1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft chce dobrze dla nas, graczy - przeczytajcie :)

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez TheDoom, Czerwiec 14, 2013.

1. TheDoom

TheDoom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    www.neowin.net/news/anonymous-xbox-engineer-explains-drm-and-microsofts-xbox-one-intentions
    Najpierw link, którym się tu trochę podeprę. Trochę przejrzałem na oczy, chcę żebyście też zastosowali trochę taryfy ulgowej. Nie jestem pracownikiem Ms, a idiotom piszącym tego typu odpowiedzi polecam stukanie w głowę.

Wiem, że jest ogólnoświatowe besztanie Xboksa One. Wiem, że wezmę PS4 w dniu premiery i nawet nie chodzi tu o ich kontrowersyjne pomysły a o to jak traktowali Polaków za czasów Xboksa 360.
    Wszyscy jarają się Sony, ich konsola jest tańsza, nie wymaga Kinecta który rzekomo by nas podglądał (jest w tym coś mimo wszystko) i nie wygląda jak magnetowid.
    Jestem prawie pewien że PS4 rozwali XONE w sprzedaży, i bardzo mnie to cieszy.

Sęk w tym, że Microsoft wziął się w garść. Pamięta ktoś kiedyś prezentację M$ na E3 z taką ilością gier, exclusiwów? Czy oni nie chcą w końcu nadrobić? Chcą.

Pomysł z blokowaniem używanych gier nie jest po, to żeby nam dokopać.
    Sugerowane ceny gier na PS4 to 250zł I WIĘCEJ. M$ blokuje używane gry, by rozwinąć dystrybucję cyfrową. Ktoś uparty na pewno zajęczy, że gra musi mieć pudełko i instrukcję. Dlaczego użytkownicy Steama nie narzekają w takim razie? Tam też nie można odsprzedawać gier. Tylko że raz na jakiś czas są szalone wyprzedaże. I to właśnie planuje Microsoft - tanie gry dla nas, cyfrowo, bez pośredników.
    Żeby było śmieszniej, zabezpieczenia dla producentów nie są bodajże obowiązkowe. Ubisoft przykładowo nie wie co z nimi począć. Więc albo droga taniej dystrybucji cyfrowej albo problem blokady używek nie istnieje. :)

Kinect 2.0 dla wygody, nie dla badziewnych gier.
    Po premierze pierwszego Kinecta był zalew badziewia, zresztą sam bajer szybko się nudził. Teraz dostajemy Kinecta by móc obsłużyć nasze gry, telewizję i resztę głosem. Zauważyliście że nie było miejsca na Kinecta na prezentacji? M$ olewa ten rynek, będą dalej sportówki i potańcówki, ale nie wiele ponadto. Kinect urozmaici normalne gry, chętnym, nie na siłę.

Z tego że Xbox One jest słabszy sprzętowo nie wynika zbyt wiele.
    Fakt, jeżeli kazać najlepszym studiom konkurencji zrobić ekskluziwy, na PS4 wyglądałyby lepiej bo konsola jest mocniejsza. Gry multiplatformowe nie będą gorsze. To nie jest Wii U. Wydaje się wam, że przykładowo EA dowali dużo więcej detali do FIFY na PS4? Po co mają się przemęczać? Wersje gier będą zbliżone, różnica na grach na PS4 i XONE nie będzie duża, ekskluziwy będą mogły się tylko jakoś tam sensownie różnić.

Łączenie z siecią to przesadzony problem.
    Możecie nie mieć dobrego połączenia internetowego, tak jak ja. Zdarzają się u mnie braki po kilka godzin, czasem nawet cały dzień z chwilami gdzie mam internet. Serio, uważacie że w roku 2013 gdzie większość tego forum regularnie korzysta z lajwa to problem? Raz na DOBĘ zsynchronizować trochę danych w konsoli, pobrać jakiegoś patcha. Wiadomo, ms odciął sobie wielu klientów, ale jeżeli macie internet w domu to chyba nie będziecie rezygnować z konsoli z takiego powodu?

