1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft blokuje milion kont Xbox Live

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Mateo90, Listopad 12, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Mateo90

Mateo90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jak podaje serwis InfromationWeek, Microsoft zarządził „piratoeksmisję”. Rezultatem jesiennych porządków, przeprowadzonych w tym tygodniu na Xbox Live są bany nałożone na właścicieli około miliona kont w serwisie. Działania te obejmują graczy, którzy korzystają z przerabianych wersji konsol Xbox 360. Nie pierwszy raz można zauważyć, że firma bardzo poważnie podchodzi do tego tematu. O walce z konsolowym piractwem była już mowa na konferencji w czasie Xbox Fun Day 2009.
    „Wszyscy konsumenci powinni wiedzieć, że piractwo jest nielegalne i modyfikowanie Xboksa 360 w sposób pozwalający na grę w pirackie wersje narusza zasady Xbox Live, co skutkuje zablokowaniem konta oraz unieważnieniem gwarancji” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Microsoftu. „Nie będziemy ujawniać konkretnych liczb, ale cały czas podejmujemy działania mające na celu ochronę serwisu oraz przeciwdziałanie przerabianiu konsol, używanych do gry za pomocą pirackich kopii. W związku z naszym zaangażowaniem w walkę z piractwem, wsparciem bezpieczniejszego korzystania i większej ochrony dla 20 milionów członków społeczności Xbox Live, banujemy modyfikowane konsole.”
    W oficjalnym stanowisku nic na ten temat nie wspomniano, jednak krok ten zbiegł się z wydaniem Call of Duty: Modern Warfare 2 – chyba najbardziej oczekiwanej gry na Xboksa 360 w tym roku, a której wersje pirackie krążyły po Internecie jeszcze przed premierą. Możliwe, że do tego zabiegu przyczynił się wydawca gry, koncern Activision Blizzard.
    Zbanowane konsole nadal pozwalają na grę offline, jednak gracze pozbawieni są dostępu do serwisu Xbox Live, logowania się na swoje konta czy też korzystania z opcji gry przez Internet. Jest to zagranie fair w stosunku do uczciwych, kupujących gry właścicieli konsol. Na nich czeka aktualizacja Xbox Live oraz zapowiadane dzięki niej, nowe możliwości. Już w przyszłym tygodniu, gracze z Wielkiej Brytanii zyskają możliwość korzystania z serwisów społecznościowych Facebook oraz Twitter, a z początkiem listopada ruszyły również testy nowego programu lojalnościowego, Xbox Live Rewards.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=49096

2. Lotnik421 Xbox One

3. martwycx65

martwycx65 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Połaniec
    To znaczy ze juz koniec banowania ?

4. Arctik

Arctik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    z daleka
    Gdzie przeczytałeś że koniec?:p

5. macmus

macmus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    ee ? co rozumieja przez konta .. czyli banuja tez gamertagi ktore mialy przypisane zbanowane konta ?
    przeciez to juz szczyt...

6. Wojtek230492

Wojtek230492 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Radom
    niech ban mi zostanie tylko niech dysk odblokuja :)

7. Goffi2009

Goffi2009 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam panowie to jest chamskie ze strony MS. Ja dostałem bana na konto XBL juz jakis rok temu a teraz dostałem znow tylko teraz juz nie moge zgrywac gier na dysk i ich z niego odczytywac i to za co ?? sie pytam ??

8. D4Ru73K

D4Ru73K Banned Użytkownik

Polubienia:
    99
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Problem czytania ze zrozumieniem? Nawet jeśli w oryginalnym, angielskim tekście pojawia się słowo 'account' które znaczy zbanowane konto Live, to i tak Microsoft ma na myśli zbanowanie konsoli.

Microsoft prócz zbanowania 600k konsol, prócz zamiaru dobicia do 1mln sztuk, ma jeszcze zamiar zablokować dodatkowy milion samych 'kont' Ludzie uczcie się języków obcych i czytajcie oryginalne źródła, a nie sugerujcie przepuszczonym tekstem w google translate przez jakiegoś rekatorzynę...

