1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

HOT! Microsoft: Emulacja gier z pierwszego Xboksa byłaby bardzo trudna, ale nic nie jest niemożliwe

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Listopad 22, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Na tegorocznym E3 Microsoft zaskoczył fanów ogłoszając, że w końcu po dwóch latach aktywności na rynku, Xbox One otrzyma wsteczną kompatybilność z grami z poprzedniej generacji.

Jak się okazuje, jeśli się naprawdę czegoś chce, to się potrafi do tego dojść, co w bardzo pięknym stylu ukazuje właśnie gigant z Redmond. Póki co wiemy o tym, że aktualny sprzęt Microsoftu będzie w stanie, bez większych problemów,uruchomić gry z Xboksa 360, co według jednego z włodarzy firmy, kosztowało wiele wysiłku i ciężkiej pracy.

W podcaście The Inner Circle Mike Ybarra zabrał głos w sprawie ewentualnego rozwoju usług wstecznej kompatybilności o pierwszą zieloną platformę Amerykanów.

W tej kwestii swego czasu wypowiedział się także Phil Spencer, który z wielką chęcią pograłby w klasyki sprzed parunastu lat na swoim XOne.

Dodatkowo wyżej wspomniany Ybarra stwierdził, że umożliwienie współpracy gier z poprzedniej generacji z obecną konsolą MS, wymagało poświęcenia i wielu lat pracy najlepszych programistów korporacji, stanowiąc tym samym dla nich ogromne wyzwanie. Jednakże dające wiele satysfakcji i radości po jego pokonaniu.

Dlatego też myśli, że z równie wielkim zapałem postarano by się rozgryźć zagwozdkę dotyczącą 6 generacji sprzętowej. Jeśli tylko znajdzie się na to czas i środki, możemy być pewni, że Amerykanie zasiądą do pracy i zrobią wszystko, abyśmy na Xboksie One mogli odpalić na przykład Oddworld: Munch's Oddysee, pierwszą Forzę, czy też Project Gotham Racing.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Fabiosek1

Fabiosek1 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    59
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Strzelin
    Niech oni porządnie zrobią to co jest teraz, bo na razie granie w 10fpsach mnie nie zachęca, a dopiero potem myślą nad innym.

4. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Też jestem tego zdania. Najpierw niech jedno dopracują dokładnie, a później niech się biorą za kolejny "bajer" bo to już wg. mnie bajer :).

5. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    A ja myślałem ze odpalenie gier z XC na XO to prosta sprawa.

6. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Właśnie nie taka prosta. Xbox Classic posiadał procesor Celeron skrzyżowany z Pentium. Do tej pory nie udało się zrobić emulatora tej konsoli na PC.
    Myślę,że programiści z Microsoftu pokonają ten problem tym bardziej,że Sony zapowiedziało emulację PS 2 na PS 4.
    Jeśli to się uda to Microsoft będzie miał 2 potężne asy w rękawie-emulację dwóch swoich poprzednich konsol.
    Sam lubię sobie odpalić na starym Xboxie np,Sudeki,które ukazało się jeszcze tylko na PC a to kapitalny rpg.

Ostatnia edycja: Listopad 22, 2015
  7. Ewengard

Ewengard Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Szczerze to na co to komu? X360 rozumiem ale xc? Ja nawet ani jednej gry na xc w życiu nie widziałem i nie grałem w żadną :) no ale jeżeli ktoś posiada i z sentymentu chciałby zagrać to ok. Hehe

8. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak dla mnie to sztuka dla sztuki bo M$ się cały czas rehabilituje by przyciągnąć jak najwięcej graczy do XO i dogonić sprzedaż PS4. Ja też nie miałem XC bo były ciężko dostępne, drogie i to samo z grami do nich a co najważniejsze odstraszał mnie ten mutant nazywany padem.
    Natomiast co do gier to ja mam w swojej kolekcji Black i Burnout 3 na XC i poluje na B1/2 :)

9. Quertin

Quertin Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    33
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zagorzyce(Rzeszów)
    Ja wciąż uważam, że to świetny pomysł i jakby udało Im się to zrobić, to na pewno bym skorzystał. Stare MOH'y, Burnouty, Midnight Club i jeszcze by się coś znalazło.

10. baddream

baddream Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    Sam zagrałbym w jakieś starsze hity typu właśnie medal of honor czy pierwsze dwie części Call of Duty rozgrywające się w czasach II WŚ, ale jednocześnie zastanawiam się czy ma to jakiś sens. Wydaje mi się, że XBOX ostatnimi tytułami pokazuje jakie są maksymalne możliwości konsoli oraz, że ciężko będzie tę granice jeszcze przeskoczyć, zatem stara się przykuć uwagę właśnie klasykami. Nie jest to żadne rewolucyjne posunięcie, ani ewolucja i rozumiem, że konsola obecnie stanowi centrum multimedialne ale emulacja gier dwie generacje wstecz jest chyba przesadą dodając do tego format obrazu, rozdzielczość ówczesnych produkcji oraz jakość współczesnych odbiorników. Będziemy grać w kozackie tytuły sprzed lat, które będą ogromną pikselozą na naszych ekranach 40+ FHD/UHD cali.

gajdzik i Ewengard lubią to.
Wczytywanie...

Poleć forum