Microsoft oficjalnie wycenia Kinecta w Europie na 150 euro

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

garnek

Użytkownik
Użytkownik


Dosłownie przed chwilą Microsoft podał oficjalne ceny Kinecta i zestawów startowych nowego kontrolera w Europie.

Dostępne będą dwa zestawy:

* Kinect + Kinect Adventure za 149,99 euro
* Kincet + Kinect Adventure + Xbox 360 z 4 GB pamięci flash za 299,99euro

Przy okazji potwierdzono istnienie nowego Xboksa 360 Arcade o którym niedawno informowaliśmy - ma się on pojawić 20 sierpnia w sklepach w cenie 199,99 euro. Oprócz tego, gry Kinectimals, Kinect Sports i Kinect Joy Ride będą sprzedawane w cenach 49,99 euro sztuka.

Dlaczego ceny są w euro? Polski oddział Microsoftu "ze względu na niestabilny kurs PLN w stosunku do euro" poda ceny w złotówkach w późniejszym terminie.

Dzisiejszy kurs euro do złotówki wynosi 4,12 PLN. Z prostej matematyki wychodzi 600 złotych - nie wiem jak Wy, ale ja z zakupem jeszcze trochę poczekam. Piotrek zwraca uwagę, że przy tych cenach, ta oferta wydaje się być skierowana do osób, które Xboksa jeszcze nie mają - wówczas cena 299 euro (plus minus 1200 złotych), za konsole z nowym kontrolerem wydaje się już być całkiem ciekawa.

Dla porównania: podstawowy zestaw umożliwiający zabawę z PlayStation Move ma wyjść w cenie 220 złotych.

źródło: polygamia.pl
 

Jablo33

Użytkownik
Użytkownik
Ehh wiedziałem, że taki drogi będzie.... Wstrzymam się z tym bo i tak mi to nie potrzebne :D
 

garnek

Użytkownik
Użytkownik
* Kincet + Kinect Adventure + Xbox 360 z 4 GB pamięci flash za 299,99euro
Ten zestaw nie jest taki zły cenowo.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Zły nie jest, ale jest to ten nowy Arcade Slim, który oddzielnie będzie kosztował 200E. Wycięto z niego dysk twardy, w zamian dostanie się 4GB flash, WiFi natomiast patrząc na cenę zostanie w Arcade.

Powiem szczerze. Na zachodzi ludzie się na to rzucą, aczkolwiek patrząc na ofertę Sony, to Kinect się chowa, więc jeszcze nic nie wiadomo co z tego będzie. Nie mniej jednak cena 150E to niestety śmiech na sali. 6 stów za zabawkę dla casuali. Upadli na głowę... Microsoft się mocno przejedzie na Kinect, szykuje się największy EP roku.
 

Wistam

Użytkownik
Użytkownik
Strasznie drogi ten kinect ;/
Jak myślicie, lepiej brać teraz Slima, czy Kincet + Kinect Adventure + Xbox 360 z 4 GB pamięci flash?
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Ja się pewnie skuszę na to - Kincet + Kinect Adventure + Xbox 360 z 4 GB pamięci flash za 299,99euro, a Kinecta sprzedam na allegro :D
Sam Kinect wg mnie za drogi :)
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Nie kieruj się konsolą, a tytułami, kup to co uważasz za słuszne, kup taką konsolę, której gry Ci odpowiadają. No chyba, że wolisz skakać na pontonie przed telewizorem, to wybór masz oczywisty.

150E to jest oficjalna cena, a w Polsce może być jeszcze drożej. Osobiście wolałbym się wstrzymać do świąt, wtedy będzie najlepszy deal w sklepach.
 

CrypearL

Użytkownik
Użytkownik
Ciekaw jestem kto w Polsce to kupi... 600 zł to stanowczo przegięcie, dodatkowo będzie 200 zł za jedną grę... paranoja :mad:
 

mav571

Użytkownik
Użytkownik
jak dla mnie to za drogo. do 450zł to bym się skusił a tak to odpuszczam. Chyba, że będzie w jakiejś super promocji razem z konsolą.
 

PremiumPRO

Użytkownik
Użytkownik
200zł za taką grę? Bez przesady. Taka gra powinna kosztować 2 razy mniej.
 