9. Zero

Zero Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Według mnie microsoft zagrał dobrze blokując dyski bo samo blokowanie dostępu do internetu nikogo nie przerażało

10. kruszon1990

kruszon1990 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Katowice
    Piractwo się zmniejszy i świat będzie lepszy to tak IMHO

11. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Xbox live dotnka pustki, a ludzie dalej beda musieli za niego placic.

12. DevNull90

DevNull90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wroo
    Piractwo będzie nadal i taka fala banów może je lekko zmniejszy ale na pewno nie w jakimś znaczącym stopniu imo...

13. Zero

Zero Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Nom ale sposób z blokadą dysku to według mnie trafna rzecz

14. Ojciec69

Ojciec69 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warsaw, Poland, Poland
    dzieki temu wiem jedno, nie kupie live golda, tak samo jak nie kupie nowego xboxa (pomimo ze stary nie ma bana) i tak bede gral dalej wiec piractwo sie nie zmniejszy(nie jestem w tym jedyny), zmniejszy sie tylko zarobek ms z kont live a i tak to tez nie jest pewne bo duzo osob kupilo juz kolejnego "klocka" i zapewne dalej beda grali na "kopiach" nic w tym momencie nie tracąc, co do banow, hmmm sluszne posuniecie kazda firma/instytucja ma prawo do tego typu dzialan bo jak wiadomo dziala to jako obrona przed atakiem (tu akurat granie na kopiach) tak samo jak mandaty i tym podobne.

15. Floyd

Floyd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Żyrardów
    Dla Ciebie jest chamskie M$, tak samo dla m$ jest chamskie że grasz w piraty nie kupując oryginału!

Wszystko idzie w 2 strony, przerabiasz, wiesz że mozesz dostać bana, powinniśmy się cieszyć że m$ nie sprawia że konsola nie nadaje się do użytku. Pamiętajcie o tym i nie piście głupot że m$ jest żły i nie dobry, skoro sami wiecie co robicie!

No Offence.

16. djkraszinio17

djkraszinio17 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    no ja dzisiaj dostałem bana i w sumie to nie jestem jakoś wkurzony tylko najbardziej mi szkoda że nie mogę instalować gier na dysku:/ ale i tak miałem kupić nowego xboxa więc ten ban jeszcze to przyśpieszy :D

17. dymek_nh

dymek_nh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Znalazł się święty a w podpisie link do activate.iso :D Nie pogrążajcie się ludzie

18. xxxxmarekxxxx

xxxxmarekxxxx Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Czy jeśli nie gram online to konsola również jest banowana ?
    Kilka dni temu zainstalowałem chyba Dirt 2. Musiałem pobrać z sieci jakąś aktualizacje aby uruchomić grę
    Czy teraz gdy nie będę grał online, tylko ewentualnie ściągnę poprawki do konsoli, tzn jakaś automatyczna aktualizacja to konsola zostanie zbanowana ?

19. Floyd

Floyd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Żyrardów
    Chyba nie rozumiesz mojego zdania?! Wsumie nie dziwne bo forum jak i sms`y bywają nie uczuciowe.

Nie czuje się święty i nie powiedziałem że tak jest, chodzi mi o to że marudzi na M$ bo oni coś tam robią.

Mam konsole z iXtreme, ale jak bym dostał bana to może bym i trochę żałował, ale pretensje miałbym tylko i wyłącznie do siebie, a nie do M$.

I proszę nie pogrążaj mnie bo nie masz do tego prawa.

20. VIP_1

VIP_1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Łomża
    i stało się dostałem bana 12.11.2009 16:06 :ban

21. DevNull90

DevNull90 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wroo
    Możliwe, że przy podłączeniu do internetu i łączeniu się z xbl dostaniesz bana. Jak widzisz bardzo dużo osób dostało bana choćby za przerobiony napęd.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum