Microsoft dokładnie przedstawia wsteczną kompatybilność

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Jedną z największych niespodzianek tegorocznego E3 jest bez wątpienia wsteczna kompatybilność Xboksa One. Major Nelson postanowił dokładnie przedstawić tę innowację, więc jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do oglądania.

Pierwsi śmiałkowie już mogą sprawdzać wsteczną kompatybilność na Xboksie One, jednak funkcja trafi do wszystkich użytkowników w przeciągu kilku najbliższych miesięcy (jesień).

Microsoft zadecydował, że wszyscy gracze będą mogli zapoznawać się z katalogiem swoich produktów bez jakichkolwiek opłat. W tej sytuacji jeśli wcześniej kupiłeś tytuł (cyfrowo) na Xboksie 360, to będziesz mógł w niego zagrać na Xboksie One.

Co należy wiedzieć?

  • Microsoft będzie stale rozwijał katalog gier, które zadziałają na Xboksie One. Aktualnie działa 21 tytułów (lista poniżej), ale do końca roku zadziała ponad 100 gier.
  • We wszystkie pozycje (kupione wcześniej) będziesz mógł grać za darmo.
  • Zainteresowani gracze będą mogli również załączyć gry z płyt.
  • Otrzymamy możliwość rozgrywki międzygeneracyjnej (Xbox One + Xbox 360).
  • Posiadacze Xboksów One będą mogli korzystać z najróżniejszych funkcji konsoli – np. streaming rozgrywki, GameDVR, wykonywanie screenshotów.
  • Progres rozgrywki (Gamescore oraz osiągnięcia) będą podróżować pomiędzy generacjami.
Lita aktualnie działających gier:

  • A Kingdom for Keflings
  • A World of Keflings
  • Alien Hominid HD
  • Banjo-Kazooie
  • Banjo-Tooie
  • BattleBlock Theater
  • Defense Grid
  • Geometry Wars Evolved
  • Hexic HD
  • Jetpac Refuelled
  • Kameo
  • Mass Effect
  • N+
  • Perfect Dark
  • Perfect Dark Zero
  • Super Meat Boy
  • Toy Soldiers
  • Toy Soldiers: Cold War
  • Viva Piñata
  • Viva Piñata: TIP
  • Zuma

 

BuRRRza

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A jak nie kupiłem cyfrowo to co ? Gra z płyty a gra z dysku będzie się czymś różnić ?
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A jak nie kupiłem cyfrowo to co ? Gra z płyty a gra z dysku będzie się czymś różnić ?
Tylko tym że musisz mieć grę w napędzie. W obu wypadkach musisz pobrać z XBL paczkę plików i dopiero można grać.
 

BuRRRza

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tylko tym że musisz mieć grę w napędzie. W obu wypadkach musisz pobrać z XBL paczkę plików i dopiero można grać.
Testowałeś to już ? Mam nadzieję ,że większość wydawców nie będzie robiła problemów i dostaniemy wsteczną kompatybilność w tych największych grach.
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Testowałeś to już ? Mam nadzieję ,że większość wydawców nie będzie robiła problemów i dostaniemy wsteczną kompatybilność w tych największych grach.
Tak. Testowałem Mass Effect z płyty i ściągam właśnie Viva Piniata z XBL marketplace. W oby wypadkach wygląda to tak jakbyś odpalał okrojony soft z xbox360 na xbox one. Masz szary ekran (taki jak tło w xbox360 przed załadowaniem tematu) i odpala od razu grę. Masz dostęp do blade dash, można sprawdzać osiągnięcia, przyjaciół. Powiadomienia są też identyczne. Nawet później jak logowałem się na mojej 360 to miałem komunikat że ostatnio logowałem się na innej konsoli ;)

Moim skromnym zdaniem należy brać tą kompatybilność z należytym dystansem. Wystarczy spojrzeć na listę testową z 21 pozycjami z których są raptem 4-5 pozycji płytowych (nie arcade). Moim zdaniem to co się ściąga to emulator + pakiet GoD/Arcade taki sam jak na xbox360. Co za tym idzie potencjał na taki dostęp będzie dla gier głównie dostępnych w xbl marketplace wiec trzeba pewnie się nastawić na to, że te obiecane 100 gier pod koniec roku to pewnie będą głównie Arcade (może 1/3 to będą gry płytowe). Jako, że loguję się na "innej konsoli" to pewnie jest zrobiona roszada z licencjami które są na nowo generowane pod ten konkretny emulator. Ale to moje zdanie i czy tak dokładnie jest to 100% pewności mieć nie można.
 

danboj

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Grafika bez zmian, tak jak na 360' ce?
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
I pięknie ! :)
 

suki

Użytkownik
Użytkownik
Na razie jest biednie; ) z czasem jak ilość tytułów powiększy się będzie ok!
 

KubaFreeStyle

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czekam na Forza Horizon pierwszą część i BF3 :D
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czekam na Forza Horizon pierwszą część i BF3 :D
Z tą Forzą mogą być problemy. Nie od dziś wiadomo, że ta gra ma problemy z CIV nawet w wersji cyfrowej. Licencja musiała się dokładnie zgadzać z konsolą na której zakupiłeś (licencja z profilu nie wystarczała) bo inaczej gra wysypywała się po wejściu do menu. A to nie jedyny problem. No ale może tutaj takiego problemu nie będzie.
 

Do góry Bottom