Wistam

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli chodzi o święta, to konsole podrożeją czy potanieją, jak myślicie?
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Na święta potanieją, bo to najlepszy okres na zakupy. Aczkolwiek wydaje mi się, że spadek cen nastąpi już w listopadzie, zaraz po nadchodzącej powoli fali banów :D
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
No to Microsoft pojechał....ho , ho . Strzela sam sobie w stopę. 150 funtów za Kinecta? Giereczki za 200zł sztuka? Nie , nie i jeszcze raz nie. Jedyni w miarę sensownie prezentuje się zestaw z konsolą . Microsoft nie idźcie tą drogą! Kinect to dla mnie największa porażka M$!
 

meczek

Użytkownik
Użytkownik
I tak w Stanach sprzeda się znakomicie i nikt nie będzie przejmował się takim małym krajem w EU, gdzie jak widać sami hardcore player's są :D
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Bla bla bla, a jak zwykle wiekszosc ocenia koszty wg POLSKICH zarobkow...
A kogo w MS obchodzi takie panstewko?
W cywilizowanych krajach to 1/8-1/10 przecietnych zarobkow, a to tam jest najwiekszy rynek zbytu i tam cena nie jest zla.

Jedyne co do czegp sie zgodze to za wysoka cena gier na niego, ale mysle ze bedzie obnizona.

Przy okazji, jesli chcecie porownywac ceny z move to porownujcie do pelnego zestawu a nie tego obcietego :p
 

hehe925

Użytkownik
Użytkownik
to się sprowadzi jeżeli cena kosmiczna będzie
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Źle to przeliczasz Raikoh, tu nie chodzi tyle o cenę, co o zainteresowanie i popyt. W takim np. UK X360 jest tylko 5mln na 60 mln ludności kraju. Można powiedzieć, że mało, bo konsola jest tania jak barszcz i pracuje się na nią 3 dni. Pomimo, że ludzi stać na zakup to nie kupują, bo nie chcą. Tak samo jak ludzie nie zmieniają tam co chwilę np. telefonu czy odtwarzacza mp3 na nowszy model pomimo, że mają na to pieniądze. To, że ludzi stać nie znaczy, że Kinect czy Move sprzedadzą się rewelacyjnie. Badania pokazują, że zainteresowanie taką rozrywką jest równe bieda z nędzą.

Kinect może kosztować dla mnie nawet 1000zł i mogę kupić go jutro. Jest to w pewnym sensie zakup na długi czas, a nie jednorazowa popierdółka. Jednak Microsoft niczym mnie nie zachęcił do tego zakupu. Wyskakuje za szybko z produktem na rynek, nie mając przygotowanej bazy gier na niego. To co zostało zaprezentowane do tej pory, absolutnie mnie nie interesuje ponieważ w domu stoi Wii i szczerze powiedziawszy służy jako dekoracja na półce. O poważnych grach na Kinect na chwilę obecną jest cisza, nie ma ani jednego konkretnego tytułu na niego. Dlatego na chwilę obecną wolę kupić Move wiedząc, że będzie obsługiwał FPS niż wydać 6 stów i głaskać kotka. Do takich zabaw mam owczarka niemieckiego.
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
"Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności." - Albert Einstein

Cena jest faktycznie astronomiczna. Znając specyfikacje techniczna tego cudeńka cena jest wzieta z kosmosu,gdyż absolutnie nic jej nie uzasadnia.

Czy to będzie porażka?!Pewnie tak,ale mnie już na tym świecie nic nie zdziwi.
Za Gamecuba w mniejszej obudowie z kontrolerami ruchu Nintendo kazało płacic jak za nowa konsole i ludzie płacili.Ponad 70 mln ludzi zapłaciło.A 1/3 z tych osob nabyła dodatkowo tak przełomowy wynalazek jak cyfrowa waga łazienkowa podpinana pod konsole(czy jak Nintendo woli-Wii Fit).
 

god69father69

Użytkownik
Użytkownik
stanieje szybko na pocztku kiedy wyszedł xbox 360 dysk twary 20gb kosztował 600zł
a dzis tak samo bedzie z tym
 

JaCyNa

Użytkownik
Użytkownik
Zdecydowanie za drogo... Jeszcze gry na to sa takie sobie, moze kiedys, jak potanieje...:D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom