1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft: 80% wydawców pracuje nad grami na Natala

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez marek2fgc, Styczeń 12, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. marek2fgc

marek2fgc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubin
    Natal i jego tegoroczna premiera to dla Microsoftu ważny temat, w związku z czym pojawiają się na o tym akcesorium coraz to nowe informacje. Tym razem Robbie Bach poinformował nas, że nad grami na Natala pracuje 80% niezależnych wydawców.

Ale po kolei. Podsumujmy poprzednie notki z CESu. Zaczęło się od potwierdzenia premiery w 2010, potem dowiedzieliśmy, że Natal działa w 30 klatkach na sekundę i że czegoś brakuje, a dokładniej chipa, przez co Natal będzie zajmować 10-15% mocy Xboksa 360, Było o rozpoznawaniu 31 części ciała, szybkości reakcji i opóźnieniach. Na sam koniec dowiedzieliśmy się, że Microsoft planuje wypuścić na to urządzenie nowe gry, a nie porty z Wii - co wydaje się o tyle ciekawe, że dokładnie odwrotne plany co do tej platformy ma na przykład Ubisoft.

Moc i niezależni wydawcy

No dobrze, czego więc nowego dowiedzieliśmy się tym razem o "byciu kontrolerem"? Przede wszystkim, tak jak pisaliśmy we wstępie, iż 70 do 80% wydawców pracuje nad grami na Natala. Co więcej wewnętrzne studia Microsoft Game Studios też poświęcają mu dużo uwagi.
    Warto tu na chwilę skupić się na dwóch rzeczach o których mówi Bach - mocy i niezależnych wydawcach.
    Microsoft nie od dziś mówi, że to na ich platformie wydawcy zarabiają i mogą zarobić najwięcej, że mają najwięcej sprzedanych gier na jedną konsolę itd. Jak widać ta linia się nie zmienia. Mam tylko nadzieję, że to co zostało z MGS faktycznie będzie mogło pokazać nam coś niesamowitego na Natala i nie będą to kolekcje minigierek na szybko przenoszone z Wii.

Wróg mojego wroga...

Wracając jeszcze do mocy konsoli nie obyło się bez małego "ukłonu" w stronę Wii. No ale w sumie, jeżeli walczy się z nimi o casuala, to przecież wypada pokazać różnice. Robie mówi:
    Jak widać wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. My razem z Sony możemy jeszcze sporo wykrzesać z naszych konsol, więc jeżeli chcecie grać w gry biegając przed telewizorem, to może powinniście drodzy klienci zmienić platformę? Zwłaszcza, że jak za chwilę słyszymy, szybko nowego Xboksa czy PlayStation nie zobaczymy, gdyż teraz "innowacja nie wymaga zmiany sprzętu".

50MB

Na sam koniec ciekawostka. Pamiętacie, jak to Natal miał działać na każdej konsoli? Okazuje się, że i owszem, na każdej, która ma 50MB wolnej pamięci gdyż tyle zajmuje oprogramowanie wymagane przez nowy kontroler. Co prawda od pewnego czasu MS wkłada 512MB do każdego zestawu Arcade, ale początkowe egzemplarze tego modelu nic takiego nie miały. Czyli karta pamięci będzie w tym przypadku wymagana. Ot, taka mała złośliwość, bo w sumie na NXE też potrzeba było trochę miejsca.

Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,953...80__wydawcow_pracuje_nad_grami_na_Natala.html

2. Lotnik421 Xbox One

3. LowMen

LowMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Malbork
    Pan Gnyp nie wytrzymałby gdyby nutki złośliwości nie dodał do tego newsa.... Prawda jest taka, że te pierwsze konsole wyginęły...

4. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    widze ze MS z tym natalem bardziej celuje w odebranie rynku Nitendo niz konkurowanie z Sony

5. x_kamil

x_kamil Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Nie wiem jak wy ale ja uważam że Project Natal odniesie sukces i na pewno casual-e którzy zamierzający kupić konsolę N, wezmą również pod uwagę konkurencję jaką będzie Project Natal. Ja sam lubię odpocząć od FPS, RPG itp. i w takie gry pograć, więc na pewno PN kupię.

pzdro

6. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Cena, cena, cena... To mnie bardzo interesuje :p
    Jak będzie przyzwoita i na moją kieszeń to chętnie kupię :p
    Ale zapewne nie od razu, niech trochę ostygnie :p

7. qb3s

qb3s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Wygląda to bardzo dobrze, zobaczymy co to będą za gry. Ciekawe ile będzie kosztował ten Natal.

8. maniek666pl

maniek666pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    w sumie jesli mozna miec cos ala "wii" z grafika z xbox360 to wybor jest chyba prosty :D pytanie jak to wyjdzie w praniu. Ale jak to zwykle bywa - najlepiej sie przeknac jak juz wyjdzie natalka. Spekulacje i huczne zapowiedzi zawsze beda pieknie i obiecujaco brzmieć :D

9. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    80% wydawców pracuje nad grami dla NATALa? Coś mi się wydaje ze kończy się era "normalnych" gier na X'a...

No i w końcu MS się przyznał , że woli zarabiać na licencjach wydawanych dla third party developerów niż na na własnych grach ekskluzywnych:

A szkoda , bo gry od first party developerów zawsze były najlepsze na daną konsolę. Zawsze wykorzystywały to co w sprzęcie najlepsze. Miejmy nadzieję , że gry na zachętę od Microsoft Game Studios będą mega i wystarczy ich na trochę dłużej...

10. piasek1906

piasek1906 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pszów
    Nie zgodzę się z wypowiedzią kolegi :p Ja posiadam Core a z Core był tylko kabel do TV zasilacz i pad :p nie sądze iż tylko ja posiadam tak starego x-a :)
    O dziwo na chodzie bywa 18 godzin (weekend) i żadne błędy o przegrzaniu nie wyskakiwały a co dopiero RROD :D A co do natala to zakupie jeżeli będą na to fundusze pozwalały :) lubię imprezować więc to będzie podstawa do lachania gdy ktoś wypije i będzie musiał skakać przed konsolą :D murowany HIT

11. Mohaa90

Mohaa90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Szczecin
    Na imprezki jak najbardziej udane urządzenie. ;)
    Mnie osobiście zastanawia fakt czy gry które wyjdą na Natal'a bedą działały też na padzie.
    Czy jeżeli wyjdzie gra np.(przypuśćmy) GTA V i będzie ona na Natala, czy będzie działał pad, jeżeli ktoś Natala nie posiada.
    Czy wyjdą dwie różne wersje pod Natala i pod pada, czy jedna która bedzie oba kontrolery obsługiwać.

12. gregoryfx

gregoryfx Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Brzegi / Kielce
    Podobno Natal ma kosztować ok. 150zł, ale to wszystko podobno. Cena jest przystępna, ale czy taka będzie ? Raczej nie...

13. piasek1906

piasek1906 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pszów
    Może po przeliczeniu dolara na złotego ale nie zapominaj że Polska rządzi się innymi prawami więc u nas ze 300zl minimum