Xbox One nie wychodzi rok później dlatego, że M$ widzi nas jako trzeci świat.
    Trochę M$ leciał z nami w kulki przez ostatnie lata. Dlatego nie kupię ich konsoli krótko po premierze ALE jej nie oleję.
    Mało jest tutaj osób, które podzielą wizję tego że podłączacie swoją konsolę do TV i macie na niej telewizję, gry, Skype, wszystko obsługujecie głosem i gestami. Nie możecie powiedzieć, że to nie brzmi fajnie i nie jest dobrym pomysłem. Dlatego jest drożej, dlatego konsola jest duża.
    Jest sporo osób, które po prostu chcą swoją konsolę, ekran i pada. I grać. Nie wahajcie się, PS4, gry w abonamencie i inne plusy w tym kierunku. Sam nie podłączę mojego nextgena do TV w salonie a monitora, stawiając konsolę obok PC. Rozumiem jednak że ms dostaje po tyłku ciut za dużo.

Nie pomyśleliście że Microsoft nie jest w stanie u nas wydać konsoli na czas, by dogadać kwestię licencji z TV? Tak, dlatego. Nie, dlatego że dostaniemy upośledzony, wybrakowany produkt. Netfliksa nie zobaczymy, ale TV w 99% będzie u nas w Polsce. Podłączycie swój dekoder Cyfrowego Polsatu, NC+, odbiornik TV naziemniej i zacznie się magia.
    Xbox w Polsce sprzedaje się bardzo dobrze, nie oleją tego.

Bierz PS4 jeżeli chcesz tradycyjnie, z padem w łapie grać na swojej konsoli. Postaraj się tylko trochę zrozumieć co planuje M$.

PODSUMOWANIE:
    1. Microsoft nie taki zły jak go malują.
    2. Walka z używkami żeby w końcu na konsolach była tania dystrybucja cyfrowa jak na Steamie. Duży plus.
    3. Kinect 2.0 po to żebyście mogli machnąć ręką niczym w futurystycznym centrum dowodzenia zamiast łapać za pilota, pada.
    4. Opóźniona premiera u nas może wynikać z powodu załatwiania usług poza grami w naszym kraju i innych gdzie jeszcze nie ma sprzedaży.
    5. Microsoft będzie teraz, dostając baty próbował, zrobić to co miał w planach, my weźmiemy w większości konsolę Sony, odbije im się czkawką obrażanie klientów (chcecie konsolę bez neta? bierzcie X360 - Don Mattrick)

A teraz czekam na hejty że jestem głupi, mam zero racji, pracuję dla ms i kto by chciał magnetowid.

9 użytkowników lubi ten post.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Całą Twoją wypowiedź popieram w 100 procentach.
    Świat idzie do przodu i Microsoft najwyraźniej to rozumie. I tak się dziwię,że nie zrezygnowali z wersji pudełkowych gier i nie wprowadzili pełnej dystrybucji cyfrowej,ale widać na to jest jeszcze za wcześnie.

4. bolo2511

bolo2511 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powiem Ci , ze ja bym mial problem z wyborem next gen'a na dzien dziesiejszy ;/ , nie jestem fanboy'em jednej czy drugiej ... ale mysle , ze warto poczekac i zobaczyc to wszystko w " praniu " i wtedy wybrac to , co nam bedzie bardziej odpowiadac , bo to ze X jest troche slabszy od konkurenta to w sumie nie ma takiego wielkiego znaczenia ... Jesli chodzi o mnie to swojego pierwszego Xbox'a przywiozlem z Italii jak jeszcze nie bylo mozna kupic w Polsce i bylem bardzo zadowolony ... teraz x360 i tez jest OK , ale to nie znaczy , ze teraz kupie Xone bo moze sie okazac ze bardziej bedzie mi odpowiadala PS4 , ale z PS4 bedzie znow problem z padem :/ , bo jesli ktos gral tyle lat na X to pad od PS juz nie jest tak wygodny jak od X ... wiadomo , ze to kwestia przyzwyczajenia , ale jednak wolal bym pada od X i nie wiem czy tez tak macie ;] . Pzdr .

