1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

microsoft points

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez mc2, Styczeń 7, 2011.

1. mc2

mc2 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    czy kupujac za te wirtualna walute gry na xbox live wychodzimy korzytnej niz gdybysmy kupowali w sklepie ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. damianwroc

damianwroc Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No pewnie. 6000 MS Points możesz kupić za 52zł.

4. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    Tak trudno sobie policzyć?
    Konto z MSP - ~50zł
    BC2 + Vietnam i zostaje jakieś ~1000msp
    BC2 nowe to masz 80zł + do tego msp na Vietnama
    Taki przykład - dla mnie korzystniejsza oferta.

5. MaverickPL

MaverickPL Guest

Liczenie wartosci MSP po kosztach z lewych kont z punktami, to jak liczenie kosztow piracenie gier i porownywania ich do orginalow....
    Sorry....

6. cru5h

cru5h Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Jest opłacalne przy zakupie większej ilości punktów (nie biorąc pod uwagę paserskich zakupów z kont zasilanych kradzionymi kartami kredytowymi)

7. kj5

kj5 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Jastrzębie Zdrój
    @maverick
    Porównałbym to do zakupu mięsa z dziwnej ubojni gdzieś na wsi i ze sprawdzonej ogólno panstwowej rzeźni posiadającej wszelkie atesty.

Ja tam jestem konsumentem, i głównym czynnikiem jest cena. Jeśli MS chce naprawde z tym walczyć, niech windują ceny w doł.

8. tomix200

tomix200 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Żary
    Taa, tylko MS z kradizonych kont są dla nas w 100 % legalne.. Za 52 zł możesz miec AC II i Bordelans, więc jak dla mnie to jest korzystne :D

9. Wujek WilQ

Wujek WilQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory ( Śląsk )
    Już wielokrotnie było wałkowane, nie chcesz kupować ms point z podejrzanego źródła to nie kupuj.... Ja nie jestem w stanie wydać 3 razy tyle na ms point co kosztują na allegro. Microsoft wie o tych sprzedawcach, bo kiedyś oglądałem wywiad związany z XBL Polska i Pan z MS mówił że oni dobrze wiedzą o tym procederze. I co ? I tak nie zrobią żadnych konkretnych kroków, bo oni na tym zarabiają ! Po za tym kupując coś na allegro, skąd masz wiedzieć jakiego to jest pochodzenia? Gdyby MS dał normalne ceny w Polsce, to allegrowe konta z ms pointami pewnie by zniknęły. Co do pytania nie opłaca się kupować w Polsce zdrapek na punkty i za nie kupować na markecie gry i tyle. Lepiej kupić pudełkową wersje.

10. MaverickPL

MaverickPL Guest

Ceny w polsce sa normalne. Na allegro mozesz tez kupic normalne zdrapki w nizszych cenach. Ale jesli orginalna zdrapka na 4000MSP kosztuje 150pln, a ktos oferuje "super konto z 18000MSP za 100pln, to powinno sie to kazdemu przytomnie myslacemu czlowiekowi wydawac podejzane.

W zasadzie jestem zdania ze jesli ktos wspiera zlodzei ktorzy okradaja innych, to sam powinien zostac oszukany przez nich i zrobiony w konia.
    Mieli by ludzie nauczke zeby nie nakrecac tego "biznesu"

11. Wujek WilQ

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory ( Śląsk )
    Jeżeli uważasz że cena np za XBL 240 zł albo za punkty za 150 zł ( gdzie gra w pudełku za 4200 pkt kosztuje około 150 zł również ) jest normalna to gratuluję że zarabiasz więcej niż przeciętny polak. Ceny powinny być przystosowane do standardu życia i cen czy też zarobków w danym kraju. Bo kupując XBL w UK wychodzi to połowa z ceny polskiej. To chyba jest coś nie tak ! A właśnie , przedstaw swoje dowody na to że ci ludzie mają kasę na ms point z kradzionych kart. To że ktoś ci powiedział , bo on to wie to nie jest to dowód . Mnie to nie interesuje jaką przeszłość mają te punkty, ważne że są tańsze od tych krajowych.

