1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft nie zapomina o Xboksie 360 - istotna aktualizacja trafiła do programu Preview

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Kwiecień 10, 2015.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3220
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Przedstawiciele amerykańskiej korporacji systematycznie usprawniają i ulepszają Xboksa One. Jednak Microsoft nie zapomina o poprzedniej generacji i najnowsza łatka wprowadza istotną zmianę dla wielu posiadaczy Xboksów 360.

W marcu Microsoft ogłosił program Preview dla Xboksów 360, który działa identycznie jak na nowym urządzeniu – wybrani członkowie otrzymują testowe wersje aktualizacji, sprawdzają nowości, przedstawiają swoje wrażenia, a Microsoft dzięki temu może ulepszać urządzenie.

Jedną z najbardziej pożądanych innowacji dla wielu użytkowników Xboksów 360 jest umożliwienie korzystania z większych zewnętrznych dysków i właśnie ta funkcja trafiła do Preview. Testerzy mogą sprawdzać HDD o maksymalnej pojemności do 2TB.

Otrzymaliśmy jednocześnie potwierdzenie, że jest to początek nowości, które otrzyma X360. Do końca roku z większych dysków będą mogli korzystać wszyscy posiadacze urządzeń, a w przyszłości na pewno pojawią się nowe łatki.

Jest to naprawdę świetna wiadomość dla graczy, którzy nabyli urządzenia z mniejszymi dyskami.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    EEe i po jakiego grzyba to komu? Ja używam dyski zewnętrzne max 1TB (bo z dyskami 2TB mam złe wspomnienia) i to styka w pełni.
    Lepiej jakby dbali o to by "coś konkretnego" jeszcze wychodziło. Bo od dłuższego czasu to po prostu pustynia.. suszy, że hey - dlatego strzelam sobie piwko w tą słoneczną ładną pogodę :D

dudi2000 lubi to.
  4. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Przecież aktualnie na oryginalnym dashboardzie urządzenia zewnetrznego nie skonfigurujesz na więcej niż 32GB .... a tutaj masz możliwośc do 2TB. Chyba zysk jest oczywisty?

5. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Z RGH nie ma takiego czegoś jak "nie idzie" tylko "nie mam czasu by to zrobić" :)
    Nikt nie powiedział, że siedzę na oryginalnym NXE .

6. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    nikt nie powiedział, że ta aktualizacja jest dla *Ciebie* ... są ludzie którym to bardzo się przyda :)

JaZz, Ruah i BushyAxis793 lubią to.
  7. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Może i się przyda, nie wnikam w to.
    Lecz dalej twierdze, że znacznie bardziej przydałoby się "wymuszenie - sprowadzenie" (chociaż to złe słowo) nowych produkcji na X360. Po powoli Sahara będzie .

8. Nemezis30

Nemezis30 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Teraz to już raczej nie potrzebne, ale zawsze coś dla legalnych użytkowników.

9. JaZz

JaZz PlayStation 4 Ryżownik V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    359
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    robią rzeczy które powinni robić 5 lat temu...

10. bezelex

bezelex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Siemianowice Śląskie
    Dokładnie ale wtedy by nie zarobili na swoich dyskach itd. ehh lepiej pozno niz wcale szkoda ze za "chwile" nie bedzie juz co instalowac na dysku bo to juz koniec generacji praktycznie....

11. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Trzeba mydlić oczy konsumentom.. I później tacy biją im brawa bo NIE ZAPOMNIELI O X360 . - dla mnie to zabawne :D.

A spokojnie mogły by jeszcze wychodzić gry. I konsument by zadecydował czy granie w nie z gorszą grafiką mu odpowiada, czy po prostu woli już przejść na lepszą grafikę itp itd.

Bo to co M$ stworzył dzięki X360 to coś więcej niż konsola.. wg. mnie. Na pewno wyszła im o wiele lepiej niż pierwszej generacji Xbox - o którym defakto też bardzo szybko zapomnieli.
    Ale wiadomo lepiej wcisnąć bajeczkę, że jeszcze dbają o konsolę w postaci upgradu nxe .