5. czullo

czullo Banned

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    wiekszych bzdur dawno nie czytałem, a synchronizacja co 24 godziny jest po to żeby ms za 7 lat jak wyjdzie nowa generacja po prostu wyłączy ci możliwość grania i będziesz ich mógł pocałować w nos i kupic xbox two

1 osoba to lubi.
  6. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Czullo idź zamów juz ps4 i pomijaj to forum bo gdzie nie temat o Xo tam i twoja głupia krytyka . Nie żebym miał coś osobiście do ciebie ale to jest przesadne . A teraz widząc juz twoje posty możesz zacząć po mnie jechać mnie to nie boli :)

7. czullo

czullo Banned

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Już zamowilem, ale dlaczego mam pomijac to forum nie rozumiem mam w koncu xbox 360 :)

1 osoba to lubi.
  8. Asuna

Asuna Dziewczyna Dziewczyna XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    84
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wrocław
    Obrońcy się znaleźli. Zobaczymy jak długo będziecie zwolennikami XOne.

1 osoba to lubi.
  9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1071
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Bardzo dobrze prawisz. Ciekawe jak wyglada l8cencja co sie stanie po wylaczeniu dostepu do xboxlive dla xboxone. Konsola i gry do smieci?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

10. TheDoom

TheDoom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie jestem żadnym zwolennikiem ;) Nie życzę msowi żeby wygrał z Sony w tej generacji, ale na połowę sprzedaży PS4 zasłużyli.

11. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A po co mieli by wyłączać Xbox Live?? Zresztą, wierzysz w to, że M$ nagle odciął by każdego użytkownika XboxOne od gier? Jeśli zamierzali by przesiadkę na next gena jak Xbox Two to zrobili by tak żeby nie trzeba było się już synchronizować na Xone i tyle, fizycznie grę przecież masz na dysku a nie w chmurze, pomyślałeś o tym Czullo czy wolisz wypisywać bzdety tak jak w każdym temacie o Xone? M$ wychodzi krokiem w przyszłość a PS4 tak naprawdę stoi w miejscu, next gen to nie tylko lepsze bebechy i grafa. Microsoft wprowadza własny ekosystem wymian i dzielenia się grami i do tego wymagana jest autoryzacja w necie raz na 24h. Mnie też niektóre rzeczy nie pasują póki co, ale zdaję sobie sprawę z tego, że Microsoft chcę wprowadzić coś nowego.

Dla poczytania jak ktoś by chciał : Opinia: Konieczność stałego połączenia Xbox One z siecią niczego nie zmienia Ť polskilive.pl – Centrum Informacji o Xbox Live w Polsce

12. czullo

czullo Banned

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To ty wypisujesz bzdety, fizycznie masz płytę z gra i co z tego jeśli się nie zsynchronizujesz to możesz sobie na nią popatrzeć, ja M$ w nic już nie wierze. Wiec nic mnie już z ich strony nie zaskoczy. A dlaczego mieli by nie wyłączać ? Przecież nigdzie nie jest napisane że grę możesz synchronizować do śmierci firmy MS. Podobnie jak firmy takie Jak EA po pewnym czasie wyłączyły dostęp multi do starszych wersji FIFY, ale idąc twoim tokiem dlaczego mieli by to robić ? To zabawka MS i może zrobić co im się podoba i mogą zakończyć support dla twoich gierek kiedy im się to spodoba a ty masz siedzieć cicho i się synchronizować.

1 osoba to lubi.
  13. darvd29

darvd29 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Wreszcie <3 Straciłem już wiarę w ludzi na tym forum. Nagle pojawiło się tylu hejterów, wszyscy poszli za hypem, nikt nie myślał racjonalnie. Ktoś całą... w sumie rewolucję ładnie podsumował. Jedyny ruch MS który mi się nie podoba to tylko opóźnienie premiery... no ale trudno, przeżyję. Jeśli nie dowiemy się o jakiejś kolejnej złej rzeczy, biorę nowego X'a. Hejtujcie.

