1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft o zewnętrznych HDD: bez limitów pamięci, wymagane własne zasilanie

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Maj 22, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3216
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Xbox One otrzyma w najbliższym czasie aktualizację systemową, która pozwoli na korzystanie z dysków zewnętrznych. Lary "Major Nelson" Hryb postanowił rzucić trochę światła na ten temat.

Major Nelson napisał w serwisie Reddit, że z Xbox One współpracować będzie każdy nośnik zewnętrzny w standardzie USB 3.0 z własnym źródłem zasilania (czyli z możliwością podpięcia do sieci energetycznej). Microsoft nie będzie ograniczać maks. rozmiarów dysków. Major Nelson podał dla przykładu, że już w tej chwili korzysta z HDD o pojemności 4TB.

"Po podłączeniu urządzenia pierwszy raz do konsoli, Xbox One przygotuje je do działania. Od tego momentu można je używać tylko jako nośnik danych Xbox One. (...) Gracze mogą instalować gry na dysku zewnętrznym i z niego odpalać ulubione pozycje" - wyjaśnił dodatkowo pracownik Microsoftu.

Konsola będzie obsługiwać jednocześnie maksymalnie dwa dyski zewnętrzne (standard USB 3.0).​

2. Lotnik421 Xbox One

3. warone

warone Banned Użytkownik

Polubienia:
    324
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Belgia
    Czyli jak podłącze dysk tylko za pomocą usb 3.0 to co nie będzie działał ? Koniecznie musi być taki który ma dodatkowo swoje źródło zasilania ?

4. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    LOL! Przecież USB to jest właśnie zasilanie, ale co ja tam wiem... No chyba, że są takie przenośne dyski twarde gdzie podłącza się je do kontaktu?

5. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1672
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Dyski 4TB - lecz przeważnie powyżej 4TB mają oddzielne zasilanie :p. Lecz nie wiem czy takie "maleństwa" zaliczają się jeszcze do "komfortowych dysków przenośnych" bo już nie są takie małe .

1 osoba to lubi.
  6. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    A no to chyba, że tak. Tego akurat nie wiedziałem :(

7. BBBB

BBBB Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czyli dysk 2,5 cala nie będzie działał? osobne zasilanie mają tylko 3,5 cale

8. skyDragon

skyDragon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    76
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kęty
    To kolega słabo doinformowany, Ja mam dysk zew. 2TB który ma zew. zasilanie.

9. Tomek511

Tomek511 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Berlin
    Ja mam dysk 1TB i mam tez osobno zasilanie ...

10. zawiejos

zawiejos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
  11. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    Wydajność prądowa portu USB 2.0 to przeważnie 200mA, co przy zasilaniu 5V daje 1W, gdzie przeważnie zużycie prądu sporych dysków (1+ TB) to 2-4W a nawet potrafi dochodzić do 8-9W. Dodatkowo gniazdo USB generuje tylko napięcie zasilania 5V, a dyski 3.5cala wymagają napięcia 12V i 5V (dyski 2.5cala jadą tylko na 5V), stąd konieczne są zewnętrzne zasilacze dla tych dysków.

Co prawda niby wydajność prądowa portu USB 3.0 powinna sięgać 900mA (przy 5V zasilania będzie to 4.5W), jednak M$ niekoniecznie musiał w swej maszynie zaimplementować tak wydajne źródła zasilania dla portów USB. Możliwe, że dlatego M$ zastrzega konieczność zasilania zewnętrznego.

Wczytywanie...

Poleć forum