12. Sae

Sae Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    70
    Punkty za osiągnięcia:
    28
  13. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    poprzednia generacja trwala przeszlo 10 lat. Moim zdaniem to bardzo dlugo jak na zywotnosc konsoli. Co do mydlenia to konsola mogla by jeszcze zyc pewnie z kilka lat ale dla kogo? Dla ludzi z RGH co po kazdej premierze pobiora gre z sieci? Oczywiście są ludzie co grają na oryginałach, ale robienie gier pod x360 jest juz po prostu nieoplacalne ze wzgledu na to ze teraz neztgeny narzucaja nowe standardy, użytkownicy nextgenów wymagają wysokiej jakości produktów i dopasowywanie gry pod stare platformy to praktycznie nowy development nieraz mocno różniącej się gry (przykład - FH2) ktory sie po prostu nie zwraca... szczerze jak mam wybór czy kupić grę na xbox360 czy na XBOX ONE to dla nie wybór jest jasny... trzeba tylko poczekać na odpowiednią promocję, bo ceny gier na nextgeny są wysokie.

Onicniepytaj lubi to.
  14. Onicniepytaj

Polubienia:
    1691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    @UP
    Z tym się w pełni zgodzę.
    Ale na PC też większość osób pobiera i jakoś gry wychodzą bez problemu - więc ten przykład jak dla mnie jest nie na miejscu. Przy PC wystarczy komputer + łącze i ściągasz. Przy konsoli potrzebujesz konsolę + LT (nie koniecznie - ale dodatkowe koszty) + RGH (i tu też dodatkowe koszty) + ściąganie + tracisz gwarancję jakby coś + wiedza jak wrzucić itp itd, a nie każdemu się chce.

Zresztą jakby gry kosztowały u Nas grosze to nikt nawet nie interesowałby się przeróbką. Chociaż powoli zaczyna to się zmieniać.. tylko kto chce grać w stare tytuły jak wychodzą nowe? Np. GTA V, Destiny, Forza 5 na XO w Niemczech w normalnym sklepie (saturn) kupisz za 39,99 euro (nówkę sztukę) - jestem sataroświeci i lubię kolekcjonować płyty w opakowaniach, wydania cyfrowe zbytnio do mnie nie przemawiają.. Więc co tu porównywać? Pewnie z "drugiej ręki" kupiłbyś jeszcze taniej.

I co przy takich cenach myślałbyś o przeróbce? Bo ja na pewno nie. Zarabiając tyle ile zarabiam tylko, że w Euro to spokojnie kupiłbym PS4, XO i parę gierek z jednej wypłaty + jeszcze by mi zostało coś na ręce :)

Tutaj znów wracamy do kwestii po co twórcy mają się trudzić i stawać na rękach by gry na X360 wydawać i by jako tako wyglądały jak mogą od razu na XO i po kłopocie. A to, że ładne gry umieją wyjść na poczciwego X360 wiemy przykładem są np. GTA 5, Max Payne 3 itp.

Dla mnie wspomniana przez Cb FH2 to właśnie przykład tego jak zrobić grę by konsumenci coś mieli (nie narzekali, że nie ma tego) ale na odwalta się. Nikt mi nie powie, że nie szło tej gry zrobić znacznie lepiej.. Jak FH 1 był kozak. I kolejną stroną medalu jest fakt dlaczego M$-Turn10 wersję na X360 powierzył innej ekipie (tu już coś wisiało w powietrzu) i dlaczego do ostatniej chwili nie było żadnych materiałów jak niby ta gra ma wyglądać na X360, bo na XO to były gameplaye itp itd.

Biorąc pod uwagę np. GTA 5 ja jestem w pełni zadowolony z tego jak wygląda na X360 - mi to wystarczy. Wiedziałem, że na PC czy XO będzie wyglądać znacznie lepiej ale specjalnie nie ubolewam nad tym. Bo po produkcie otrzymanym na X360 twierdzę, że R* wycisnął wszystkie soki z tej konsoli.