14. Asuna

Asuna Dziewczyna Dziewczyna XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    84
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Wrocław
    Gratuluje optymizmu :)

15. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    cały ten artykuł można podsumować tak:

Blah Blah Blah Blah Blah Blah Blah
    Blah Blah Blah Blah Blah Blah Blah.

Nie ważne jak bardzo będziecie się starać odrzucać fakt że MS ma was gdzieś i dla pieniędzy zrobi wszystko. To niczego nie zmieni.

Odrzucacie ten fakt. Odrzucacie fakt że MS jest zły a ich polityka nowej konsoli to wielka porażka. Śmieje się z nich cały internet. Sprzedają nawet dane dla NSA, a nowy kinect im w tym pomoże (poszukajcie sobie patentu o ciągłym śledzeniu gracza przez kinecta) Ale garstki dzielnych fanów nadal snują teorie i szukają dobrej strony złego medalu. Pocieszają sie tym.
    Tylko że tu jej nie ma. Deal with it

Nie ważne jak bardzo Dział PR MS ozłoci tonę shitu który sami na siebie wylali. Shit będzie shitem.

Jakich gier? połowa ich prezentacji E3 to gry multiplatformowe. Nawet Titanfall to czasowy exclusive.

Tanie gry? nie wiem kto wyprał ci mózg ale zajrzyj na rynek xbox live i sprawdź cenę gier.

Hello, ja nie chce tv ani sportu. Ja chcę gier. Nie chce mi sie drzeć do xboxa by włączył to czy tamto. Fajny bajer na 5 minut.
    M$ Olewa kinecta? ty chyba nie czytałeś dokumentów z MASSNET. Celują w Kinecta i wielozadaniowość >.<

Tak... no pewnie...jak coś to dociągnie sobie 20 rdzeni z potęgi cloud... matko co ja czytam.

Czy ty naprawdę myślisz że na forum siedzi cała społeczność xboxa? Wymóg stałego połączenia w PL TO PROBLEM. Zamiast patrzeć pod pryzmatem swojego tyłka rozejrzyj się po okolicy.
    WTF?!
    Po co mam podłączać dekoder na którym oglądam telewizję do konsoli abym oglądał telewizję? **** logic.

8 użytkowników lubi ten post.
  16. darvd29

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Sorki DOG, ale ma rację jeśli chodzi o ten sprzęt. To że Xbox jest gorszy sprzętowo nic nie znaczy, gry i tak będą wyglądać tak samo bo nikomu nie bedzie się chciało robić osobno gry pod obie konsole...

17. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    Nikomu nie będzie się chciało?
    darvd, To nie jest CELL z PS3, nie będe wdawał sie w technikalia bo znowu powiedzą że nic nie rozumieją, ale za trzy lata zobaczysz różnicę w tym co oferuje XBONE a PS4.
    Wierz albo i nie : >

2 użytkowników lubi ten post.
  18. fazi1111

fazi1111 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Na Steam gry wcale nie są z żaden sposób tańsze i poza tym nie akceptujesz regulaminu nie grasz, jeśli tak wygląda wasza nowoczesność dając robić się w przysłowiowe babmuko to życzę powodzenia

19. hans9123

hans9123 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    M$ podąża tym samym krokiem co EA.

20. czullo

czullo Banned

Polubienia:
    53
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nawet jak będą wyglądać podobnie (multiplatformy) na PS4 będzie zawsze więcej klatek :) A im dłużej konsole będą na rynku tym bardziej będą wymagać papu z postępem technologi. I pod koniec życia konsol, albo w ich połowie okaże się ze na xboxie trzeba będzie wrzucać gorze tekstury i obcinać fps.

2 użytkowników lubi ten post.
  21. darvd29

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    @DOG
    Ok, bardzo chętnie porozmawiam o tym za trzy lata. Notatka w telefonie na pół pulpitu - jest :)

@fazi(ileśjedynek)
    1. Nie ma taniej na Steamie? A wiesz co to są promocje i przeceny?
    2. Wszędzie trzeba akceptować regulamin żeby grać -.-

Wczytywanie...

Poleć forum