HOT! Microsoft potwierdza - latem każdy Xbox One zamieni się w devkit!

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl



Na właśnie trwającej konferencji Build przedstawiciele Microsoftu potwierdzili gorące informacje na temat Xboksa One. Urządzenie w niedalekiej przyszłości otrzyma wielką aktualizację, dzięki której sprzęt zostanie zamieniony w Development Kit.

Wielka integracja urządzeń z Windows 10 trwa. Microsoft właśnie potwierdził, że latem będziemy świadkami wielkiej aktualizacji, dzięki której wszystkie urządzenia zostaną upiększone o nowy system. W10 trafi również na Xboksa One i jednocześnie sprzęty w Waszych domach zamienią się w devkity. Informację potwierdził Terry Myerson z Microsoftu, który wcześniej obiecał, że ta opcja pojawi się w 2016 roku.

Jednocześnie otrzymaliśmy wiadomość, że wraz z aktualizacją na Xboksie One pojawi się Uniwersalna Aplikacja Windows, dzięki której na sprzęcie będą mogły pojawiać się programy. Phil Spencer potwierdził, że deweloperzy otrzymają narzędzia do łatwego publikowania nowych tytułów na konsoli i komputerach osobistych.

Podczas prezentacji zostało ukazane menu devkita Xboksa One – podobno bez problemu będziemy rzeźbić w aplikacjach za pomocą kontrolera, ale pewnie w niedalekiej przyszłości do konsoli podłączymy myszkę i klawiaturę.

Spencer poinformował również, że Cortana trafi na Xboksa One. Sztuczna inteligencja pomoże nam między innymi w przechodzeniu gier. Ponadto, wraz z aktualizacją Xbox One otrzyma pełne wsparcie dla DirectX 12 i dzięki temu urządzenie ma otrzymać zdecydowanie więcej mocy.

Xbox Dev Mode jest dostępny od dzisiaj w programie Preview, ale pełna premiera odbędzie się dopiero latem. Ta opcja pozwoli graczom na tworzenie, testowanie i eksperymentowanie, ale warto zaznaczyć, że pełna wersja „DevMode” będzie kosztować 19 dolarów.

Microsoft poinformował, że gry powstałe przez graczy nadal będą sprawdzane przez zespół Amerykanów, ale zainteresowani otrzymają narzędzia do kreowania wyjątkowych pozycji. Według dostępnych informacji tworzenie pozycji i aplikacji będzie bardzo proste.


 

sephitorh

Użytkownik
Użytkownik
Nastąpi wysyp indyków jak na ps4
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Czyli od wakacji zaczną się przeróbki konsoli. Brawo po raz kolejny MS -.-
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Fajnie jakby można było z łatwością portować gry z pc na xone lub umożliwić ich odpalenie i skonfigurowania pod pada :D
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ciekawy jestem jak to chcą rozwiązać bo jeżeli ja i każdy posiadacz XO będzie mógł coś tworzyć to mam wrażenie że w sieci szybko pojawia się aplikację do odpalania pirackich gier oraz trainery.
 

Kielkozaur

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Zaczną się wirusy.... Cóż... chyba trzeba bedzie pomyśleć o czymś innym. Konsola to jednak konsola a nie PC w innej wersji.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I tradycyjnie narzekanie :) Naprawde każdą nową funkcję zawsze wiekszość musi hejtować i marudzić?
 

danboj

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Fajnie, że coś się dzieje, ale jak czytam te komentarze typu ble ble ble to aż pierdzieć mi się chce. ☺
 

Imperial BoRo

Użytkownik
Użytkownik
Czy wy jesteście naprawdę naiwni? Trainery? Hombrew? Na pewno nie pamiętacie że xbox 360 posiadał podobną możliwość p przez aplikacje xna ale za dostęp trzeba było słono płacić a nawet jeśli ktoś już zdołał zainstalować xexmenu z poziomu xna nie dawało to skutku. Nie marudźćie
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I tradycyjnie ból tyłka co poniektórych bo ktoś wyraził swoje obawy...


 

ustach

Użytkownik
Użytkownik
Fajne że coś się dzieje. Zobaczymy jaka będzie docelowa funkcjonalność.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Devkitami to one nie będą. ;)

Wysłane z mojego Honor 7.
 

Kielkozaur

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
I tradycyjnie narzekanie :) Naprawde każdą nową funkcję zawsze wiekszość musi hejtować i marudzić?

Od razu marudzenie... Po prostu ludzie wyrażają swoją opinie na dany temat. :)

Dla mnie jedynie co może cieszy to lepsza współpraca z DX12, będzie więcej gier z 60 fps lub więcej. :)
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
W10 trafi również na Xboksa One i jednocześnie sprzęty w Waszych domach zamienią się w devkity. Informację potwierdził Terry Myerson z Microsoftu, który wcześniej obiecał, że ta opcja pojawi się w 2016 roku.
Przecież od listopada mamy w dashboardzie silnik z W10, więc o co chodzi "W10 trafi również na Xbox One(...)"
 

Ewengard

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
I tradycyjnie ból tyłka co poniektórych bo ktoś wyraził swoje obawy...


Po tym filmiku myślę że będzie wysyp badziewnych apek za dolca byle by kasę wyciągnąć a jak wiadomo część z tego dolca poleci do M$.
Szukają dodatkowego źródła zarobku?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@Ewengard Z drugiej strony będzie też masa darmowej zawartości.
 

wendrol13

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Po tym filmiku myślę że będzie wysyp badziewnych apek za dolca byle by kasę wyciągnąć a jak wiadomo część z tego dolca poleci do M$.
Szukają dodatkowego źródła zarobku?
Przecież nikt Ci nie każe nic kupować...
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Fajnie, że coś się dzieje, ale jak czytam te komentarze typu ble ble ble to aż pierdzieć mi się chce. ☺
Nie żałuj sobie, konsola ma być konsolą, od innych zajęć mam pc-ta
 
Ostatnia edycja:

warone

Banned
Użytkownik
Nie zmuszają mnie do wykorzystywania tego , nie karzą płacić , będę mógł dalej grać wiec nie przeszkadza mi to a może będzie ciekawe
 

f1older

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I tradycyjnie narzekanie :) Naprawde każdą nową funkcję zawsze wiekszość musi hejtować i marudzić?
zwłaszcza, jak nie mają pojęcia co to ten devkit, ani co z tym wgl zrobić. :D
 

Do góry Bottom