Microsoft może zablokować pirackie gry użytkownikom Windowsa

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Windows 10, najnowszy system operacyjny Microsoftu, już od przeszło dwóch tygodni jest dostępny w oficjalnej dystrybucji. Oprogramowanie za darmo mogą pobrać osoby posiadające Windowsa 7 oraz 8.1, a według branżowej prasy OS zainstalowano na przeszło 50 mln urządzeń. Wszystko wskazuje jednak na to, że wraz z wprowadzeniem na rynek nowych okienek producent z Redmond postanowił odświeżyć także zawieraną z użytkownikami umowę dotyczącą świadczenia usług. Z opublikowanego w sieci dokumentu wynika, że firma może sprawdzać urządzenia swoich klientów pod kątem pirackich gier i blokować tego typu oprogramowanie.

Największe zainteresowanie branżowej prasy i osób korzystających z systemu operacyjnego Microsoftu budzi siódmy punkt nowej umowy, który dotyczy aktualizacji usług oraz oprogramowania. Zgodnie z nim producent ma prawo do sprawdzania wersji posiadanego przez użytkowników software'u i wprowadzania w nim wybranych przez siebie poprawek. Co ciekawe, niektóre ze zmian będą mogły zablokować dostęp do nieoryginalnych gier oraz nieautoryzowanych urządzeń zewnętrznych. Dokładny zapis z umowy przedstawiamy poniżej.

"Microsoft może automatycznie sprawdzać wersję oprogramowania Użytkownika, które jest niezbędne do świadczenia Usług, oraz pobierać aktualizacje oprogramowania lub zmiany konfiguracji bez pobierania opłat z tego tytułu w celu aktualizacji, rozszerzania i dalszego udoskonalania Usług, w tym takie aktualizacje, które uniemożliwiają Użytkownikowi uzyskanie dostępu do Usług, grania w nieoryginalne gry lub używania nieautoryzowanych urządzeń zewnętrznych. Do dalszego korzystania z Usług może być również wymagane, aby Użytkownik dokonał aktualizacji oprogramowania. Takie aktualizacje podlegają niniejszym Postanowieniom, chyba że aktualizacjom tym towarzyszą dodatkowe lub inne postanowienia, w którym to przypadku zastosowanie mają te inne postanowienia. Jeśli Użytkownik nie zaakceptuje tych dodatkowych lub innych postanowień dotyczących aktualizacji, nie może otrzymywać ani korzystać z tych aktualizacji. Microsoft nie ma obowiązku udostępniania aktualizacji i nie gwarantuje, że będzie świadczyć usługi pomocy technicznej dotyczące wersji systemu, dla której Użytkownik uzyskał licencję na oprogramowanie".

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Microsoft zamiast o pirackim oprogramowaniu mówi tylko i wyłącznie o nieoryginalnych grach. Obecnie trudno jednak stwierdzić, czy gigant z Redmond faktycznie będzie blokował tego typu produkty na urządzeniach swoich klientów. Firma wyraźnie informuje o takiej możliwości, więc na pewno należy się z tym liczyć. Spory niepokój wśród osób korzystających z Windowsa może budzić również zapis dotyczący "nieautoryzowanych urządzeń zewnętrznych", do których najprawdopodobniej firma mogłaby zaliczyć m.in niewspierane przez nią kontrolery. Nowa umowa dotyczy 82 produktów, aplikacji oraz usług, wśród których znajdziemy m.in gry Windows i Xbox wydane przez Microsoft, konto Microsoft oraz OneDrive'a. Z dokładnym spisem zapoznać można się na dole tej strony.

 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
I bardzo dobrze !!!! Głównie ludzie z p2p cisną giery :D
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ja, z różnych powodów, powróciłem do win7. win 10 posiedział u mnie jakieś, hmm...30 minut. :D
totalnie mi nie podszedł. pobawiłem się jedynie strimem z x one, i nawet fajne to. nic poza tym. ;)
 

Quertin

Użytkownik
Użytkownik
ja, z różnych powodów, powróciłem do win7. win 10 posiedział u mnie jakieś, hmm...30 minut. :D
totalnie mi nie podszedł. pobawiłem się jedynie strimem z x one, i nawet fajne to. nic poza tym. ;)
A jaka jest różnica między Win7 a Win10? Wygląd Startu?
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Buehehe. Przecież już roi się w necie od programów (poleceń) które usuwają aktualizacje systemu, które odpowiedzialne są właśnie za wysyłanie informacji o nielegalnych rzeczach :D.

Ja tam się cieszę, że dałem sobie siana z tym win10..
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A jaka jest różnica między Win7 a Win10? Wygląd Startu?
to nie wiesz? to może na necie sobie poczytaj.
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
a mi wszystkie gry pobrane z internetu działają :)
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Będą blokować pewnie lewe ''office''
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik

Do góry Bottom