W każdym razie ciesze się, że doszło do wymiany poglądów na ten temat i ta wymiana jest na "poziomie" i nikt nikogo nie obraża :).
    Za to leci ode mnie LUBIĘ TO - takie rozmowy uwielbiam :).

petroz lubi to.
  15. petroz

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Tutaj wchodzi właśnie drugi argument. Utrzymywanie dwóch generacji przy życiu. Obie te generacje hardwareowo różnią się diametralnie. Nie chodzi mi już nawet o możliwości ale też o konfigurację CPU, obsługę od strony programistycznej etc. Efektywne programowanie to wykorzystanie możliwości sprzętu co powinno być zapewnione przez SDK dostarczone przez producenta, ale nie zawsze da się to pogodzić. Założę się, że XBOX360 miał masę tzw sztuczek programistycznych które ułatwiały pewne implementacje, a które były ściśle zależne od własnie architektury tej konkretnej platformy. Natomiast XBOX ONE, PS4 i PC są teraz zblizone do siebie jak nigdy dotąd. Praktycznie wszystkie te platformy

Tak, zmienia się to. Tak gry częsciej są w dobrych promocjach. Tak przeważnie nie są to nowości. Ale przykładowo taki Dragon Age Inq na XBONE ostatnio był w promo za 120zł... raptem 3-4 miesiące po premierze. Wersje płytowe są jeszcze tańsze. Wystarczyło trochę poczekać. Wiem jakie są nasze Polskie realia, wiem że z wypłaty jak starczy na jakikolwiek zakup w miesiącu to jest dobrze, ale nie można tego traktować jako usprawiedliwienia. Nie chcesz tyle płacić za grę w dniu premiery, nie kupuj. Poczekaj. Nie trzeba od razu ściągać z sieci. Swoją drogą jestem dorosłym pracujący człowiekiem z rodziną i znajomymi i czasu na granie mi starcza ledwo co, a z każdym miesiącem z GwG/DwG biblioteka rozrasta się o nowe świetne, jeszce nie ograne produkcje. I to mi się naprawdę podoba, bo M$ idzie w ślady STEAM, gdzie promocje to normalka i wychaczenie kultowej gry za 20zł to już nie problem.

Natomiast wracając do piracenia, to moim zdaniem ściąganie i uważanie że moge bo wszyscy tak robią i mogę bo mi się to należy, i mogę bo żyję w kraju takim a nie innym czy też mogę, bo za granicą są tańsze jest conajmniej ignoranckie, ale nie będe się w ten temat zagłębiał, bo wiadomo jednak, że wszystko to kwestia podejścia i jak kto na co patrzy. Moje podejście do tematu jest trochę inne ale od tego właśnie jest forum, żeby wymieniać się poglądami. Sam mam konsolę z DUAL NAND i RGH, ale gram już praktycznie na oryginałach i żongluję zakupami tak żeby wydać jak najmniej za jak najlepszej jakości gry.

I tutaj ponownie wracay do naszych Polskich realiów. Niestety nie zapowada się żeby miało się to szybko zmienić... w mojej branży ludzie zarabiają naprawde nieźle, ale co z tego jeżeli takie zarobki mozna osiągnąc tylko w kilku firmach w kraju... w pozostałych jest standard a nawet poniżej standardu.

A więc zaczynając od FH. Tak, dało się to zrobić lepiej, ale M$ w chwili wypuszczania swojej nowej konsoli, przewagi sony, informacji o słabszej konfiguracji musiał pokazać, że jednak XBOX ONE jest lepsze. To czysty marketing. Utrzymywanie konsoli xbox360 w każdym miesiącu kosztuje (serwery, support, usługi), a utrzymywanie XBOX ONE to nowy wydatek który też do końca się nie zwraca, bo masę ludzi pozostaje przy starej genracji. Trzeba więc ubić jedną kurę i ściągnąć gości do drugiej. Taki już to działa.

Co do GTA 5 to jest to gra studia które przygotwuje gry na wszystkie platformy i w d***e ma politykę czy to microsoftu czy to sony. Ja osobiście dostrzegam Rockstar jako odpowiednik naszego polskiego CD PROJECT RED. Wiedzą, że robią ********* gry i mogą sobie pozwolić prawie na wszytko bez oglądania się na M$ czy Sony. Dla mnie CD PROJECT RED jest ikoną tego jak powinno wyglądać tworzenie gier... korporacje typu Activision czy Ubisoft mogłyby się wiele od nich nauczyć.

Onicniepytaj lubi to.
Wczytywanie...

Poleć forum