14. napek78

napek78 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na szkoleniu MS odnośnie XBOX facet zachwalał nowy (przyszły) wynalazek jakim będzie Natal ale zobaczcie do czego to wszystko dąży, ile tak naprawdę dzieli MS od pełnej inwigilacji ludzi na niespotykana dotąd skalę ? może przesadzam ale sami zadajcie sobie pytanie co potrzeba żeby mieć pełny wgląd do czyjegoś domu ... konsola podpięta do netu + zaawansowany system monitorowania otoczenia hm bardzo ciekawe to rodzi możliwości, myślę, że zamarzymy za dawnym snifferem albo obrazem PRLu „Rozmowa kontrolowana”. Musimy pamiętać, że nowa technika rodzi nowe możliwości a to ludzie decydują w jakim to wszystko będzie szło kierunku. Ja rozumiem ze USA to pokolenie „Grubasów” i korporacje wprowadzają cokolwiek co odczepi ludzi od foteli i wprawi ich w ruch, wydaje mi się ze lepszą drogą byłoby opracowanie systemu 3D który niebawem zagości w naszych domach bo lepiej chyba zagrać sobie w jakaś wyczesaną gierkę z technologia 3D aniżeli robić z siebie pajaca przed TV, ma to oczywiście sens w przypadku jakiejś imprezy organizowanej w domu podobnie jak karaoke ale czy w domowym zaciszu będzie jakąkolwiek frajda skakanie przed telewizorem kiedy to dla większości z nas konsola jest ucieczka i często odpoczynkiem od dnia codziennego. Natal to fascynacja bo wygląda czadowo ale osoby posiadające xbox360 nie często mają miejsce w domu (fizycznie mały pokój) na instalacje takiego bajeru jakim ma być nowy system kontroli, myślę ze MS może kierować się innymi intencjami aniżeli podawane przez media wszem i wobec ze jest to nowa era kontroli i z xboxa zrobi nam centrum multimedialne sterowane głosem i ruchami. Oczywiście są to tylko i wyłącznie wolne moje prywatne rozważania i jeżeli komuś się one nie podobają to ma do tego prawo gdyż żyjemy w wolnym (jeszcze) kraju gdzie trzeba szanować zdanie innych ludzi. Liczę się z tym ze za chwilę odezwie się masa administratorów którzy obalą moja tezę pisząc ze MS nie zaryzykuje takiego kroku bo to można łatwo wykryć śledząc ruch sieci na serwerze, zdaję sobie z tego sprawę ale ja nie mówię że to tak będzie wykorzystywane lecz tylko jakie to rodzi możliwości i jak wielu ludzi nie posiada w domu serwera sieci LAN itp. Pomijam oczywiście kodowanie pakietów i wówczas nawet najwybitniejszy admin nie odróżni pakietu szpiegowskiego od danych osobowych skończywszy na danych do gry :p

15. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Bardzo ciekawa teoria =p MS pomaga dla rządu amerykańskiego w poszukiwaniach potencjalnych terrorystów wśród graczy. :) Ale faktycznie , kontrola jaką ma MS nad naszą konsolą jest dosyć niepokojąca. Wiedzą kiedy konsola była naprawiana , włączana , wyłączana , kiedy się zepsuła... Dodaj do tego NATALA i będą wiedzieć kto odpala konsolę =p

16. fr3d

fr3d Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeżeli Natal będzie działał, tak jak zapowiada microsoft, wtedy X360 będzie dawał dodatkowy fun na długi czas. Czekam z niecierpliwością do listopada (o ile nie będzie opóźnień...)

17. elmo_krk

elmo_krk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kraków
    A ja właśnie nie czekam :p Po części zgadzam się z napek78. Na konsoli gram po przyjściu z pracy i traktuję ją jako rodzaj odprężenia. Nie wydaje mi się ciekawym rozwiązaniem machanie rękami przed telewizorem czy dobrze ujęte wcześniej "robienie pajacyków". Konsola ma relaksować a nie męczyć dodatkowo. Jak będę potrzebował ruchu to wyjdę z domu na siłownie itp. Pomysł z Projektem Natal jest więc dla mnie maksymalnie średni. Wygląda na to, że M$ i Sony planuje podział rynku i eliminację Nintendo. Z M$ będziemy robić z siebie durnia przed TV a na konsoli Sony będzie można pograć w "starym stylu".

18. andryush

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Na konsoli Sony będzie dostępna "różdżka" , coś na podobieństwo wiilotów , więc być może "stary styl" odejdzie w zapomnienie całkowicie... jak dla mnie to by była tragedia :p

19. slimak_110

slimak_110 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Nowe Miasteczko
    Co do wypowiedzi napka78: Natal to normalny produkt ktory bedziesz mogl sobie zakupic ale nie bedziesz musial. Bo odnioslem wrazenie ze ktos nazuca ci zakup natala zaraz po premierze. A co do "starego stylu" ja takze mam nadzieje ze to nie odejdze w zapomnienie. Ale mysle ze sami gracze na to nie pozwola, bez pada w lapie i kanapy rynek gier nie bedzie sie krecil, bo sam natal tego nie uciagnie.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum