1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft: Dni jednofunkcyjnych konsol są policzone

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Styczeń 11, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3219
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Kierownik działu planowania produktu w Microsofcie, Albert Penello (na zdjęciu z prawej), uważa, że dzisiejsze konsole muszą spełniać o wiele więcej oczekiwań klienta, zastępując mu w ten sposób inne urządzenia.

Zgodnie z ideą przyświecającą Xboksowi One, wg której ma on być prawdziwym domowym centrum rozrywki, Penello wskazuje przyszłość branży:

Innymi słowy, Penello podsuwa nam myśl, iż przyszłość branży już w tej chwili jest realizowana przez Xbox One, dzięki swoim licznym aplikacjom, zamieniającym konsolę w wielozadaniowy sprzęt.

Microsoft donosi, iż gracze już w tej chwili spędzili "miliony" godzin oglądając telewizję za pomocą konsoli, a także kolejne pokłady godzin przy różnorodnych aplikacjach w niej zawartych.

W marcu 2012 roku Microsoft zaskoczył nas, mówiąc, że gracze w USA spędzili więcej czasu przy aplikacjach Xbox Live, niż grając online.

Jak zapatrujecie się na ofertę aplikacji dostępnych na Xbox One oraz X360? Korzystacie z nich regularnie?​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Avatar

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mysłowice
    Korzystanie z aplikacji xboxa w Polsce? :)

Wysłane z mojego ST25i

4. Krzychu1987

Krzychu1987 Banned

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    To może najpierw zaczną od zmienią nazwy z konsola na ograniczony komputer.

1 osoba to lubi.
  5. Grzib

Grzib Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Górny Ślonsk
    gadaja glupoty, wiekszosc tych wszystkich mega fajnych super elo aplikacji jest dostepnych tylko w USA. konsola ma byc od grania i to wszystko
    Jezeli mial bym miec konsole ktora jest: konsola do gier, kinem domowym, dekoderem DVBT, przegladarka www, komunikatorem Skype itp to konsola bedzie u mnie dziala po 16-20h dziennie. czyli konsola nie podziala za dlugo. Niech zrobia taki sam rynek aplikacji dla wszystkich a nie ze cos nie jest dostpene w twoim kraju - mamy rok 2014! 21wiek MS ogarnij sie

6. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    MS juz coraz bardziej siega DNA:D

7. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    No bo co mieliby powiedzieć innego?
    Zrobili konsolę do gier, która w rzeczywistości jest telewizorem i internetem.
    Moim zdaniem nie o to chodzi.

8. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak to było ? Na pierwszym miejscu "Teen" a później "Lesbian" ? :D

9. michalb77

michalb77 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Po co włączać konsolę do oglądania TV. Ładne by były rachunki za prąd... nie wiem ile ciągnie X1, ale moja X360 bierze 80W.
    TV Led 42" jest bardziej oszczędny.
    Konsola mam do grania, a TV do oglądania programów, filmów, słuchania muzyki (tu może sam amplituner wystarczyć), itd..

10. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    w ogóle JEDNOFUNKCYJNA to ona nigdy nie była.
    można było odtworzyć film czy muzykę i większości ludziom to w zupełności wystarczało.
    a teraz robią z tego dekodery, odtwarzacze..
    Rozumiem że jest kilka fajnych i przydatnych aplikacji ale jednak niech cały czas kładą nacisk na możliwość odtworzenia gry a nie filmiku na youtube.
    I skoro nie będzie ona już JEDNOFUNKCYJNĄ to po jaką cholerę nazwali to urządzenie konsolą skoro samo słowo kojarzy się z urządzeniem do grania ?
    Dokąd ten świat podąża..... :(

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ehh nie lubię tego. Najpierw z telefonów robią nie wiadomo co.. I postęp jest taki że mamy SGS 1 dopiero po pewnym czasie SGS 2.. Teraz niedawno był SGS3 ale już SGS4.. a już mowa o SGS5 (SGS- Samsung Galaxy) i telefony powoli odbiegają od swej roli..

Tak samo będzie z konsolami..

Ja jako gracz chce konsolę tylko konsolę! Jak będę chciał kombajn co wszystko potrafi to kupię konkretny PC. Podłącze pod TV i taka maszyna zje każde konsolo podobne pudło.

Spójrzmy prawdzie w oczy w Ameryce sprzęt elektroniczny kosztuje grosze.. Więc tam jeszcze łatwiej jest poskładać sobie na prawdę kom.. prawdziwą bestie, a nie komputer

1 osoba to lubi.
  12. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    @UP
    dokładnie, w dzisiejszych czasach z telefonami jest tak, że możliwość zadzwonienia i wysłania SMS to dodatek do całego tego pudełka.
    konsole zmierzają w identycznym kierunku, fakt że można na niej zagrać będzie tylko dodatkową opcją.
    bzdura jak nic, tworzyć jedno urządzenie które wyklucza użycie dwóch innych (np. odtwarzacz DVD i dekoder) a potem wielkie firmy upadają bo nie mają możliwości wyprzeć gigantów z rynku.
    tysiące ludzi traci pracę ale ważne że Gates liczy zyski.
    Trochę popłynąłem ale mniej więcej tak to sobie wyobrażam. Do niczego dobrego to nie dąży.

13. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Co do smartfonów, to sporo ludzi narzeka na postęp i wielofunkcyjność ale kto wam broni kupić nokie 3310 i dzwonić? Albo jeszcze lepiej taką ceglastą motorole z lat 80/90, tam to nawet Smsów nie było. Wybór macie ogromny.

14. z0nk31

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    jasne, naprawdę bardzo chętnie kupiłbym 3310 bo chciałbym taki telefon którego bateria wytrzyma więcej niż dwa dni, w porównaniu oczywiście do smartfonów.
    Ale kupując taki telefon nie miałbym już na niego gwarancji oraz nie mógłbym załatwić żadnych spraw serwisowych - za wszystko musiałbym bulić z własnej kieszeni więc jestem siłą rzeczy skazany na smartfona.

15. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ja tam należę do tej mniejszości, którzy uważają wielofunkcyjność za rzecz dobrą i wygodną. I dlatego sprawiłem sobie Galaxy Note 2 (Który ma tak wiele funkcji, że nawet po dwóch miesiącach użytkowania, nadal odkrywam nowe funkcje i możliwości tego sprzętu) i dlatego też sprawię sobie Xbox One. Powiem do Xboxa: "Xbox on" i włączy się nie tylko sama konsola lecz i telewizor i sprzęt audio. Dla mnie takie funkcje są super i mega wygodne (Nie muszę szukać i gubić się w 50 sztukach pilotów od każdego sprzętu). Technologia rulez :D

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

16. marcino21ab

marcino21ab Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Moim zdaniem tytuł powinien nazywać się ,, Microsoft sięgnął dna'' haha

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

17. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Tylko sęk w tym że nie każdy potrzebuje mieć sprzęt do wszystkiego bo niestety te "dodatki" znacznie podnoszą jego cenę, a skoro ktoś nie ma zamiaru z nich korzystać to po co ma za nie płacić...
    Równie dobrze np. producent telewizora mógł by od razu pakować do niego odtwarzacz BR lub DVD, kamerkę czy wiele, wiele innych urządzeń audio-wideo - wtedy chyba niebyli byście zadowoleni, tym bardziej że trzeba by było za to więcej zapłacić, a większość z Was by ich nie używała lub używała sporadycznie ...

18. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1683
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Mylę się czy z początku twierdziłeś, że zakupisz jednak PS4? Lecz mogę się mylić..

Na co ci Note 2 jak jest przestarzały.. kup Note 3 bo jest nowszy, mocniejszy i jeszcze bardziej "wielofunkcyjny" :p

19. Tomek0016

Tomek0016 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Niestety Polska
    Przesada...
    Przecież konsole zostały stworzone po to, aby włożyć płytę z grą i grać. Ludzie kupowali je, żeby nie martwić się o wymagania sprzętowe itp. Wkładało się płytę i jazda. A teraz? Microsoft próbuje zepsuć ideę konsoli - urządzenia jednofunkcyjnego, które służy do grania, ewentualnie obejrzenia filmu itp.
    Czy kiedykolwiek korzystaliście z tej ogromnej (ironia) liczby aplikacji w Xbox 360 w Polsce? Czy jakaś Wam się przydała? Zapewne większość powie, że nie.

W PSX wkładaliśmy płytę i się grało. Poza tym było menu zarządzania save'ami oraz można było obejrzeć film VCD.
    W PS2 dało się dodatkowo posłuchać muzyki, a po przeróbce oglądać filmy DiviX itp, ale też wkładało się płytę i można było grać.
    W PS3 mieliśmy kilka aplikacji, dało się słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądac Internet. Lecz dało się włożyć płytę i grać.

Po to są konsole - do grania. I po to są kupowane. Muzyka, filmy to funkcje dodatkowe. Powinny być jako funkcje opcjonalne, nie reklamowane jako główne zalety urządzenia.

Mnie osobiście pasuje, że można sobie włączyć film, lub muzykę czy zdjęcia. Ale nie więcej. Nie potrzeba mi żadnych dodatkowych aplikacji. Żadnych dekoderów. Żadnego HDMI In.
    Możliwość obejrzenia filmu jest dobra, nie potrzeba DVD. Ale dekoder? Zamawianie pizzy? Skype? NIE! W domu mam telewizję NC+, karty od nich nie włożysz do X1. Skype, FB i cała reszte mam w komputerze i telefonie. Pizzę mam na telefon, lub sam sobie upiekę.

20. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    Mało tego nowsze telewizory są wyposażone w setki aplikacji, jeszcze nowsze mają androida więc tak naprawdę człowiek może jedynie zwariować, a nie mieć pożytek.

21. Krzysztof PL

Krzysztof PL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kraków
    dadzą wiele zbędnych bajerów i cena konsoli rośnie ...

Wczytywanie...

Poleć forum