Media Center wolno chodzi, zawiesza się i rozłącza

nujska

Świeżak
Świeżak
Witajcie,
wertowałam fora i internet w poszukiwaniu rozwiązania problemu, aż postanowiłam napisać, może wśród Was znajdą się spece i w burzy mózgów uda się znaleźć rozwiązanie.

W skrócie
  • Xbox 360 250GB podłączony bezprzewodowo przez wbudowane WiFi
  • sieć bezprzewodowa - jak wchodzę do właściwości to pokazuje mi 144mb/s
  • D-Link DIR-635
  • 802.11 Mode - Mixed - 802.11n, 802.11g, 802.11b
  • laptop Vaio z Media Center też podłączony bezprzewodowo
  • serwer domowy Windows Home Server podłączony bezpośrednio do rutera

Problem: Media Center na Xboxie zawiesza się, menu chodzi wolno, po ok. 3 minutach rozłącza się, wyskakuje powiadomienie o błędzie i pytanie czy zrobić reconnect.

Podjęte działania, które NIE rozwiązały problemu:

  1. odblokowałam porty w menu admina rutera -


  2. próbowałam zmiany szyfrowania z WPA2 na WEP
  3. na wszelki wypadek zmieniłam te ustawienia NAT

  4. wyłączyłam animowane efekty i płynne przejścia w MC

Ważne:
Kiedy przez dashboard Xboxa wchodzę na muzykę czy foto to zaciąga mi zawartość serwera WHS bez problemu, bez zawieszania się. Problem pojawia się tylko przy odpaleniu MC.
Widziałam też porady w stylu: "jeśli masz gigabitowy ruter to zmień połączenie na 100mb/s" ale ten case mnie nie dotyczy, bo mój ruter nie ma gigabitowego połączenia.
Gdy robię test połączenia w Xie to sieć mam 4/4 kreski, a gdy testuję jakoś połączenia w MC to pisze, że jakoś sieci jest niska i mam kreski na pasku odpowiadające jakoś telewizji kablowej czy jakoś tak.

Pytanie:
Czy to jest kwestia rutera jako fizycznie słabego urządzenia czy ustawień zaawansowanych sieci?

Błagam, pomóżcie, bo oszaleję - już trzeci dzień się z tym męczę ;)

Pozdrawiam,
Kaśka :)
 

Shakedown

Użytkownik
Użytkownik
1.Postaw laptopa bardzo blisko xboxa i sprawdz na lapku czy nie masz problemów z łącznością.
2.Jeśli szyfrujesz połączenie wifi (a zakładam że tak jest) spróbuj na chwilę wyłączyć szyfrowanie i sprawdz czy sie poprawiło
3. Trochę o portach przy media center i xbox360 http://support.microsoft.com/kb/911728
4. Dopiero przy modelu DIR-655 jest funkcja: Mechanizm WISH – współpraca z Windows Media Center oraz Xbox 360, jednakze nie znaczy to ze nie powinno działać na 635...
 

nujska

Świeżak
Świeżak
Shakedown,
dzięki za odpowiedź.

Tak jak napisałeś, zrobiłam punkty 1-2 i nie przyniosły zmian :(
Natomiast odnośnie pkt 3. czyli portów - ten art odnosi się do XP a ja mam Vistę Home Premium. Mimo to, wpisałam w menu start podane w tabelce i nie znalazło mi żadnej aplikacji (nie wiem, czy o to chodziło, ale tak zrozumiałam).

4. Myślałam o zakupie tego najnowszego rutera 655 ale boję się, że wywalę pieniądze a nie rozwiąże to mojego problemu. Odnośnie WISH - rzeczywiście ten model ma tą funkcję, ale mój 635 ma również silnik QoS, który też jest odpowiedzialny za bezproblemowość współpracy.
 

Shakedown

Użytkownik
Użytkownik
QoS to Quality of Service czyli ogólnie mówiąc podział pasma internetowego na poszczegolne urządzenia i nadawane priorytety

Jesli chcesz kupić to proponouje coś z linksysa (górna półka w zastosowaniach domowych), a jesli koniecznie dlink to chociaz miej możliwość sprawdzenia i ew oddania.
 

nujska

Świeżak
Świeżak
Dzięki za info :)
Helpdesk Xboxa główkuje nad rozwiązaniem problemu, a ja przemyślę linksysa.
 

Do góry Bottom