12. MaverickPL

MaverickPL Guest

Po pierwsze, zdrapki zdrapkami, te mozesz taniej sobie kupowac. A abonament np w USA kosztuje 60$, wiec nijak sie ma do ceny zdrapek.
    I nie wiem jakie standardy moralne wyznajesz, rozumiem ze "jak udaje ze nie widze to problemu niema" ale tlumaczac sie przed policja wytlumaczenie "nie interesowalem sie" jest malo uzyteczne. Zwlaszcza ze widac tak 'okazyjna cene' masz prawie obowiazek podejzewac ze cos jest nie tak z tym produktem.
    I ciekawe gdzie masz dopasowywane na swiecie ceny do standardu zycia ;)
    Ciekawe... od kiedy to np w polsce mozna kupic samochod taniej niz w niemczech, albo sprzet fotograficzny za "pol ceny, bo mniej zarabiamy"
    Tak czy inaczej, nie zagladam nikomu w portfel ile kto zarabia i jak bardzo mu z tym zle. Ale jesli kogos na cos nie stac to tego nie kupuje. Stan majatkowy nie jest zadnym usprawiedliwieniem kradziezy, albo przykladania reki do kradziezy p oprzez kupowanie lewych towarow, cokolwiek by to nie bylo.

Mam nadzieje ze kiedys sobie o tym przypomnisz jak i Ciebie okradna, a potem jakies "dziecko" w sieci bedzie kupowalo twoje radio samochodowe albo punkty MS za "pol ceny" nie interesujac sie dlaczego cena jest 3x nizsza niz to mozliwe.

13. Wujek WilQ

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory ( Śląsk )
    Nie wiem czy wiesz ale kartę kredytową można zablokować w 5 minut ,dzwoniąc na infolinię banku. Argument z tłumaczeniem się policji , nie wiem czy wiesz ale w świetle prawa polskiego dokonałem legalnego zakupu. Nie mam dowodów na dokonywanie przestępstwa przez owych sprzedawców, więc nie pieprzę na lewo i prawo w każdej wolnej chwili że okradają oni kogokolwiek. To sądy i policja są od wskazywania i osądzania winnych, a nie my. Więc oszczędź sobie swoich chrześcijańskich mądrości i jeżeli nie masz dowodów na popełnienie przestępstwa, to nie pleć takich głupot. A jeżeli masz dowody na popełnienie przestępstwa w związku z sprzedawaniem ms pointów, to śmiało możesz złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nie robiąc tego wcale nie obierasz innego stosunku do tych sprzedawców co ich klienci. Co do cen o jakie mi chodziło, to mam na myśli XBL i MS pointy, a nie jakiś sprzęt czy samochody. Czy zauważyłeś gdzieś w moich wypowiedziach że konsola jest droższa czy coś w tym stylu? Chodzi mi tylko o to że jeżeli MS wprowadza do Polski XBL i wszystkie z nim związane rzeczy, powinien dostosować ceny tak aby były one dostępne dla każdego użytkownika XBOX'a w danym kraju. Już pomijam to że płacimy więcej mając mniej.

14. MaverickPL

MaverickPL Guest

Rozumiem ze nigdy nie miales karty kredytowej, albo nie poslugiwales sie nia inaczej niz placac za zakupy w spozywczym. Ale niektorzy np zostawiaja swoje numery karty kredytowej potwierdzajac rezerwacje w hotelu, placac w niektorych krajac "przez telefon" (tam gdzie nie ma autoryzacji elektronicznej) albo chociazby gdzieniegdzie kozystaja z tak zwanego "żelazka" do odbijania numerow karty kredytowej na papierowym potwierdzeniu zaplaty... W niektorych krajach spotyka sie takie urzadzenia na przyklad w taksowkach czy restauracjach ktore nie posiadaja elektronicznych terminali.
    Wtedy o tym ze ktos ukradl Ci pieniadze z konta bo dokonal lewego zakupu dowiadujesz sie dopiero w momecie kiedy pieniadze znikna z konta.

Chlopie, nie masz zielonego pojecia o czym piszesz, serio... Wiem ze bedziesz probwal pienic i ostro walczyc o swoja racje, ale zrob eksperyment... kup radio na allegro na "super atrakcyjnej aukcji" i poczekaj az panowie z komendy policji sie do ciebie zglosza. Zobaczymy czy bedziesz mogl je zatrzymac i czy twoj legalny zakup bedzie uzasadniony. Zwlaszcza ze w prawie o ktorym piszesz a ktorego nie znasz jest zapis o tym ze kupujacy ma wrecz obowiazek podejzewac ze tak "okazyjny towar" moze pochodzic z nielegalnego zrodla.
    Jesli dalej bedziesz chcial dyskutowac, to proponuje zapoznac sie z art.292 Kodeksu Karnego.
    Jesli nie bedziesz mogl znalesc, a wikipedia nic ci nie napisze to ponizej masz odpis:

Art. 292. § 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tlumaczac z polskiego na nasze, nie dosc ze kupujac cos co w tym wypadku ewidentnie wyglada na nie do konca legalne, tracisz do tego jakiekolwiek prawa, to jeszcze mozesz pojsc za to siedziec na 2 lata...
    Gratuluje orientacji w polskim prawie na temat ktorego probujesz nieudolnie pouczac innych.

