1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Mass Effect - warto?

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Martist, Kwiecień 3, 2010.

1. Martist

Martist Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam.

Otóż od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego nie zaznajomiłem się z tą sagą jeszcze za czasów grania na PC. Przejrzałem kilka materiałów z dwójki, gameplaye i recenzje, by stwierdzić, że bardzo mi się to podoba, i chętnie spróbowałbym się w Mass Effect.

I tutaj rodzi się pewne pytanie. Do grania w dwójkę wręcz konieczna jest znajomość jedynki, ale czy pierwsza część nie zestarzała się zbytnio? Czy grafika nie odrzuca od telewizora, a bugi i niedoróbki nie przeszkadzają zbytnio w zabawie?

Czy warto zagrać w Mass Effect?

I jeszcze jedno - czy w polskiej wersji jest możliwość wyboru języka napisów?
    Pozdrawiam

M.Artist

2. Lotnik421 Xbox One

3. blake

blake Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W porównaniu me1 a me2 dla mnie bezapelacyjnie wygrywa me2. Grałem w 1 a potem w 2 ale myślę że nie przeszkadzało by za bardzo w dobrej zabawie gdybyś zagrał najpierw w 2 albo tylko w 2. Gra jak dla mnie w porównaniu do me1 miażdży na całej linii, lepsze dialogi, fizyka postaci i ogólnie cała grywalność. Polecam

4. Martist

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Mówi się o tym, że ME2 to sequel totalny, czyli granie w niego bez skończenia jedynki nie ma sensu.
    To jasne, że dwójka jest lepsza od jedynki, ale ja pytam się o to, czy ona zestarzała się na tyle, żeby przecierpieć nieznajomość świata i całkowicie ją pominąć.
    I czy w jedynce jest możliwy wybór języka napisów?

5. blake

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W 1 masz możliwość wyboru języka polskiego napisów. Hmm... jeśli chodzi ci o to to fakt, nie jest śmieciem żeby go pominąć, warto zagrać i zrobić sobie smaczek na 2 część (chociaż mnie po skończeniu gra trochę odrzucała ale dużej ilości ludzi się bardzo podobała). W 2 części spotykasz paru znajomych z 1 części, występują motywy dot. twojej działalności w przeszłości (w 1 części) no i możesz zagrać w 2 postacią z me1.

6. Martist

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czyli polska wersja jedynki ma możliwość zmiany języka napisów na angielski?

7. blake

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ja miałem wersje angielską z polskimi napisami

8. zyga101

zyga101 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bydgoszcz
    Ja własnie zrobiłem ten bład że najpierw przeszedłem część drugą bo jakoś nie mogłem się przekonać do mass effect ale jak mi przypadkowo wpadła w łapy to masakra, wsiąkłem na dobre. No i przede wszystkim to co najmniej 30h grania nie tak jak większośc produkcji teraz 6-10 i zamiecione, gra warta każdej złotówki

9. Martist

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ale mogłeś przestawić język napisów z poziomu gry?

10. lizok93

lizok93 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Bojszowy
    no bo chyba nie ma jedynki zdubbingowanej...

ja dopiero zaczynam dwójkę niedawno skończyłem pierwszą część. na pewno znajomość fabuły jedynki poprawia zabawe a i w cale nie jest ona jakos męcząca czy słaba. ja bym Ci radził przejść najpierw ME a potem dopiero zabrać sie za ME 2.

btw. jak importujesz postać po przejściu jedynki do dwójki to dostajesz dodatkowe bonusy

11. Martist

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dziękuję za odpowiedzi, pomogły mi zadecydować o zakupie ME jedynki.

Powtórzę jedno z pytań - czy w polskiej wersji jest możliwość wyboru angielskich napisów z poziomu gry? To dla mnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że spolszczenie Mass Effect'a ma ponoć dużo błędów, a ja lubię patrzeć na angielskie, oryginalne napisy.

12. stanko111

stanko111 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tydzien temu dopiero zagrałem w ME1, nie wahaj się, gra jest świetna:)

13. HarryOnALeash

HarryOnALeash Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Słupia Kapitulna
    Najpierw zagraj w jedynkę, zaprzyjaźnij się z Shepardem, zrób swoją historię, poznaj początek ciekawej fabuły, która kontynuację ma w "2". A potem odpal właśnie drugą część. Wg mnie niesamowite wrażenie. Chciałbym, żeby każdy tak spróbował, ale wiem że znaleźli sie leniwce nie chcący zatopić się w fabule tej serii (trylogia ma dotyczyć tylko Sheparda więc zobaczymy co będzie dalej).
    Na PC możesz zmienić język wg upodobań, na X360 masz grę z polskimi napisami lub oryginalne

14. Martist

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    O, świetnie, czyli można wybrać język angielski napisów z poziomu gry? (w opcjach)

15. Perley

Perley Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ol
    pewnie tak zawsze można , a co do grania w ME 1 a następnie w ME 2 , to warto przejść 1
    ale jeżeli ci się nie chce to 2 wystarczy (zawsze startujesz z tego samego momentu fabularnego z 1, czyli rada martwa itp, fakt na save z 1 gra sie troche zmienia)
    Jeżeli podoba ci się świat to i tak rozmawiając z NPC w całym świecie gry przybliżą ci wydarzenia z 1

16. Łukasz1988POLAK

Łukasz1988POLAK Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Rzyki
    warto!!!! jak dla mnie obok Falllouta i KOTORA najlepszy cRPG w jaki grałem

17. thekoniq

thekoniq Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Kraków
  18. patryk878

patryk878 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Nie chcę tworzyć nowego tematu więc zapytam tutaj.

Czy ktoś z was kupował Mass Effect 2 w Świecie Gier na Chmielnej w Warszawie? Dokładnie chodzi mi o to czy w polskiej wersji językowej są kody i czy w angielskiej również. Niestety nie uzyskałem żadnej odpowiedzi na email więc może ktoś z forumowiczów tam ME2 kupował.

19. Martist

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Hm, może skorzystałbym z twojej propozycji, gdyby temat nazywał się "Czy Mass Effect 1 różni się od sequela, czy się nie zestarzało i czy można w nim ustawić angielskie napisy". Może wtedy umieściłbym tam moje pytania, ale nie zamierzam robić bałaganu na forum. Odpowiedzi charakterystyczne dla tamtego wątku wywiązały się nie na moje życzenie.

20. aaa_zzz

aaa_zzz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zdecydowanie warto. Nie jest to jednak czysty RPG - stosunek elementow akcji do rpg jest mniej wiecej rowny 90%/10%. W dwójce: 95%/5% ;)

Wczytywanie...

Poleć forum