1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft o rozdzielczości gier na XOne raz jeszcze

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 14, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Temat rozdzielczości gier na Xboksa One wciąż nie schodzi z ust różnych person z Microsoftu. Tym razem na parkiet wyskoczył Mike Ybarra z MS Studios, według którego ilość wyświetlanych natywnie pikseli nie jest ostatecznym wyznacznikiem jakości grafiki.

Rozmawiając z MyXboxLive Ybarra zwrócił uwagę na to, że rozdzielczość to jedynie składowa, nie czynnik determinujący to czy gra wygląda dobrze, czy też nie:

Menadżer Microsoft Studios zwrócił uwagę na to, że Ryse: Son of Rome pomimo działania w 900p uważane jest za jedną z najbardziej imponujących wizualnie pozycji na Xboksa One. Wszystko dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu efektów, które wraz z użytą rozdzielczością przełożyły się na fantastycznie prezentującą się grę.

Ybarra powiedział także, że Ryse minęło się z zakładaną przez Microsoft sprzedażą, choć nie wspomniał już ile sztuk produkcji Crytek trafiło w ręce graczy. Bolesne było też patrzenie na oceny przyznawane przez branżowe media - na Metacritic Son of Rome stoi obecnie na 60%.​

2. Lotnik421 Xbox One

3. masti1986

masti1986 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Southampton(Wielka Brytania)
    Nie mogę się doczekać kiedy dostanę w łapska Xbox One

1 osoba to lubi.
  4. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    fakt, Ryse wyglada naprawde zacnie, pozatym nie wiem dlaczego dali tej grze tak niskie oceny, moze dlatego, ze porownywali ja z god of war, chociaz imo nie maja nic ze soba wspolnego., Gre przeszedlem, jest spoko, a na trudnym poziomie nie jest wcale taka prosta jak niektorzy mowia "sama sie przechodzi".

1 osoba to lubi.
  5. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    A oni znów to samo. Ryse to raczej benchmark graficzny, bo jako gra jest słaby dlatego takie oceny.

6. Azur

Azur Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    470
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Polska
    A co mają gadać ? Wiedzą że zrobili za słaby hardware do 1080p i 60fps, tonący tratwy się chwyta a nie brzytwy...

2 użytkowników lubi ten post.
  7. CozzY

CozzY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    A ja się zgadzam z zupełności. Na co mi kanciaste, beznadziejnie animowane, kiepsko teksturowane i oświetlone obiekty w Ultra Mega Hiper HD? Naprawdę wolę całą tę resztę niż gęstość upchania pikseli na ekranie. Tym bardziej, że nie jest to jakaś haniebnie niska rozdzielczość.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

8. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    One mimo takiego sprzętu nie umie nawet 60klatek osiągnąć? to jakiś żart?

9. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Niech sie zastanowią zanim coś powiedzą, jak może zależeć od twórców jaka rozdzielczość jest lepsza dla ich produktu, skoro chcą dać Full HD, a to konsola nie daje rady i muszą iść na kompromis i zjechać z rodziałką ...
    Niech poprostu przyznają że jest słabsza, bo to już chyba każdy wie.
    tylko zapytam gdzie podziała się potężna moc chmury, która da XO taką moc że zmiażdży wszystko !?

10. Shadow1980

Shadow1980 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oświęcim
    a grałeś w gre że takie pierdoły opowiadasz??? ja posiadam tytuł i naprawdę dał mi dużo zabawy i frajdy a graficznie wymiata do tego niezły co op nie żałuję złotówki wydanej jeden duży minus że niestety jest krótka....

1 osoba to lubi.
  11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Hehe i tak nadal ludzie (obrońcy) będą twierdzić że XO jest tak samo mocne jak PS4 :D

W Ryse nie grałem (z wiadomych przyczyn :)), lecz po obejrzeniu soczystej dawki "jak przejść itp." twierdze, że gra jest słabo/średnia. Jakoś tak jajec mi nie urywa chociaż..

12. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    Nie grałem, ale po paru filmikach które oglądałem to raczej podziękuje. Pare animacji walki, może i grafika fajna ale gampley słaby. Komiś się może podobać, wiadomo o gustach się nie rozmawia.

Wysłane z mojego Wildfire S A510e za pomocą Tapatalk 2

13. crosk

crosk Xbox One Xbox One

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chicago
    No własnie - NIE GRALES, wiec wstrzymaj sie z osadem, az nie zagrasz. Tez bylem sceptyczny do tej gry. Zagralem i okazala sie calkiem fajna. Moze **** nie urywa, ale milo spedzilem czas. Druga sprawa to stawiam, ze 99% osob hejtujacych Xboxa na tym forum, nawet go na oczy nie widziała, nie mowiac juz o graniu na nim...

14. l33t

l33t Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    75
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A jak stwierdzę, że fiat Multipla jest do bani, chociaż nigdy - uf, całe szczęście - nim nie jeździłem, to co?! Nie mam prawa się wypowiedzieć?

Bo za opinie w temacie, że Ryse jest mocno średni, wystarczą mi recenzje i mało pozytywne noty wystawiane przez samych graczy. Wybacz, ale nie będę wydawał dwóch stówek tylko po to, by utwierdzić się w przekonaniu, że ta gra to sredniak. Nie zwariowalem jeszcze.

Choć rozumiem, że z powodu wciąż biednej biblioteki gier na nextgenach, taki Ryse może się z braku laku wydawać fajną produkcją (ale to już jest temat na odrębną dyskusję).

/Wysłane z telefonu/

15. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ja w porównaniu z 90% ludzi tego forum, mam wyrąbane na rozdzielczości i tekstury 4k. Ważne aby gra dawała frajdę i nie miała poważnych błędów. Taką grą jest m.in. Titanfall. Jak oglądałem gameplaye, to spodziewałem się, że gra może być dobra, ale jak przetestowałem ją na żywo sam osobiście, to mi kopara opadła. Multi Titanfall wygląda jak kampania w CoDach. Tu cały czas się coś się dzieje. Ta miodność z gameplayu w tej grze dosłownie wylewa się hektolitrami! Ta płynność biegania, skakania, chodzenia po budynkach, rozpierdziel pełną gębą, BALANS WSZYSTKIEGO (Co jak co, ale Titana łatwo ubić). Ja nie potrafię tego opisać, w to trzeba samemu zagrać, a to dopiero beta... Wnioski?:

1. Graficzni masturbatorzy to nie gracze. Chcesz dobrej grafiki? Idź pooglądać sobie bajki CG.
    2. Ci co wydają opinię nt. danej gry po filmikach na YT, są trochę (Jak dla mnie) zacofani. W grę trzeba najpierw zagrać, trzeba ją poczuć żeby wydać jakikolwiek "wyrok". Na filmiku z gry możesz co najwyżej ocenić dźwięk/grafikę. Feelingu gry nie wyczujesz patrząc w filmik. A feeling jest moim zdaniem najważniejszym atrybutem gry.

5 użytkowników lubi ten post.
  16. rikamaru

rikamaru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ludzie oceniający grę po filmikach na YT...

17. Grzehooo

Grzehooo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź, Poland, Poland
    Jak wyżej, poza tym chyba należy przyplmnieć o kompresji YT i stratach na urządzeniach przechwytujących. Nawet filmik w 1080p na YT nigdy nie odda wszystkich szczegułów, nie mówiąc o wciągnięciu się w tytuł.

18. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63

Jak to mówią TŁUMACZY SIĘ WINNY lub TONĄCY BRZYTWY SIĘ CHWYTA.
    Skoro MS nie widzi tu problemu to po co co chwila tłumaczy się z tego że bubel który wypuścił nie jest bublem ?!?
    Czyżby większość graczy na całym świecie była podobnego zdania że hardware XONE jest za słaby na dzisiejsze realia ?!?

