1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft pyta graczy, czy chcą odsprzedawać cyfrowe wersje gier

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 21, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Użytkownicy Reddita informują, że Microsoft rozsyła do swoich graczy bardzo interesującą ankietę dotyczącą zwracania cyfrowych wersji gier.

Czyżby nadchodziła era, kiedy będziemy mogli pozbywać się cyfrowych wersji gier, które nas już nie bawią? Niestety nie ma tu mowy o wymienianiu się tytułami z innymi graczami. Pytanie dotyczy "odsprzedawania gier" poprzez zbywanie się praw do korzystania z nich. Gracz, który "odda" taką cyfrową produkcję otrzyma zwrot zaledwie 10% jej ceny. Taka oferta niestety nie prezentuje się zbyt korzystnie. Hipotetycznie - kupując najnowszy hit za 250 zł, moglibyśmy zwrócić go po paru tygodniach otrzymując w zamian 25 zł.

Tak przynajmniej wydaje nam się z opisu pytania. Nie wiemy jednak, czy zwrot dotyczyłby kwoty, którą my zapłaciliśmy, czy 10% liczy się od aktualnej rynkowej ceny gry. Im później od premiery, tym zwrot byłby mniej opłacalny. Co z grami zakupionymi na wyprzedaży?

To bardzo głęboki temat, który wymaga jeszcze przemyślenia, a także obwarowania takiego mechanizmu różnorodnymi systemami zabezpieczającymi przed oszustami.

Jak wam podoba się taki pomysł zwracania cyfrowych gier za 10% ich ceny?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Fixxxer1

Fixxxer1 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Mińsk Maz
    Sam idea mi się podoba, jednak stosunek ceny zakupu do odsprzedaży już nie.

4. Cesash21

Cesash21 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    "O kant d...y, rozbić" takie rozwiązanie. I jakie z tego korzyści? Dla użytkownika znikome, bo 10% to nic, zwłaszcza jeśli będzie to cena rynkowa, a już całkowicie nie kumam co z tego będzie miała firma odkupująca. Wiadomo, że niechcą tego zrobić na zasadzie wymian między graczami, bo wałki by były, więc niech zrobią to tak, że po odsprzedaży zanim pobierze się grę- będzie trzeba cos tam zapłacić za licencje(ale bez wariacji) i taką oto grę będzie można odsprzedać najszybciej za 2-3 miesiące. Coś takiego miałoby sens.

Ostatnia edycja: Marzec 21, 2016
  5. Sereczek

Sereczek V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    Pomysł się mnie podoba ale nie 10% kojarzy mi się to z opcją refund ale nie 100% zapłaconej kwoty a 10% .. Szczerzę to nie dostrzegam wielkich zalet takiej usługi w przedstawionej formie jeśli by powstała.

6. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1852
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Sama idea fajna, ale zagłębiając się w temat już jestem na nie. Jak ja bym miała dostać za grę 10% jej wartości to wolę żeby leżała na moim koncie, a nuż kiedyś najdzie mnie ochota i w nią znowu zagram ;) Najlepiej kupić grę na osobne konto i odsprzedać później całe konto z wszystkim za ile się chce i każdy wyjdzie na swoje ;)

7. goran

goran Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    258
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jeżeli to ma być 10% to ja nie chce w ogóle takiej opcji nawet w menu bo mi się jeszcze przez pomyłkę wybierze!

8. Ewengard

Ewengard Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Oddaj,najlepiej za darmo. A jak będziesz chciał znowu kupić to jeszcze drożej zapłacisz ;)

9. pitzmaker

pitzmaker Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Gdyby można było wymieniać się grami cyfrowymi z innymi graczami to prawdopodobnie całkowicie zrezygnowałbym z kupowania nośników (nawet mimo tego, że cyfrowe byłyby droższe); odzyskiwanie 10% kwoty w zamian za grę uważam za całkowity bezsens, żadnych korzyści dla obu stron.

10. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Moim zdaniem najbardziej sensowna opcja odsprzedaży cyfrowych gier to cena = czas czyli im więcej gramy w tytuł tym jego cena niżej spada, musiałoby to też być uzależnione od długości gry.

Oczywiście ludzie to są ludzie zaraz by kasa leciała pod stołem, gry kupowana na innym regionie o wiele taniej sprzedawane u nas w normalnych cenach...

Najlepsze dla nas byłoby oczywiście xboxowe allegro ale tego to my się nie doczekamy chyba że z ogromną marżą jak tu 90% sku!#$@#$@#% !

11. Ciernicki

Ciernicki Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Lepiej mieć taką opcje niż jej nie mieć. Biorąc pod uwagę, że po kilku latach pudełkowe gry z poprzedniej generacji kosztują około 10-20% ceny początkowej, to w przyszłości miałoby to jakiś tam sens, choć pewnie osobiście bym nie skorzystał...

12. Prz3mo

Prz3mo Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kłodzko
    W ankiecie przydałaby się odpowiedź "Yes, but not for 10 %"
    Ogólnie śmiech na sali, opcja bez szans na egzystowanie.
    Jeżeli miało to być korzystne dla graczy to musiałoby to być minimum te 50 %, a to już strata dla giganta z Redmont gdyż za tamtą grę tantiemy do producenta poszły więc musi wyłożyć z własnej kieszeni albo oferować wirtualną kasę czyli pokryć koszt następnej gry innymi słowy strata i to na miliardy, z kolei oferowanie 10 % to pewna obraza graczy i faktycznie aby taka opcja się nie pojawiała.

Zdecydowanie lepszą opcją byłoby odsprzedawanie gier. Mogłoby to działać jak na steamie mniej więcej. Każdy wystawia za ile chce, od tego stały % otrzymuje producent i sam Microsoft. ( powiedzmy po 5 % ) i każdy tytuł można odsprzedać 3 razy ( czyli 3 razy może zmienić właściciela ), a potem zostaje u ostatniego na stałe.
    Ewentualnie, żeby kupować od razu grę trochę drożej z licencją na odsprzedanie.

13. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1656
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Niech dają gry cyfrowe w cenie nawet i 40% (a jak zaszalejmy!) pudełka. To wtedy zwrot może być w cenie 10% ;)

14. krzys1190

Polubienia:
    1224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tylko nie wiadomo czy chodzi o cenę premierową, aktualną czy taką za jaką gra została kupiona.

15. Cesash21

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    Dopiero teraz jestem na PC i przeczytałem to. Jest tam napisane PURCHASE PRICE, czyli cena za jaką została zakupiona gra.

16. krzys1190

Polubienia:
    1224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Dobre i to ale z drugiej strony kupiłem FC4GE za 80zł a miałbym dostać za nią tylko 8zł to wole ja zostawić w bibliotece, jednak człowiek zawsze znajdzie wyjście sprzedać grę za 8zł na xbl i przycebulić 32 przez allegro :p

17. diego1028

diego1028 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Czyli kupię nową grę za 250 zł i miałbym ją sprzedać w cyfrowej dystrybucji za 25zł. Spoko Microsoft.
    Kupując nową grę na allegro za 250 zł mogę odsprzedać grę spokojnie za 200 zł po ograniu jej.
    Myślę, że wybór w takiej sytuacji jest oczywisty.

Wymyśl wreszcie coś sensownego Microsoft.

18. Igloo

Igloo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mogli by zrobić takie rozwiązanie, że zwracając grę, dostaje się zniżkę na nową grę (nawet w ramach jednego producenta - w końcu nie ma ich tak wielu). I dajmy na to oddajemy Wieśka 3 i dostajemy rabat 100zł na nową grę od CDP. Bo 10% to tak naprawdę nikogo nie przekona.

Cesash21 lubi to.
  19. Cesash21

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Irlandia
    Też ciekawe rozwiązanie.

Wczytywanie...

Poleć forum