Ewentualnie mozesz jeszcze tu doczytac http://www.e-doradcaprawny.pl/artykul/12.
    Szczegolnie paragraf w ktorym jest zapisane:
    "Kupując rzecz na Allegro, Ebay, Świstak musisz zwrócić przede wszystkim uwagę na to czy cena za produkt nie odbiega w zbyt drastycznym stopniu od średnich cen stosowanych w obrocie (głównie w sklepach internetowych czy na innych licytacjach). Jeśli cena różni się w zbyt wielkim stopniu, powinno to być dla kupującego ostrzeżeniem. Rzeczywiście może zdarzyć się sytuacja, że komuś zależy na szybkim sprzedaniu jakiejś pojedynczej rzeczy i dlatego cena jest o wiele niższa niż w innych sklepach, na innych aukcjach. Na pewno jednak ciężko zrozumieć takie postępowanie, jeśli sprzedawca sprzedaje w ten sposób więcej niż jeden egzemplarz jakiegoś produktu (odpada wówczas możliwość sprzedaży okazjonalnej). Raczej nie jest możliwe, żeby dla sprzedającego opłacalne było np. sprzedawanie najnowszych modeli oprawek do okularów Gucciego po cenie dwukrotnie niższej niż rynkowa. Należy przypuszczać, że tylko dlatego może być to opłacalne, gdyż towar pochodzi z przestępstwa (np. został ukradziony lub podrobiony)."

Owszem... dlatego ty nie musisz miec dowodow, wystarcza uzasadnione przypuszczenia, a takimi jest chociazby "atrakcyjna" cena ktora w tym przypadku jest 3 razy nizsza niz orginalnego produktu.
    To samo tyczy sie wszytkich innych rzeczy kupowanych czy to na allegro, gieldach czy od kolegi ktory sprzedaje ci "nowe buty w super cenie bo spadly z tira"

Jestem dosc mocny ateistą jesli Cie to w jaki kolwiek sposob interesuje (w co wątpie), natomiast uzywanie takich epitetów obraza chrzescijan, ktorzy nijak w tej dyskusji nie maja zadnego znaczenia.
    To czy cos robie czy nie rowniez nie podlega tu dyskusji, bo nie wiesz ani co robie... ani czym sie zajmuje... ani jakie dzialania podejmuje - czy tez nie - widzac takie aukcje, ogloszenia na forach albo gówniarzy na osiedlu niszczacych mienie.
    Wyciaganie tak daleko idacych wnioskow na podstawie wlasnych dosc blednych domyslow, srednio dobrze o tobie samym swiadczy.... ale nie moj problem.

Wiesz... w USA tez np nie maja pewnych rzeczy ktore sa na XBL PL, nie slyszalem zeby ktokolwiek z tego powodu tam plakal.
    Gdybys nie lamal umowy na ktora wyrazales zgode w trakcie zakladania konta XBL to nawet nie wiedzial bys co jest w innych krajach.
    Owszem, tez mni wkurzaja braki w pewnych rzeczach, albo balagan z tym zwiazany... ale mysle ze zaden z nas nie ma pojecia na czym wdrozenie takiego systemu polega bo zaden z nas (napewno ja) sie tym nie zajmowal. Wrozenie z fusow i znanie sie na wszystkim lepiej od innych jest co prawda domena polakow, ale nie zawsze zgodna z prawda.

Zreszta chyba EOT, bo z posta na post coraz mniej mam ochote na prostowanie Twojej niewiedzy i coraz mniejszy sens widze w pseudo dyskusji. Jak bede mial ochote na obcowanie z betonem to porzucam grochem w sciane.

ps. Gdybys przypadkiem kiedys prbowal kupowac lewe punkty na allegro, to uwazaj bo niebiescy panowie zawsze moga znalesc ta "dyskusje" z forum i uzyc jako dowod przeciwko tobie ze doskonale wiedziales ze takie rzeczy moga pochodzic z nielegalnego zrodla... mozna sobie niezlych klopotow narobic.

Wczytywanie...

Poleć forum