Ja jestem graczem, a nie masturbatorem ale zależy mi także na dobrej grafice skoro mam płacić za grę TYLKO 250zł, a nie na tym co mówi MS że nie ma problemu że XONE nie wyciąga standardowej jak na dzisiejsze czasy rozdzielczości jaką jest od ładnych już kilku lat FullHD.
    Nie mówię tu o jakiejś rozdziałce ULTRA-HD / 4K tylko starym już standardzie FullHD... a to porażka by wypuścić nową konsole na rynek która tych standardów już na starcie nie może dotrzymać bo jej hardware jest prawie zabytkowy !!! A co będzie za lat kilka ?

Zgadzam się z Tobą, to porażka wypuścić nextgena który jest o kilka lat opóźniony w rozwoju i twierdzić że nic się nie stało....

O czym ty w ogóle mówisz ?
    O jakiej ULTRA MEGA HIPER HD ?!? - rozumiem że masz na myśli standard FullHD który od wielu już lat jest na rynku standardem - tak ?
    To po co Ci w domu telewizor FullHD skoro nie zależy CI na rozdziałece FullHD ?!?
    Powiedz mi tylko jedno : czy jak oglądasz na telewizorze jakiś film, program itp. to także obniżasz sobie rozdzielczość na niższą np. 720p. czy masz na stałe ustawioną na 1080p czyli FULL-HD ?
    A skoro masz ustawioną na 1080p to czemu ? - bo domniemywam że każde urządzenie które masz podpięte do telewizora (czy to tuner telewizyjny, odtwarzacz BD, konsola itp.) tak właśnie masz ustawioną BO OBRAZ JEST LEPSZY czy może się mylę ?!??!??!?

Mylicie po prostu pojęcia bo konsola MS nie spełnia PODSTAWOWYCH STANDARDÓW, a nikt nie zarzuca jej że nie odtwarza obrazu w 4K / ULTRA-HD tylko mowa o 1920x1200, a to żadna kosmiczna ani mega hiper rozdzielczość.​

19. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Buehehe tak obrażacie ludzi oceniających po gameplayu z YT, a co robicie niby z filmami? Nie oceniacie ich po trailerze/zwiastunie ?! No nie róbcie sobie jaj. Jak komuś nie podeszły gameplaye z Ryse (oglądając rozgrywkę) to od razu ta osoba jest BLE! bo źle mówi o produkcji M$, najpiękniejszego dziecka jakim jest RYSE.

Jakoś oglądanie innych gameplayów gier na YT np. GTA 5 miażdżył jaja :p. Chociażby wspomnianego tutaj Titanfall miażdży, bo wygląda na ciekawą zabawę.

Więc teksty: "jesteście żałośni, bo oceniacie po filmikach z YT" darujcie sobie wszyscy. Jesteśmy tutaj wszyscy/bądź prawie wszyscy dorośli więc nie potrzebne są takie teksty.

20. CozzY

CozzY Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    108
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Luboń
    Owszem, mam duży telewizor Full HD, ale niestety g***ane filmy i Voice of Poland są na nim tak samo g***ane jak na kineskopie 20 lat temu. Z kolei "Pulp Fiction" które po raz n-ty oglądałem w tv z takim samym uwielbieniem jak zawsze, leciało na jakimś niszowym kanale w kiepskiej jakości. Rozdzielczość to nie wyznacznik, ale tylko mała składowa dobrej rozrywki.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

21. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    a Wy dalej ciagniecie swoje... akurat zgadzam sie tutaj z panami z MS bo taka jest prawda, co mi za roznica czy bedzie rozdzielczosc 1080 czy 720 jak grafika bedzie poprostu brzydka? a po przykladze RYSE widac ze rozdzielczosc nie jest najwazniejsza, no ale na tym forum zrobilo sie tyle fanboyow PS4 (chociaz nie mieli stycznosci zapewne z zadna konsola) ze sie w glowie nie miesci i nie mozna juz normalnie podyskutowac bo zaraz to pisza jak to MS sie osmiesza i jakie to PS4 jest super hiper mocarne

Wczytywanie...

Poleć forum