ;)

8. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    szkoda , ze yferek nie podali :p

9. misiek8

misiek8 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    In an ODST armor waiting to drop
    572,100 w tylko 6 dni stycznia.O wersji X360 mowa.

Definitywnie gra roku 2010.Innego kandydata nie bedzie.Ani Reach,ani Alan,czy też Kratos.
    Akcja niczym z Gears of War 2,a fabuła..fabuła jak nigdzie indziej.
    Magnum opus.

10. maroko freestyle

maroko freestyle Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    36
    Miasto:
    Złote Przedmieście
    świetny wynik w krótkim czasie

oj jest wielu innych świetnych kandydatów

11. PatrixOK

PatrixOK Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dokładnie... 2010 rok jest obfity w mase swietnych tytulow, moze gdyby mass effect 2 wyszedl w 2009 to napewno mialby wieksze szanse ale w tym roku? Alan Wake, Halo:Reach, Heavy Rain, Moze Killzone 3 pod koniec roku, GT 5, i duzo duzo wiecej!

12. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Uu.. to sporo ;) po liczbach widać , że ME2 mocno wyprzedził ME1 w sprzedaży.(czyżby nowi gracze w serii , hmm skoro tak , to dlaczego nie wydac ME2 na PS3?)))
    Co do gry roku , to wątpię , tak jak wcześniej pisano , jest wielu innych równie dobrych (albo lepszych) kandydatów ;)

13. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Jestem otwarty na rożne nowości,ale wiem jedno.Z ww. gier absolutnie żadna nie zaprezentuje nam tak epickiej fabuły oraz tak dopracowanego i zarazem oryginalnego świata gry.Aczkolwiek to jest moje subiektywne zdanie-zreszta nie tylko moja.

Wierze ze Reach i Alan beda świetne.Tyle,ze Bioware zawiesiło poprzeczkę cholernie wysoko. Mówimy o nr 3 na liście najlepiej ocenianych gier w historii X360.
    ME2 jest rzeczywistym kandydatem-reszta gier jest na razie wielka niewiadoma.
    Heavy Rain zbiera niższe oceny niż ME2-tak dla ścisłości.

P.S.,Andryush-ostro lobbujesz na rzecz PS3,trzeba Ci to przyznać,w każdym poście.

14. Pontas

Pontas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Genialna gra pod każdym względem. Fabuła długa i ciekawa. Jestem pozytywnie zaskoczony, ponieważ większość sequeli niczym się nie rożni od pierwszej części gry.

15. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Wybacz.Sony mnie kupiło swoimi grami :p Normalnie klątwa jakaś , bo nigdzie indziej nie mogłem znaleźć takiej jakości )))

Co do fabuły ME2 , to myślę , że dużym konkurentem dla Sheparda będzie Kratos z PS3. Już bardziej epickiej gry w życiu nie widziałem. No może jeszcze Shadow Of Colossus da redę (ale tej gry nie bierzemy już pod uwagę) o , albo MGS3 , Girsy... ;)

16. Alf1966

Alf1966 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Trzebiatów
    Wątpię czy można porównać te dwie gry fabularnie. GoW 3 to tylko slasher, a ME2 produkcja stawiająca głównie na fabułę. GoW 3 będzie grą cudowną, ale wątpię czy pod względem fabularnym.

17. MaciekPRO

MaciekPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Włocławek
    Ja za parę dni się wybiorę do sklepu i chyba ją zakupie :)

18. x gry

x gry Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Moim zdaniem jest to jedna z najgorszych gier w jakie grałem!!!

19. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Wbrew pozorom GoW ma bardzo bogatą fabułę oparta na greckich mitach. Głównie ze względu właśnie na swój barwny świat i postacie greckich bogów. Świetnie ukazane są stosunki między bogami olimpijskimi , ich charaktery są bardzo dobrze odzwierciedlone.

Jeśli chodzi o Mass Effect , to szczerze powiedziawszy , w dzisiejszych czasach kosmos jest bardzo kontrowersyjnym tematem , gdyż balansuje on na granicy kiczu i tandety znanej z np Star Trek-a :p Ale dla mnie fabuła i świat w pierwszej części przypadła do gustu , więc przypuszczam , że w ME2 również prezentuje podobny poziom. Jednak tak jak mówiłem , kosmos może się nie wszystkim spodobać , dla tego nie obstawiał bym tej gry jako gry roku 2010.

Pożyjemy , zobaczymy ;)

20. misiek8

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Fabuła GoW,a w szczególności cały panteon bogów to nie jest jakieś novum dla graczy.Ba,każdy średnio rozgarnięty gimnazjalista wie z czym to się je, wszelkie animozje miedzy bóstwami sa dobrze znane. Zresztą,na podstawie mitologi niejedna gra czy film juz powstał.Nie twierdze,że fabule coś brakuje-ale nie starajmy sie na siłe doszukiwać w niej jakiejś głebi.Jest tylko dodatkiem do sieczki.Kratos zabijajac wrogow raczej nie cytuje "Polityki" Arystotelesa.

Uniwersuma ME jest zupełnie nowe.Daleko mu do kiczu rodem z Star Wars.Jest to spójny,żyjący świat ze swoja własna historia.A czy kosmos jest kontrowersyjnym tematem-coż,to tylko Twoje zdanie.
    Wiesz,Kratos pochodzi ze Sparty,a nie tajemnica jest że w kulturze hellenistycznej(czyli Sparcie też) nad wyraz czesto spotykane był zachowania homoseksualne-szczególnie w formacjach militarnych:)To tak względem kontrowersji kosmosu.:)Oczywiście żartuje, choć jest to fakt historyczny.

Rozumiem,ze lubisz GoW jak i Sony-ale naprawdę fabularnie God of War jest na poziomie Gears of War.Miło i fajnie,ale bez jakiegoś polotu.

21. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Hmm. Może po prostu lubię mitologię grecką , wszystko zaczęło się od Saint Seiya na RTL7... :D Mi ta cała gracka telenowela baardzo przypadła do gustu i na prawdę lubię takie historie :) Kratos został zdradzony w najpodlejszy sposób i pomaganie mu w jego zemście to niemała przyjemność. Myślę , że mało kto oprze się rządzy sprawiedliwości.)

A szczerze to też nie doszukiwał bym się jakichś poważnych elementów w fabule ME. Historia jest tam ok , ale nie powiedział bym , że jest jakaś ultra głęboka. W ME1 trochę brakowało mi uwydatnienia aspektu Żniwiarzy. Spodobał mi się ten motyw , ale było go trochę za mało i fabuła odciągała nas w drugą stronę. Ale to był już specjalny zabieg , aby stworzyć kolejne części gry , w których Żniwiarze powrócą... ME w jakiś sposób przypomniał mi Final Fantasy 8 , które moim zdaniem było wspaniałą grą , jednym z najlepszych RPG w jakie kiedykolwiek grałem - a to bardzo dobry wynik w dzisiejszych czasach :D

A tak w ogóle , to jeśli szukamy gry z na prawdę porządną fabułą , to chyba seria MGS nadal pozostaje na tronie. :)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum