Microsoft przejmie od Konami prawa do Silent Hills

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Serwis Rooster Teeth powołując się na anonimowe źródło ogłosił, że Microsoft jest w stanie wyłożyć niebywale pokaźną sumkę na prawa do jednej z flagowych marek Konami. Silent Hills powstałoby wtedy na wyłączność Microsoftu.

Jeśli wierzyć anonimowemu źródłu, Silent Hills jest gotowe w 80%, a transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze przed tegorocznym E3, aby obwieścić tę wiadomość całemu światu na imprezie w Los Angeles.

Źródło podaje, że premiera Silent Hills jako tytułu ekskluzywnego dla Xboksa One odbędzie się w marcu przyszłego roku.

Co zatem z P.T., które można było ograć tylko na PS4? Wg doniesień, ściągnięcie P.T. z PlayStation Store to wyraz szacunku do Microsoftu, mającego posiąść niedługo markę na własność.

Prawdziwość tych nowin podważa kwota, za jaką Silent Hills miałoby zostać na stałe w obozie Microsoftu. Mówi się o mało prawdopodobnych miliardach dolarów, czyli potencjalnie więcej, niż MS zapłacił za studio Mojang oraz potężną markę Minecraft (2,5 miliarda zielonych).

Dla porównania,Disney przejął prawa do marki Gwiezdnych Wojen oraz studio Lucasfilm za nieco ponad 4 miliardy dolarów. Czy marka Silent Hills jest na tyle znacząca, by Microsoft wyłożył na stół tak bagatelną kwotę?


 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
I tak o to proszę państwa, Microsoft perfekcyjnie "przeleci" Konami i Sony :D
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Oczywiście, że M$ wywali na Silent Hilla dużo kasy i raczej nie będzie im tego żal. Bo tym samym otworzą im się szerzej drzwiczki do KRAJU KWITNĄCYCH WIŚNI. Czyli zapunktują tam bardzo :D - nie tylko tam.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Oczywiście mam nadzieję, że Microsoft wykupując markę Silent Hills, to biorą pod swoje skrzydła Kojimę i Del Toro do tworzenia gry, bo jak wezmą się za tę grę Amerykańce, to niestety wtedy wielka lipa.
 

Julian1916

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Oczywiście mam nadzieję, że Microsoft wykupując markę Silent Hills, to biorą pod swoje skrzydła Kojimę i Del Toro do tworzenia gry, bo jak wezmą się za tę grę Amerykańce, to niestety wtedy wielka lipa.
Bez Kojimy i del toro potencjalną petarda i system seller staje się niewiadomą . Myślę że się opłaca, ciekawe czy MŚ myśli tak samo.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Po jednej części to im się nie zwróci, bo miliardy to zarabia GTA, a sprzedaje się w dziesiątkach milionów sztuk.
1mld$/60$=16,(6)mln sprzedanych kopii. Interes życia, może przy 3 części wyjdą na swoje :D
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
lepsze takie SH od MS niż wogóle miało by nie wyjść
 

Julian1916

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Poszło dementi od Spencera

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
lepsze takie SH od MS niż wogóle miało by nie wyjść
Dla organizacji charytatywnej może tak, ale nie dla wydawcy gier. M$ nie wyda gry bez szansy zarobku, a przy obecnej ilośći sprzedanych X1 co 3. gracz musiałby kupić 2 kopie gry żeby wyszli na 0. Złoty interes :D
 

Ankoholik

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
SH ani nie wymaga jakiś zaawansowanych technik programowania a sama gra jest ponoć skonczona w 80%. Jak odecny wydawca zablokował projekt to na pewno skusi się odsprzedać to co mają zrobione,żeby cokolwiek się zwróciło.

Dobry przykład to Sleeping Dogs , który był produkowany jako True Crime kolejny i się im to opłaciło.
 

Do góry Bottom