Michael Pachter: Microsoft podczas E3 ogłosi obniżkę ceny X360

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.
D

Deleted member 50854

Guest
Michael Pachter, naczelny jasnowidz branży gier miał kolejne objawienie. Tym razem padło na cenę Xboksa 360, która to podczas tegorocznych targów E3 ma zostać oficjalnie obniżona.
Zdaniem analityka decyzja Microsoftu szybko wpłynęłaby na konkurencję, co wiązałoby się z zejściem z ceny PlayStation 3 i Wii. Prognoza ta nie jest całkiem wyssana z palca - podczas targów E3 już nie raz giganci branży oficjalnie obniżali ceny. Niewykluczone, że w tym roku będziemy świadkami podobnego scenariusza. Ceny current-genów nie drgnęły od 18 miesięcy i zdaniem Patchera czerwiec 2011 zmieni ten niefortunny dla graczy stan rzeczy. Obniżka miałaby wynosić przynajmniej 50 dolarów.

Ciekawe, czy Pachter wziął pod uwagę ostatnie przeboje Sony z LG? Jeżeli japoński gigant przegra sprawę ze swoim koreańskim konkurentem w sektorze elektroniki użytkowej, to będziemy mogli zapomnieć o jakiejkolwiek obniżce Czarnuli. Xbox 360 ciągle jest tańszy od PS3, Microsoft nie czekając na E3 w niektórych krajach już spuścił trochę z ceny. Nintendo Wii po premierze Move'a i Kinecta straciło z kolei pałeczkę lidera w casualowym rynku i nie zapowiada się, żeby cokolwiek w tym temacie miało się zmienić, włącznie z ceną samej konsoli, którą to Big N dotychczas bardzo niechętnie ruszało.

Tegoroczne targi E3 odbędą się 7-9 czerwca 2011 roku. Czy data ta pokryje się z oświadczeniami Microsoftu, Sony i Nintendo? Nie wiem, gdzieś zapodziałem moją szklaną kulę. A wasze co pokazują?


Źródło
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
myślę, że w znacznej większości kto chciał kupic Xa czy ps3 już to zrobił, więc w sumie to jest bardzo prawdopodobne, że zejdą z ceny.
 

przemo55

Banned
Użytkownik
Mi się wydaje, że obniżka o 50 dolarów nie jest możliwa. Ceny i tak nie są złe, dodatkowo utrzymywane są od bardzo dawna i MS wciąż cenowo ma przewagę nad Sony. Obniżka dlatego, żeby Sony musiał zejść z ceny ps? Nie wydaje mi się
 

Gryzek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mnih, to ze ktoś kto chciał kupić xboxa i to zrobił to nie jest powod,
aby Microsoft zchodzil z ceny. M$ widzac ze playstation dogania xboxa
pod wzgledem sprzedazy nie chce zostac w tyle. Microsoft wie
jak utrzymac pozycje lidera. Nie spodziewajcie sie czasem, ze
nowa generacja wyjdzie, bo na to jest jeszcze kilka lat.
Szacuje, ze za co najmniej 2-3 lata mozemy cieszyc sie czyms nowym :)

Pozdrawiam
 

aabbcc

Użytkownik
Użytkownik
Taa, M$ wie. Właśnie to widać po tym, w jakim tempie ps3 dogania xboxa. Ale co się dziwić - na ps3 pełno nowych exów, a na xboksa popierdółki na Kinecta ...
 

gvt

Użytkownik
Użytkownik
Głównie na sprzedaż ps3 wpłynęła możliwość przeróbki. Gdyby nie to, to kto wie...
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Głównie na sprzedaż ps3 wpłynęła możliwość przeróbki.
A na xboxa to nie :D

Niech obniżają cenę, bo ostatnio nie było obniżek tylko lepszy sprzęt za tą samą kwotę (czyt. slim).
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Zapowiada się na next gena ;) I dobrze :) PC nie będzie ograniczane ;)
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
No niezle..
Ciekawe o ile zniżą cene..
 

the wert

Użytkownik
Użytkownik
Możliwe że będzie ta przecena bo Sony ma podobno obniżyć cenę PS3.
 

kufer111

Banned
Użytkownik
jak sony tak dalej bedzie działało i zdzierało z ludzi kase to na ""stówe"" dogoni m$
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik


moja czarodziejska kula mówi że tak może być :p
flash slima nadchodzi ..... co znowu spowoduje zainteresowanie slimem
i wzrost sprzedaży X360 ...
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Zapowiedz zapowiedzi..
 

Ogór

Użytkownik
Użytkownik
No ładnie gdyby przecenili,bo mam Arcade i wtedy bym go sprzedał i myślał nad zakupem Slim'a.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom