1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Media Center wolno chodzi, zawiesza się i rozłącza

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez nujska, Lipiec 26, 2010.

1. nujska

nujska Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie,
    wertowałam fora i internet w poszukiwaniu rozwiązania problemu, aż postanowiłam napisać, może wśród Was znajdą się spece i w burzy mózgów uda się znaleźć rozwiązanie.

W skrócie
    • Xbox 360 250GB podłączony bezprzewodowo przez wbudowane WiFi
    • sieć bezprzewodowa - jak wchodzę do właściwości to pokazuje mi 144mb/s
    • D-Link DIR-635
    • 802.11 Mode - Mixed - 802.11n, 802.11g, 802.11b
    • laptop Vaio z Media Center też podłączony bezprzewodowo
    • serwer domowy Windows Home Server podłączony bezpośrednio do rutera

Problem: Media Center na Xboxie zawiesza się, menu chodzi wolno, po ok. 3 minutach rozłącza się, wyskakuje powiadomienie o błędzie i pytanie czy zrobić reconnect.

Podjęte działania, które NIE rozwiązały problemu:

1. odblokowałam porty w menu admina rutera -

2. próbowałam zmiany szyfrowania z WPA2 na WEP
    3. na wszelki wypadek zmieniłam te ustawienia NAT

4. wyłączyłam animowane efekty i płynne przejścia w MC

Ważne:
    Kiedy przez dashboard Xboxa wchodzę na muzykę czy foto to zaciąga mi zawartość serwera WHS bez problemu, bez zawieszania się. Problem pojawia się tylko przy odpaleniu MC.
    Widziałam też porady w stylu: "jeśli masz gigabitowy ruter to zmień połączenie na 100mb/s" ale ten case mnie nie dotyczy, bo mój ruter nie ma gigabitowego połączenia.
    Gdy robię test połączenia w Xie to sieć mam 4/4 kreski, a gdy testuję jakoś połączenia w MC to pisze, że jakoś sieci jest niska i mam kreski na pasku odpowiadające jakoś telewizji kablowej czy jakoś tak.

Pytanie:
    Czy to jest kwestia rutera jako fizycznie słabego urządzenia czy ustawień zaawansowanych sieci?

Błagam, pomóżcie, bo oszaleję - już trzeci dzień się z tym męczę ;)

Pozdrawiam,
    Kaśka :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. Shakedown

Shakedown Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    1.Postaw laptopa bardzo blisko xboxa i sprawdz na lapku czy nie masz problemów z łącznością.
    2.Jeśli szyfrujesz połączenie wifi (a zakładam że tak jest) spróbuj na chwilę wyłączyć szyfrowanie i sprawdz czy sie poprawiło
    3. Trochę o portach przy media center i xbox360 http://support.microsoft.com/kb/911728
    4. Dopiero przy modelu DIR-655 jest funkcja: Mechanizm WISH – współpraca z Windows Media Center oraz Xbox 360, jednakze nie znaczy to ze nie powinno działać na 635...

4. nujska

nujska Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Shakedown,
    dzięki za odpowiedź.

Tak jak napisałeś, zrobiłam punkty 1-2 i nie przyniosły zmian :(
    Natomiast odnośnie pkt 3. czyli portów - ten art odnosi się do XP a ja mam Vistę Home Premium. Mimo to, wpisałam w menu start podane w tabelce i nie znalazło mi żadnej aplikacji (nie wiem, czy o to chodziło, ale tak zrozumiałam).

4. Myślałam o zakupie tego najnowszego rutera 655 ale boję się, że wywalę pieniądze a nie rozwiąże to mojego problemu. Odnośnie WISH - rzeczywiście ten model ma tą funkcję, ale mój 635 ma również silnik QoS, który też jest odpowiedzialny za bezproblemowość współpracy.

5. Shakedown

Shakedown Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    QoS to Quality of Service czyli ogólnie mówiąc podział pasma internetowego na poszczegolne urządzenia i nadawane priorytety

Jesli chcesz kupić to proponouje coś z linksysa (górna półka w zastosowaniach domowych), a jesli koniecznie dlink to chociaz miej możliwość sprawdzenia i ew oddania.

6. nujska

nujska Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za info :)
    Helpdesk Xboxa główkuje nad rozwiązaniem problemu, a ja przemyślę linksysa.

Wczytywanie...

Poleć forum