1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft na dużym plusie - wzrost popularności Xboksa 360 i znakomita sprzedaż Halo

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TymonPRO, Październik 29, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TymonPRO

TymonPRO XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Koncern Microsoft ujawnił szczegóły z najnowszego raportu finansowego, obejmującego trzymiesięczny okres zakończony 30 września. Wynika z nich, że przychody dywizji zajmującej się Xboksem 360 osiągnęły w I kwartale 2011 roku fiskalnego rekordowy poziom.

Ostateczny rezultat z tytułu sprzedaży konsoli oraz gier przeznaczonych na tę platformę zamknął się kwocie 1,2 miliarda dolarów i był wyższy o 33%, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Duża w tym zasługa Halo: Reach – ostatniej odsłony cyklu, wyprodukowanej przez studio Bungie. W przeciągu zaledwie 16 dni obecności na rynku odnotowała ona sprzedaż na poziomie 350 milionów dolarów, generując samodzielnie ponad 1/4 wszystkich przychodów.

Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że w okresie od lipca do końca września na sklepowe półki trafiło w sumie 2,8 miliona sztuk konsoli Xbox 360 – 38% więcej niż w roku ubiegłym (2,1 miliona sztuk). Według nich była ona najlepiej sprzedającą się platformą w Stanach Zjednoczonych we wziętym pod uwagę okresie. Wzrost popularności odnotowała również usługa Xbox Live, przy czym światła dziennego nie ujrzały żadne szczegółowe dane potwierdzające ten fakt.

Oddział Microsoftu ds. rozrywki interaktywnej, w ramach którego prowadzona jest sprzedaż Xboksa 360 (a także Zune i Windows Phone 7), odnotował przychód na poziomie 1,8 miliarda dolarów (wzrost o 27%). Natomiast jego zyski wyniosły 382 miliony dolarów i były wyższe o 46%, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Microsoft oczekuje, że w całym 2011 roku fiskalnym oddział wypracuje przychód o 20% wyższy niż w poprzednich dwunastu miesiącach. W dużym stopniu zależeć będzie to od popularności kontrolera Kinect, na którego produkcję i promocję koncern wyda około miliarda dolarów.

W sumie przychody całego Microsoftu w okresie od 1 lipca do 30 września zamknęły się w kwocie 16 miliardów dolarów, w czym największa zasługa 66% wzrostu sprzedaży osiągniętej przez dywizję Windowsa. Nie dziwi więc bardzo wysoki zysk – 7,1 miliarda dolarów w ciągu zaledwie trzech miesięcy robi olbrzymie wrażenie (wzrost o 59%).

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=54777

2. Lotnik421 Xbox One

3. Dzefii92

Dzefii92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Podkarpacie/Sanok
    Tyle kasy mają a GOLD nie jest za friko;/

4. Tallkido

Tallkido Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    New York City
    dlatego te 100 mps za darmo daja hehe

5. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Powiedz szczerze, będąc w zarządzie wolałbyś mieć kilka milionów na koncie, czy podarować darmowy live 'biednym' ? Na 100% kwota, jaką byś dostał przesądziłaby sprawę i także byłbyś za płatnym Live'em, większość... wszyscy z nas by tak zrobili, także skończcie teksty w stylu 'ooojaa, płatny lajf'.

Co do tematu... zacytuję kawałek piosenki 'Rób haj i nie pierd*l' :D

6. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    O jejku!!! To straszne!!!

Może jeszcze mają dawać msp za darmo? Wkońcu z czegoś idzie ta kasa ze sprzedanych kodów na goldy.

7. Dzefii92

Dzefii92 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Podkarpacie/Sanok
    Taaa ale robiąc darmowy GOLD =więcej osób na live=więcej kupionych konsol= więcej kasy i to jest w 100%pewne!!
    Bo dużo osób kupuje pleja dla tego ze ma darmowe granie:)

8. LeonSkennedy

LeonSkennedy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tomaszów Mazowiecki
    Juz o całym Goldzie nie mówmy , chociaż żeby można było grać za free przez neta , a reszta udogodnień powinna być płatna

9. maciejet

maciejet Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czemu w każdym poście narzekasz , że MS nie daje Live za free? To już nie pierwszy Twoj post w tym tonie.

Dla Ciebie i tak live jest za darmo. Pamiętasz jak niby wysłałeś mi kasę za triale przez SMS a ja Ci je wysłałem a kasy nie dostałem. Potem tak samo miało być z doładowaniem do Play'a dostałeś 3 triale a ja doładowanie. Ty triale masz a ja doładowania nie więc nie narzekaj , że MS żałuje golda za free bo niektórzy są tak kreatywni jak ty i zawsze znajdą sobie sposób na kradzież czegośza co nie jest darmowe.

A tak nawązując do tematu promocja jest fajna. Zobaczymy może przyjdzie 100 MSP.

10. PatrixOK

PatrixOK Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    No to rozbawiłeś mnie ;) Chesz powiedziec ze jestes lepszym analitykiem finansowym niż ci co pracują w MS czyli można powiedzieć napewno jednymi z najlepszych na świecie. Więc prosze cie... nie patrz tylko na polske bo w takich krajach jak USA, UK, Niemcy, Szwecja, Norwegia, Francja zakup takiego LIVE to hm... tak jak dla nas 2L coca'coli?

11. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie narzekaj. I tak grasz za darmo.(hmm ile to żeś mi na live płakał że gold się kończy że chcesz triala...) OPS sory zapomniałem... Raz kupiłeś golda na allegro na miecha za 25zł. Nie no cud się stał.

A druga sprawa:
    Od kiedy znasz się tak na finansach? Pracowałeś w microsofcie czy co?
    EDIT:nie przeczytałem do końca twojego postu kolego up więc sory za powtórkę...

Mnie też chciał oszukać ale wole omijać takich jak tego typu ludzie...

12. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Wiecej osob live - bardziej przeciazone serwery :0 Tak tez mozna rozumowac.
    Lepiej zmniejszyli by cene za abonament roczny live bo jednak troszke drogo dla mlodych graczy.

Iii...zlikwidowali banowanie:D

13. adwert

adwert Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    i gry dawali za darmo - najlepiej tak 1 na tydzien

14. Qsh

Qsh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    3city
    Jakby tak było to gold od dawna byłby za free. Zatrudnij się w MS skoro z ciebie taki analityk.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum