1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft dalej przekonuje, że różnica pomiędzy XO a PS4 jest nieznacząca

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Styczeń 25, 2014.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3226
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Gadające głowy z Microsoftu kurczowo trzymają się tematu nieistotnej ich zdaniem różnicy pomiędzy Xboksem One a PlayStation 4. Tym razem na parkiet wyskoczyli Albert Penello i Aaron Greenberg, którzy ramię w ramię bronią konsoli ze swojego obozu i nawołują do nie rozdmuchiwania niuansów w postaci obecności lub braku 1080p/60fps w grach na daną platformę.

W ostatnim podcaście Gamertagradio szef planowania marki Xbox, Albert Penello, stwierdził, że różnicę pomiędzy grami na Xboksa One i PlayStation 4 są niewielkie i nie warto zawracać sobie głowy dobijaniem na siłę do benchmarków typu 1080p i 60fps:

Na widelec napatoczyła się także sprawa Tomb Raider: Definitive Edition, które na Xboksie One wyciąga rzekomo zaledwie 30 klatek animacji na sekundę przy 60fpsach, którymi pochwalić może się wersja na PlayStation 4. Penello powiedział, że może być to prawdą, ale nowa konsola Microsoftu ma zaledwie kilka miesięcy i z czasem jakość oferowanych "doświadczeń" poprawi się:

Penello w trakcie podcastu towarzyszył zarządzający kadrą zespołu Xbox Aaron Greenberg, który batalię o rozdzielczość i animację porównał do walki kin wielosalowych:

2. Lotnik421 Xbox One

3. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Ale poco się tak tłumaczycie skoro nie ma żadnej różnicy przecież to już było mówione . Co do ilości ekranów w kinie to jestem pewien że Sony będzie miało ich więcej i w lepszej jakości wystarczy spojrzeć na portfolio PS3 i Xbox 360 na 360tce mamy Forza,Gears Of War,Halo,Fable a na PS3 God Of War,Heavy Rain,The Last For Us,beyond two souls,Uncharted,Killzone,inFamous,Motorstorm, Little Big Planet,Resistance,Ratchet and Clank,Metal Gear Solid. Nie jestem fanbojem kupiłem xboxa 360 dla Forzy i Gears of War
    ale ani Halo ani Fable mi się nie podobają i nie ma w co grać a na PS3 jest tyle gier że nie wiem kiedy to ogram dopiero nie dawno kupiłem PS3 i jak na PS4 będzie tyle exów to
    musze mieć tą konsole a Xboxa kupie dla dwóch serii ogram i sprzedam.

4. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    A co innego mają mówić? Xbox będzie się rozwijał - OK. Ale PS4 też nie będzie stało w miejscu. PS4 i xbox mają tyle samo czasu jeżeli chodzi o start i gadanie że to dopiero pierwsze tygodnie jest wręcz głupie. Obie konsole wyszły praktycznie jednocześnie i tego się nie przeskoczy.

5. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Widzę że MS bardzo boli ten temat....
    Niestety nie pomogą tu gadania w stylu że nie ma różnic lub są nie istotne, chyba że wmówią to dziecku 10 letniemu które by przyznać rację dostanie od nich lizaka.
    Jak dla mnie to właśnie benchmark jest wyznacznikiem i wiarygodnym testerem dla sprzętu bo on właśnie ukazuje różnice w rozdzielczości i ilości klatek w danej grze, a nie to co mówią "tęgie głowy" z MS.
    Każdy nawet mało pojętny człowieczek na tej planecie będzie wiedział że jest różnica pomiędzy 720p a np. 1080p oraz miedzy 30fps a 60fps.
    RYSE owszem jest ładne jak i nie najładniejsze jeśli chodzi o grafikę na nextgeny i to trzeba z czystym sumieniem przyznać, ale pewnie nie na długo będzie na tym tronie.
    Zresztą MS mówi o rozdzielczości, ilości klatek na sekundę, a gdzie mowa o wygładzaniu krawędzi - czy "tęgie głowy" z MS nie widzą że właśnie te ząbkowane krawędzie w dużej mierze psują całokształt wyświetlanej grafiki ?!? Zresztą PS4 także na tym polu nie radzi sobie dużo lepiej - stąd jak już nie raz mówiłem i powiem jeszcze raz dzisiejsze nextgeny są ZA SŁABE jeśli chodzi o hardware oraz nie nadążają za dzisiejszymi standardami i nic ani nikt tego już nie zmieni, a szkoda bo miało być tak pięknie...

