Microsoft: nieco wyższa wydajność Xboksa One S nie wpłynie na gry

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Microsoft pochwalił się w tym tygodniu odnowioną konsolą - Xbox One S - która jest nieco wydajniejsza od Xboksa One. Gigant z Redmond twierdzi jednak, że nie będzie to mieć wpływu na działanie gier.

Xbox One S został pokazany na początku tygodnia. Odnowiona konsola Microsoftu jest nieco wydajniejsza od poprzedniego Xboksa. Poradzi sobie m.in. z filmami w jakości 4K i obsłuży HDR. Czy w grach również będzie mocniejsza od Xboksa One? Okazuje się, że nie.


Albert Penello, szef planowania Xboksa przekazał w trakcie E3, że Xbox One S rzeczywiście jest mocniejszy:
Wprowadziliśmy pewne zmiany w konsoli z myślą o 4K i odblokowaliśmy nieco więcej mocy z myślą o włączeniu HDR. To wszystko. Jest to dokładnie ta sama architektura jak w poprzedniej konsoli, powiedział Penello.
Jeśli więc już wystawiliście własnego Xboksa One na Allegro z myślą o wymianie na Xboksa One S, to raczej niepotrzebnie. Wcześniejsze spekulacje zakładały, że Microsoft w nowej konsoli mógł podkręcić procesor i układ GPU, ale Penello te plotki też zdementował.

Penello twierdzi, że zmiany wprowadzone w Xboksie One S nie będą zauważalne dla graczy i nie wpłyną na lepszą wydajność gier. Tytuły uruchamianie na obu konsolach mają oferować taką samą wydajność i jakość.

 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
To po ch*j go robili?! :poklon:
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
To po ch*j go robili?! :poklon:
Jest mniejszy
 

RozmoToby

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
To po ch*j go robili?! :poklon:
Jest to Xbox One S litera S to od slowa SLIM. SLIM w moim kraju uzywa sie jako opisujac cos mniejszego wiec prosze bardzo teraz chyba wiesz po ch*j go zrobili :] Jak kolega wyzej jest po prostu mniejszy bo obecna konsola jest dosc duza :)
 

adam_k27

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ta grafika powyżej to perfidne oszustwo!!!
Sugeruje ona jakoby Xbox One S miał być mniejszy od Xboxa One o 40% w każdym z trzech wymiarów. W rzeczywistości zaś o 40% zmniejszono objętość a nie długość, wysokość i szerokość. Gdyby Xbox One S miał takie wymiary jak sugeruje grafika, to byłby mikrusem przy poprzedniej wersji, bop jego objętość byłaby około pięciokrotnie mniejsza! W rzeczywistości Xbox One S jest tylko nieco mniejszy, tak jak to widać tutaj:



PS to zdjęcie powyżej też jest lekko zmanipulowane (konsola w wersji S stoi nieco dalej od obiektywu a jej czarny spód wydaje się być cieniem) niemniej jednak w miarę dobrze pokazuje rzeczywiste gabaryty obu konsol względem siebie.
 
Ostatnia edycja:

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Microsoft największa chorągiewka roku 2016:) z dnia na dzień zmieniają zdanie, jeszcze kilka dni temu twoerdzili co innego o czym można nawet poczytać na forum;)
 

fitness

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
hahah ładne jaja robią ja od początku coś przypuszczałem że coś kombinują jak może być wersja slim mocniejsza przecież przy x360 nie było żadnych różnic mają szczęście ....
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Przeciez slimy jak wychodzily 360 bebechy te same byly tylko konsola mniejsza
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się że w gruncie rzeczy chodziło o cieńcie kosztów.
S-ka zapewne wychodzi im taniej w produkcji i stąd decyzja o jej powstaniu...
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Przeciez slimy jak wychodzily 360 bebechy te same byly tylko konsola mniejsza
Nie prawda bebechy były inne począwszy od zmiany procesu technologicznego do zastąpienia cpu i gpu soc-em.
 

fitness

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie prawda bebechy były inne począwszy od zmiany procesu technologicznego do zastąpienia cpu i gpu soc-em.
Tak ale na jakoś gier to nie wpływało przynajmniej ja takie odczucia miałem bo miałem starego premium i slim

wyklepane z m4A1
 

xdawid

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ciekawe jak będzie z kulturą pracy tego slima. Zmniejszyli go, wrzucili jeszcze do niego zasilacz... Fizyki oszukać się nie da, no trochę zyskają jeśli wrzucą tam inny proces technologiczny, ale wątpię, że aż tyle by było tak jak w podstawowym.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Ciekawe jak będzie z kulturą pracy tego slima. Zmniejszyli go, wrzucili jeszcze do niego zasilacz... Fizyki oszukać się nie da, no trochę zyskają jeśli wrzucą tam inny proces technologiczny, ale wątpię, że aż tyle by było tak jak w podstawowym.
Wydaje mi się że jednak będzie tam już nowszy proces technologiczny pobierający mniejsze napięcia i przez to mniejsze wydzielanie ciepła, zresztą pewnie po to zmienili całą konstrukcję bo w produkcji suma, sumaru wyjdzie im taniej - nie zapominajcie też że mniejsza konsola, co za tym idzie mniejsze pudełko = mniejsze koszty transportu i magazynowania dla firmy, a przy milionach sztuk to także robi zaoszczędzone $.

A co do zasilacza wewnątrz to pewnością dodatkowe ciepło w obudowie, tylko kwestia tak jak piszesz jak poradzi sobie wentylator z jego odprowadzeniem i kulturą pracy która w ONE była jego zaletą.
 
Ostatnia edycja:

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Kolejne edycje Xboxa 360 pojawiały się, ponieważ wcześniejsze wersje delikatnie mówiąc, nie sprawowały się najlepiej. Z XOne nie było większych problemów technicznych.
Rozmiar? Nie wydaje mi się, żeby jakikolwiek gracz miał problem z przestrzenią na półce i na nowego Xboxa One S zareagował "super, wreszcie konsola zmieści mi się pomiędzy amplitunerem i dekoderem". Zasilacz wewnątrz oraz mniejsza obudowa z pewnością w jakiś sposób wpłyną na działanie konsoli.
Zastanawiam się w takim razie do kogo skierowany jest ten nowy XOne. Przecież zanim taki produkt pojawi się jako projekt, specjaliści badają rynek pod kątem zbytu, muszą mieć w tym jakiś cel, jakąś grupę, która będzie tego produktu odbiorcą. Obydwie konsole różnią detale i nie wydaje mi się, by nagle pojawili się znikąd klienci, którzy rozkupią wszystkie zapasy, nie mówiąc już o wymianie starego, dobrego "grubaska" na nowy "chudszy" sprzęt.
W tej chwili bliżej mi chyba do zakupu PS4 i ogrania kilku ekskluzywnych gier niż wymiany na slima.
 

Do góry Bottom