1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft przyznaje się do porażki - Xbox One w reklamach obiecuje walkę do końca

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez NikoBellic91, Sierpień 9, 2014.

1. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo

Nie można spierać się z faktem, że w walce konsol nowej generacji Microsoft cały czas zajmuje drugie miejsce. Podczas gdy gigant z Redmond zdążył zaliczyć kilka pamiętnych wpadek, konkurencja cały czas utrzymuje sympatię graczy jedną, spójną i niezmienną wizją. Zresztą, wyniki sprzedaży sprzętu mówią same za siebie.

Jest jednak pewna cecha w działaniach związanych z marką Xbox, za którą należy Microsoft pochwalić. Mianowicie, odpowiedzialny za konsolę zespół reaguje. Najpierw, jeszcze przed startem Xbox One, było to wycofanie fundamentalnych zmian w wizji cyfrowej dystrybucji, o co prosili sami gracze. Następnie mieliśmy do czynienia choćby ze stosunkowo szybkim wprowadzeniem zmian w interfejsie, które również w dużej mierze zainicjowała społeczność użytkowników. Nie wspominając o uruchomieniu sprzedaży zestawu bez Kinecta czy przedsięwzięciach pokroju inicjatywy Xbox Feedback, gdzie oddolne pomysły urzeczywistniane są na zasadzie forum internetowego.

Jednak, o ile obecnych graczy zadowolić jest łatwo (są oni przecież zawsze minimalnie związani z marką, więc „wystarczy” wsłuchać się w ich pomysły), tak wojna o nowych konsumentów tak prosta już nie jest. Szacuje się, że Playstation 4 przekroczyło już barierę 10 milionów sprzedanych konsol, podczas gdy w przypadku Xboksa One ta liczba oscyluje w okolicach 7 milionów. Microsoft jest zatem wyraźnie w tyle, czego powodem jest ciągle zmieniająca się wizja doświadczenia płynącego z używania konsoli oraz nadal mniejsza liczba rynków, na której sprzedawana jest najnowsza maszyna do grania.

Wszyscy jednak wiemy, że już niedługo Xbox One zaatakuje kolejne kraje i, miejmy nadzieję, zrobi to z należytą energią. Wśród państw, do których wkrótce zawita konsola Microsoftu jest też przecież Polska. Ze strony korporacji płynie na szczęście odpowiednia aura – w Sieci pojawiły się bowiem dwa trailery, które doskonale ukazują to, w jakiej sytuacji jest teraz marka. Xbox One ukazany jest w niej jako wojownik, ktoś, kto z założenia nie ma już szans na wygraną. Potwierdzają to zresztą symboliczne przemowy w tle – z głośników w podniosłym tonie mówi do nas m.in. Rocky Balboa. Przekaz? Konsola się nie poddaje, konsola będzie walczyć, bo koniec końców najważniejsi są gracze, dobre gry i budowana społeczność, a nie wyniki sprzedaży.

I cóż, trudno się nie zgodzić z takimi hasłami, nawet jeśli są one zdecydowanie zbyt patetyczne jak na sprzęt służący przede wszystkim do rozrywki. Mimo wszystko dobrze widzieć, że Microsoft wie na czym stoi i nie zamierza się poddać, nadal dostarczając najlepsze gry i zapewniając najlepszą infrastrukturę sieciową. Nawet jeżeli w tej generacji miałby wypaść gorzej od konkurencji.​

Źródło: Microsoft przyznaje się do porażki – Xbox One w reklamach obiecuje walkę do końca ÂŤ polskilive.pl – Centrum Informacji o Xbox Live w Polsce

Ostatnio edytowane przez moderatora: Grudzień 24, 2014
  2. Lotnik421 Xbox One

3. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    A czy to ważne czy wygra czy przegra - kasę konkretną tak czy siak zarobi na ONE (nawet przy przegranej), a dla nas najbardziej liczy się to że nie jest jedynym monopolistą na rynku.

4. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Sami są winni. Już na początku dali ciała z niejasnościami co do wymogu ciągłego podłączenia konsoli do sieci i jeszcze dodatkowy wymóg aby kupić jedynie słuszną wersję konsoli z kinektem.
    Mam nadzieję, że częściowo odrobią te straty w ciekawych tytułach, bo raczej nie liczę na zwycięski finisz w tej generacji konsol. Aczkolwiek i tak jest z nimi lepiej niż z Nintendo. Także kolejność będzie Sony, Microsoft, Nintendo.

5. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Tej konsoli nadal w wielu krajach nie ma. Czy oni myślą że czas działa na ich korzyść?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1228
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jak dla mnie to jest małą różnica, Ps4 jest w ilu krach sprzedawane a Xbox w ilu ? No właśnie, xbox raczej już nie przegoni sonki ale optymistycznie można powiedziećze po wprowadzeniu konsoli na resztę rynków na pewno cyferki się mocno przybliżą do siebie :)

7. paTherion

paTherion Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    310
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Belfast
    Na razie czas nie działa na korzyść ani MS ani Sony. Microsoft się poprawia i bardzo dobrze - a Sony? Co to są 3 miliony konsol? Coraz częściej widzę jak znajomi którzy zakupili ps4 wymieniają je za xone. Dlaczego? A w co tu zagrać? Może w super wypasioną graficznie edycję gry którą się już przeszło? Remastered, Revisited i super ****r ultra HD. Niech się MS zatroszczy o wschodzący rynek chiński a te 3 mln odbije sobie z nawiązką i to wielokrotnie.

8. Krakoos

Krakoos Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    162
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Basildon
    Spokojnie. Microsoft jest 400 milionów na minusie, ale 7 milionów konsol w stosunku do 10 milionów PS4 to naprawdę niewielka różnica. Spodziewano się przecież stosunku nawet 1:5. Poczekajmy. Najważniejsze, że faktycznie Microsoft reaguje na sytuację na rynku. Nawet jeśli niektóre ruchy nie są do końca zrozumiałe. Sprzedaż XOne bez kinecta to niezbyt rozsądna decyzja, ale przynajmniej konsekwentna. Z tego co czytam Xbox dostaje conajmniej raz w miesiący aktualizację. PS4 miało do tej pory jedną. Niedługo XOne rusza w PL i podejrzewam w wielu innych krajach. Rozbuja się interes i pójdzie z górki.
    Warto powtórzyc to jeszcze raz. Microsoft stać na porażki. Przemyślą, pomedytują i dadzą nam coś takiego jak EA Access. Może nie zostawią konkurencji w tyle, ale łatwiej jest gonić.

9. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Sytuacja odwrotna do poprzedniej generacji, ms swoim postępowaniem i brakiem konsekwentnego zachowania (Kinect) sam sobie winien, ludzie pamiętają i posiadacze pełnego zestawu zostali normalnie naciągnięci... Krakoos co do aktualizacji Ps4 to jesteś w błędzie...

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

10. Master50

Master50 Banned

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Eee już tam porażka, przy pierwszej przeróbce się okaże która konsola będzie prowadzić. Gier na te nextgeeny i tak naprawdę nie ma ciekawych i wartych pogrania.

11. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    za roczek znowu zobaczymy statystyki i wtedy będzie bardzo podobnie tak myślę , hmm przykład z życia znajomy chciał nawet xo ale zakupił ostatecznie ps4(to już drugi mój ziomek obaj mieli ostatnio x360 i pc) w zeszłym tygodniu swoją drogą bardzo okazyjnie nówka nieotwierana gwarancja za 1330 z lombardu na allegro - ktoś oddał; zaznajomiłem go odkąd mam konsolę XO(grudzień 2013) pokazałem gry forza5,killer instinct,tomb raider :DE i to co miałem w tamtej chwili miał nastawienie że jeśli na xboxie to tak wygląda to na ps4 jeszcze lepiej będzie he no teoretycznie w kilku przypadkach tak ,zdziwiony trochę bo jakieś nie za bardzo to jak mu się wydawało (pad względnie dobrze się trzyma też tak przyznam(xo mi lepiej do ogółu gier podchodzi bardziej strzelanki forza5) - ale to światełko bzdet nawet nie wie do czego służy za bardzo ale znalazł jakieś nalepki allegro żeby to zasłonić , przyznał że krótko bateria trzyma gdzieś doczytał że nawet kilka razy krócej niż Dualschock 3 w ps3 dotarło to dopiero do niego(zaznaczyłem mu ze tak jest gdy wahał sie do wyboru konsoli) a że dokupił osobno drugiego pada i nie ma już w zestawie kabelka ładującego to inna bajka-musiał dokupić osobno , nierówna podstawa konsoli sam to zauważył i przyznał , zrzuty video z gier w niskiej jakości po ustawieniu max jakości w konsoli ale najbardziej zdziwił się jak mu zapuściłem thiefa na xo pełna wersja i on na ps4 demo ten sam tv duży sharp nieco ponad 50 cali - bezcenne , choć wersja ps4 ma 1080p minimalnie dosłownie lepiej a xo 900p ,wskazał na ząbki są w ps4?! zdziwiony że są) , dalej UFC to jest to samo- rzekł; no bo 900p i tu i tu ale wygląda dobrze zaznaczył odparłem no różnicy nie widzę, fifa 14 jego zdanie jakby lepiej nieco ostrość na xo - maniak fify) czy mi się wydaje czy na ps4 nie ma możliwosci zpauzowania pobierania gry itp jest anuluj/usuń chyba że po aktualizacjach coś się spaprało ma 1.75 update ; w xo jest opcja pauzowania pobierań,kolejkowania itd wcześniej się bawiłem ps4 innego znajomego lecz nie pobierałem nic wtedy ze sklepu bo nie było co jeszcze, no dobra zapytałem a mp3 odpalisz na tym kolosie ? był zmieszany ale nie próbował nawet dobrze że film odpalił z blu ray lecz nie 3d bo tv jego nie obsługiwał ale pewności nie miał zbytnio , z ciekawości zajrzeliśmy do sklepu PLAYSTATION szok cenowy od razu że tak drogo nie wierzył co widzi,gry dema do pobrania no szał większość to demówki gier z serii Lego , moto gp, thiev i coś tam w sumie chyba około 6 sztuk(xo obecnie 12 dem w tym na kinecta) ,moto gp jakoś usunął zanim przyszedłem -mówił że lipa nawet nie chcę wiedzieć co i jak) chłopaka nie chciałem męczyć jaki ma headset badziewny dodany z litości żeby był, menu główne konsoli kafelki proste sprawnie działajace ale chaotyczne menu ustawień znane z ps3/vita dalej tak samo zostały co mnie osobiście aż odrzuca w moim ps3/vita to kopanie aż znajdzie sie właściwą funkcję, zapytałem na koniec go czy jest zadowolony z ps4 po 3 ech dniach w porównaniu do XO no tak , będzie grał głównie w fifę 15 i uncharted , napalony na the last of us remastered -nie grał na ps3 to warto dla niego, inFamous Second Son i killzone shadowfall dla grafy zobaczy, znając jego podejście hustawka za jakiś czas pomyśli o innych grach konkurencji(forza 5 mu się zwyczajnie spodobała w całości grafa jak zaznaczył konkretna) .... tak jest w większości przypadków posiadaczy po tzw reklamach,hejtach odnośnie mocniejszego/tańszego ps4 no chyba że ktoś jest od lat z sony(także i ja lecz ps4 głównie gry czekają dłużej aby u mnie zagościć) , ja może jestem bardziej przychylny do m$ z powodu lepszych promocjii ,Xbox livea i znajomych których mam od lat aniżeli na konsolach sony ale gry mnie przyciagnęły do m$ pierwsze lost planet na x360 zdecydowało o kupnie mojego klocka i jako fan bijatyk exclusiv killer instinct (2ka nadchodzi) dla XO (w tym także forza 5) ,konsole Sony kupowałem bo zwyczajnie dawniej PSX/PSONE pierwsze było kiedyś sony i tzw kontynuacja niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu(kilka exów last of us, mgs4,uncharted,wipeout,pixel junk,Gran Turismo choć dla mnie wypalona seria obecnie za mało zmian względem innych wyścigów) , na horyzoncie XO gearsy4, quantum break oby był killer,halo wszystkie ,metal gear v (pewnie obie wersje xo i ps4 będę miał dane obadać jako fan serii) i może coś jeszcze się pojawi a tak to multiplatformy i tu i tu będą czy lepsze czy gorsze graficznie czas pokaże obecnie różnica prawie żadna(albo zmowa producentów żeby nie ukazać przewagi na którąś z platform albo zbliżony ten sam poziom) no chyba że ktoś porównuje 720p natywne do 1080p natywne przykład demo metalgear solid ground zero - Kojima czy aż tak słaby jest Xo czy to sprawka Sony( Bill Gates za mało przywiózł ciężarówek $$$) , cd project też psioczył że xo nie będzie w wiedźmin 3 full hd a docelowo taką wersję chcą przygotować - zobaczymy , ps4 bardziej w moim przekonaniu jest niedopieszczone jako całokształt z kulejącym niedoborem gier, m$ szybciej nabiera rozmachu do poprawek wdrożenia zmian uczą się na swoich i cudzych błędach jak widać ,Sony zastój , dlatego myślę że to będzie miało decydujący wpływ na poprawę sytuacji xo na równi , oczywiście obie korporacje chcą zarobić ile się da wciskajac nam swoje genialne pomysły , x chmura i gaikai może coś kiedyś z tego będzie , 4k w ps4 ciekawe w tetrisie ,pong chyba lub do odtworzenia filmów

//Nie przeczytałem ale i tak łap lajka.
    ~z0nk31

2 użytkowników lubi ten post.
  12. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    sony wygrywa co nie zmienia faktu ze coraz to więcej ludzi przechodzi z ps4 na xo, ostatnio do grona moich znam na xbl dołączyła osoba która dopiero co kupiła i sprzedała ps4 kupując xo, zapytałem sie dla czego przecież ps4 to taka dobra konsola odp była taka,
    jakieś raporty błędów systemu
    gdy nagle zabraknie ci prądu konsola wraca do ustawień fabrycznych
    gdy ustawienia fabryczne się przywracają i zabraknie prądu konsola musi iść do serwisu
    bardzo głośna praca wentylatorów
    nagrzewanie się konsoli
    kraszowanie gier (za wiecha) z utratą danych zapisu
    pad w którym baterie szybko padają a gałki wycierają i pękają
    takie to były powody jakie mi wymieniła ta osoba i nie jest jedyna podkreślam że to któraś z kolei ...

13. jaszczurka23

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    no no co to się porobiło ostatnio ...teraz Sony musi gonić za usprawnianiem hardwareu softwareowo mowa o wsparciu innych formatów PLIKÓW na xo, ludzie zaczną częściej zmieniać zdanie co wybrac tak naprawdę , porażka microsoftu ?dobre pytanie czy tak to nazwać

14. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ależ Ty masz pechowych znajomych...
    Po tym jak pewien user wyciągnął kilka faktów odnośnie Ciebie i PS4 nie jestem w stanie zrozumieć czemu brniesz dalej z tym hejtem na PS4.

Moja sztuka jakoś nie wiesza się nie tnie, już po 3 odcięciach prądu i nie wracała do fabrycznych a był tylko komunikat o niewłaściwym odłączeniu prądu i sprawdzaniu dysku jakieś 3 minuty i gotowa do pracy dalej, pad jak i analogi całe i nie bardzo mam do czego się czepiać ale pewnie to ta jedyna z 10 mln sprzedanych ale mam farta :):)

Po wczorajszej prezentacji MS daje plusa na korzyść Xbox One a klapsa dla Sony bo się nie popisali zbytnio ale jak widać od początku nowych konsol raz jedni a raz drudzy mają chwile gdzie prowadzą zobaczymy co przyniesie jesień i początek roku bo końcówka 2015 już wiadomo że będzie pełna gier na nowe konsole:):)

1 osoba to lubi.
  15. jaszczurka23

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    co do zwiech w ps3 po nagłym odcięciu prądu(nieprawidłowym zamknięciu systemu coś ala zwiecha/zamuła znana z pc z windozą) jest prawdą że dane się wysypują bardzo często , wtedy nawet z recovery menu(menu ratunkowe podmenu systemowe ala bios ) nie idzie odbudować bazy danych/przywrócić ustawień fabrycznych następuje tzw loop postępu przywracania w nieskończoność - lekarstwem jest format takiego dysku pod pc i ponowne wgrywanie aktualizacji - TRACIMY wszystkie dane na dysku bo format jest wymagany, ps4 ma bardzo podobne rozwiązanie osobiście nie doświadczyłem tego ani znajomy na ps4 (na pożyczonej od kumpla ps4) ale coś w tym musi być , ja dodam lepiej Sony potrafi wypuścić felerne updaty z dużą czestotliwością po czym nagle kolejna łatka usuwa buga! które brickują konsolę na amen nawet w przypadku zwykłego zużycia laseru/napędu bo robi weryfikację czy coś nie jest zmodowane itd (o ps3 mowa więc z ps4 będzie tak samo jak wyjdzie lub nie exploit=jailbreak itp) oczywiście na innych platformach także występują przypadki uśpienia konsoli (nawet xo lecz są patche które najcześciej leczą błąd nieprawidłowość a w konsolach sony już nie , jak ktos wie co to jest RSOD to zatrybi o czym prawię=uszkodzenie pewnego obszaru pamięci zawartości systemowej i samo Sony nie ma na to sposobu=kup nową ale jest sposób scenowy po modyfikacji) jednak w przypadku ps3 jest to zagranie czysto anty pirackie , m$ uceglał konsole? raczej banował , tak się statystyki sprzedaży też nabija (podobnie z RROD w x360) ciekawe to żeby nie było że wyssane z niewiadomo skąd

Problem after update to 4.45 - PlayStationÂŽ Forums
    jeden z przypadków , istnieje podejrzenie że takim zagraniem Sony napędziło sobie klientów wymusiło do przesiadki na nowszy system ps4 też to jest ciekawe i coś w tym jest

Wczytywanie...

Poleć forum