2 użytkowników lubi ten post.
  6. MrDynamite13

MrDynamite13 Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Xbox istnieje dla mnie tylko ze względu na bardziej rozbudowane funkcje społecznościowe, jedyną w swoim rodzaju Forze (LiveForSpeed i Forza to jedyne symulatory w które da się przyjemnie grać ) oraz, niestety, ze względu na mój wiek i brak dochodu łatwy dostęp do materiałów p***ckich :D

Gdyby Forza była na PS3 miałbym tą konsolę, gdyż do PSa można podłączyć niemalże każdą kierownicę, co nie tyczy się Xboxa...

Co do nowych konsol, nie jestem obeznany i nie posiadam żadnej z nich, lecz pewnie wybrałbym Xboxa z przyzwyczajenia i myślę, że choć doxeniam obydwie konsole, jestem małym Fanbojem i póki ktoś mnie nie przekona, albo da mi Pleja za darmo zostaję w swoim obozie.

P.S. Posiadam PSP, XBOXa i smartfon, oraz grywałem dużo na PS2. Gameplay na PSP i PS2 nie przypadł mi do gustu, a może z PS4 to się zmieni.

@maxoff Powiem ci, że zgubiłeś gdzieś sens istnienia konsol w naszych czasach. Benchmark jest istotny, ale nie tak bardzo jak integralność hardware'u pozwalająca na pisanie oprogramowania pod ten hardware.

W pewnym momencie może się okazać, że ze sprzętu w Xboxie można wyciągnąć więcej (skrócić obliczenia, wykorzystać inną budowę procesorów ).
    O tym można pogadać, ale nie jest to sprawa dyskusyjna.

Wysłane z mojego Galaxy S3 int. przy użyciu tapatalk

7. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    jak w tomb raider na xone ma 30fps a na ps4 - 60fps

8. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Wszystko rozumiem i nie zgubiłem sensu istnienia konsol, ale właśnie takowy benchmark daje nam realne odniesienie do użytych podzespołów w konsolach i tego co możemy po nich w przyszłości się spodziewać.
    A to że obydwie konsole pojawiły się na rynku w zasadzie w jednym momencie to każdy kto chce nabyć jedną z nich chce porównać która lepsza by "dobrze ulokować" swoje pieniądze - tak już jest na tym świecie i chyba to jak najbardziej normalne zachowanie konsumenta.

Ot takie powiedzenie NAWET SALAMON Z PUSTEGO NIE NALEJE.... (czy jakoś tak).
    Software owszem BARDZO WAŻNA rzecz ale jeśli hardware nie domaga to WIELKICH CUDÓW nie należy się spodziewać. Owszem oprogramowaniem (sterownikami, lepszą optymalizacją kodu gry itp.) można wiele polepszyć ale tylko w pewnym procencie i zakresie.

Ciekaw jestem czy te "gadające głowy z MS" nie widzące żadnych różnic mają w domach telewizory HD-READY, czy jednak FULL-HD ?!?!?
    Skoro nie ma żadnych różnic to czemu miliony ludzi na świecie jednak wybierają standard FULL-HD i płacą za taki TV więcej niż za TV z matrycą HD-READY emulującą jedynie sygnał do FULL-HD ?

Widząc po tych wypowiedziach Panów z MS zaczynam powoli nabierać przekonania że nie powinni oni brać się za projektowanie konsol (choć XBOX oraz XBOX360 jako konsole bardzo mnie urzekły i uważam je za UDANE) tylko za pisanie skeczy i komedii, bo ta wypowiedź że nie ma żadnych różnic jest nader śmieszna i komiczna. Panowie "gadające głowy" z MS trzeba mieć choć krztę samokrytyki i mieć charakter i jak to się mówi przysłowiowe jaja także pora spojrzeć prawdzie w oczy i w końcu przyznać się że XONE jest trochę gorszą konsolą (co wcale nie znaczy że złą...) a nie pisać ciągle brednie i mydlić oczy ludziom.
    Olaliście tyle krajów nie wydając w nich XONE, mieliście tych ludzi za "czarne bydło" gorsze od Was i innych, a teraz to "czarne bydło" zaczyna wytykać Wam palcami słabe punkty i niedoróbki Waszej "najlepszej" konsoli, a może i także to "czarne bydło" zaważy na sprzedaży XONE i polecą wasze tyłeczki z ciepłych posadek i wtedy zauważycie różnice...

9. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Fable to tylko II część bo wszystkie inne dostały porta na PC. Jakiś tam GOW też miał porta na PC(jak się nie mylę). Poza tym X360 przegrywa jak chodzi o exy no ale cóż. Każdy dokonał wyboru :). PS3 = więcej exów i co najważniejsze kozackie gry jRpg (akurat ja lubię te klimaty). Osobiście planuje zakup PS3 w tym roku =). Najbardziej kręci mnie Heavy Rain, The Last of Us (nie for), Uncharted, InFamous, God of War (kocham tą grę na psp, ps2).

Ja tam nie jestem żadnym fanbojem ale M$ zraził mnie do siebie.. Z drugiej strony nie potrzebuje tych wszystkich wodotrysków jakie rzekomo ma XO. Potrzebna jest mi tylko konsola do grania. Jako "stacje multimedialną" mam Peceta, laptopa.. X360 też wykorzystuje only for games :)
    Tak i tak z tego co widzę w moim obrębie, wszyscy znajomi którzy zdecydowali się na next gena zakupiło PS4. Ani jeden nie chciał XO (chociaż mają możliwości by bez przeszkód sobie go zakupić).

10. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
  11. RyyCo

RyyCo XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Hachioji, Tokyo, Japan
    @Up Bardzo dobrze powiedziane. ;)

Wysłane z Czytajnika Forum 4. Xperia J

12. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Dobry artykuł...!
    To samo powiedziałem 10000 lat wstecz, a dokładnie to że POLAK (miałem na uwadze nasze forum i nasz polski internet, bo nie wiem jak jest w innych krajach) gdy coś kupi to musi podbudować swoje EGO że dokonał NAJLEPSZEGO W ŚWIECIE WYBORU kupując dany sprzęt, rzecz czy cokolwiek innego danej firmy.
    Stąd musi na siłę wmówić drugiej osobie która kupiła PODOBNĄ RZECZ (tyle że innej firmy) ŻE TAMTEN MA OCZYWIŚCIE GORSZĄ !
    A jeśli tamta osoba nie daj boże zapoda kontr-argumenty że właśnie to jego sprzęt jest tak samo dobry, a może co gorsza nawet lepszy to w ten prosty sposób powstaje spór (kłótnia, wojna i jak tam to nazwiecie).
    Jeden i drugi wtedy nie odpuści i będą walczyć zaciekle jak pitt-bull'e by podbudować swoje EGO i być co być lepszym od drugiego, a przynajmniej odzyskać swój wewnętrzny spokój że wydało się lepiej ciężko zarobioną kasę...

13. Onicniepytaj

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Takie małe (stare) porównanie :

Źródło

3 użytkowników lubi ten post.
  14. MrDynamite13

MrDynamite13 Banned Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jedno, jedyne porównanie jest nam tutaj potrzebne, aby pokazać jak dużo pisanie software'u na bazie hardware'u zmienia.
    iPhone z cienkimi bebechami który chodzi równie dobrze co ośniordzeniowy android.

Jestem informatykiem-programistą :D

Wysłane z mojego Galaxy S3 int. przy użyciu tapatalk

1 osoba to lubi.
  15. Grzehooo

Grzehooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Ciekawe opinie powyżej, mały spór, a to wszystko i tak tylko zaspokajanie ego.
    Każdy troche zdrowo myślący powinien powiedzieć chcesz Ps4 twój wybór, wolisz XO też dobrze. Po co to analizować i jechać po sobie, energię warto zużyć na jakieś pomaganie, nie na hejty.
    Moją konsolą będzie XO, i wiem, że jest słabsze, jego ram może być jego problemem, to że nie jest puszczone worldwide od razu też nie jest miłe.
    Jedyne w co wierzę, to to, że M$ będzie się starać dla klienta. Liczę, na optymalizację kodu i potencjał aplikacji.

Chociaż jak czytam to ostatnie to nie wiem czy sam sobie w stopę nie strzelam, aplikacje i Winda (system XO). Whatever. i tak wolałbym żeby M$ skupił się na tym że będą się starać optymalizować kod i projektować ładniejsze tekstury niż to że "nasz ram jest tak na prawdę taki sam jak ten nowszy z ps4".

16. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk

Porównam to tak : wyobraźmy sobie ze zamiast gier handlujemy tu samochodami
    XboX One oferuję : Mniejszy wybór lecz o najwyższej klasie Bentleye, Mercedesy i BMW
    Natomiast PS4 : Wciska nam masową produkcję KIA i Suzuki SHIFT
    Widzicie różnice ? Co wybieracie ? Odpowiedź sama się nasuwa

17. slypluk

slypluk XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Bielsko/Maidstone
    @up

To już miało miejsce w przypadku PS3 oraz X360. Sony zatwierdza wiele gier, ale 90% z nich to dno totalne, tylko po to wypuszczone żeby kase zarobić. Xbox ma znacznie poważniejsze i lepsze gry. Poza tym, ta lista jakaś taka nie pełna jest.

18. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    KIA, Suzuki? :DDDD Ty chyba kolego nie grałeś w żadną grę na PS :p
    Ja osobiście bym powiedział że zamiast KIA i Suzuki stoją tam Bugatti, Lamborghini, Koenigssegg etc. :)

1 osoba to lubi.
  19. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Skoro jesteś informatykiem-programistą to powinieneś wiedzieć że wielkich cudów nie da się wycisnąć ze sprzętu który nie domaga hardwar'owo.
    Owszem można wiele poprawić, ulepszyć i przyspieszyć ale w pewnych granicach, a dalej jak dojdziesz do maximum wydajności danego sprzętu i chcesz dalej wyciskać moc z niego to musisz iść na pewne kompromisy (niższa rozdzielczość, gorszej jakości textury itp).
    Rozumując tokiem Twojego myślenia ani Sony ani MS nie wydawali by pewnie nowych konsol tylko napisali SUPER SYSTEM OPERACYJNY do nich, nowe drivery obsługujące procki itp. i X360 lub PS3 nagle zachwyciły by nas wysoką wydajnością i przepiękną grafiką.... a niestety tak nie jest.

A skoro już porównujesz iPhone'a to poczytaj sobie o tych rzekomo "cieńkich bebechach" jak to żeś nazwał...
    Procki A6 i A7 są stworzone tylko przez Appla i są bardzo wydajne i porównywalne do Cortex-A15 także nie są wcale cieńkie tylko wręcz na odwrót.
    To że procek ma tylko 2 rdzenie nie świadczy że jest słaby czy cieńki, tym bardziej skoro jesteś programistą to chyba powinieneś wiedzieć te rzeczy.
    Owszem to nie podlega żadnej dyskusji że iPhone ma najlepszy system operacyjny tj. iOS7 jaki jest w smartfonach i to także daje sporego powera, ale samo oprogramowanie bez dobrego hardware'u na niewiele się zda, i to samo tyczy się na odwrót czyli dobry hardware przy słabym oprogramowaniu to także mało ciekawe rozwiązanie...

Tu to żeś chyba kolego delikatnie mówiąc pojechał po bandzie...
    Niby skąd takie porównanie jak Bentley do Suzuki ?
    Chyba jedynie co mi nasuwa się na myśl to że Suzuki to także japończyk jak PS4.... bo nic innego sensownego nie przychodzi mi na myśl...

Ja osobiście porównał bym te obydwie konsole do średniej klasy samochodu, tylko że jedna ma lepsze wyposażenie, a druga ciut lepszy silnik, a gorsze wyposażenie.... bo tak GIGANTYCZNYCH RÓŻNIC jak Ty i Twoje porównanie Bentley'a do Suzuki to niestety nie widzę :chuncky:

20. peh

peh Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Konsole sa dopiero 2 miesiace na rynku, ale pamiętajmy że kupujemy je na lata, Microsoft zawsze ma dobry przytup z początku a potem posucha, nie oznacza to że na PS4 nie będzie już żadnych gier :D. Na serio musze to mówić ? :D
    Fani EKSBOXA zachowuja się czasami jakby te 3 exy wygrały już generacje. Ogarnijcie sie wreszcie.

21. Onicniepytaj

Polubienia:
    1698
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Buehehe. Oczywiście Kincet sport to Bentley :D. Widać, że albo hejtujesz albo w życiu nie grałeś na PS3 i nie masz zielonego pojęcia co ta konsola ma do zaoferowania.

Czytanie ze zrozumieniem "małe (stare) porównanie" masz źródło i masz podany czas wstawienia.. I nie wiem czy taka niepełna.. bo najważniejsze tytuły są na niej. 90% dno.. no bez komentarza. Policz sobie Exy na X360 i zobaczymy ile z nich to będzie dno -- ups rzeczywiście może nie być zaliczających się do dna.. bo dużo exów nie ma :p

Kocham ludzi którzy pewnie w życiu nie grali w Uncharted, God of War i inne hity z PS3 ale dla nich ta konsola to największe zło! Nie ma to jak zazdrość :D

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum