Microsoft szykuje ekskluzywne gry zarówno tylko dla PC jak i tylko dla Xboksa One

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Microsoft planuje w tym roku na E3 zaprezentować od dawna wyczekiwany Project Scorpio, jednak to nie wszystko, czym pragnie zaskoczyć nas gigant z Redmond.

W rozmowie z Majorem Nelsonem, którą to panowie odbyli z okazji zbliżającej się premiery Halo Wars 2, Phil Spencer opowiedział o planach gamingowego oddziału Microsoftu na najbliższe kilka miesięcy.

Zgodnie z jego wypowiedziami, "2017 będzie niezwykły dla posiadaczy Xboksa One oraz Windowsa 10" i to nie tylko za sprawą zapowiedzianych już hitów, takich jak Phantom Dust, Crackdown 3, Sea of Thieves czy też State of Decay 2.

Dlaczego? Albowiem Microsoft planuje zapowiedzieć jeszcze kilka gier, które to będą tytułami na wyłączność dla ich platform. Ale nie chodzi o taką udawaną typu "Xbox One & Windows 10 Exclusive", a taką prawdziwą. Zieloni tworzą już produkcje, które ukażą się tylko na PC lub tylko na XOne.

Dodatkowo Project Scorpio potrzebuje solidnego kopa na start, dlatego też Amerykanie muszą wytoczyć najcięższe działa. Czy oznacza to, że doczekamy się powrotu Age of Empires? A może wróci Conker? Miejmy nadzieję, że tym razem się nie zawiedziemy, bo po skasowaniu Scalebound, wielu graczy nieco straciło zaufanie do Microsoftu.

 

leszekcce

Użytkownik
Użytkownik
Age of Empires, fajnie by było jack by to na Xbox one Lub PC wyszło, albo może jednak nowe Fable powstanie ?
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Buehehehe szykuje tytuły zarówno na PC jak i XO..?
Nagła zmiana polityki? Czy nagle się przebudzili z ręką w nocniku i zdali sobie sprawę, że konsola by się sprzedawała musi mieć EXY!
Jak z konsoli chcą zrobić mniejszy PC - obsługa klawiatury i myszki - to jaki jej sens kupowania konsoli? Jak lepiej zainwestować w PC'ta który będzie bardziej uniwersalny.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak z konsoli chcą zrobić mniejszy PC - obsługa klawiatury i myszki - to jaki jej sens kupowania konsoli? Jak lepiej zainwestować w PC'ta który będzie bardziej uniwersalny.
Cena.
 

Kendzi76

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A mi tam zwisa i powiewa czy będą exy czy nie xboxa mam do gier czy eksluzyw czy multiplatformowa a PC jest do neta aczkolwiek liczę na ciekawe tytuły startowe przy scorpio czy to kontynuacja lub zupełnie nowa gra dla mnie będzie dobrze
 
Ostatnia edycja:

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja już sam się zastanawiam nad sensem kupowania konsoli jeżeli i tak wszystko albo większość ma działać w platformie Xbox Play Anywhere (czyli PC oraz Xbox One/Scorpio). Zawsze byłem za tym, że konsola służy mi do gier, a laptop/PC raczej do innych rzeczy i tak było przez lata. Aczkolwiek zaczynam mieć wątpliwości co do tego, bo za 3k (powiedzmy, że taka będzie cena Xbox Scorpio) to jestem w stanie zmontować świetną maszynę do grania, do tego dokupić monitor z rozdzielczością 4k, podłączyć pada i mam praktycznie to samo co konsola, a nawet i więcej, bo właśnie mogę dodatkowo robić wspomniane inne rzeczy. A tak samo jak gracz konsolowy, zagram w te ich "exclusivy". Dodatkowo bardzo mnie irytuję fakt, że Microsoft podając 5 tytułów, z góry zakłada, że każdy w to zagra, a co jeśli tylko 1 albo 2 z tych gier będą naprawdę warte uwagi? To zostaniemy przy tej jednej grze eksluzywnej, czy warto wtedy kupować konsolę dla jednej gry?

I te śmieszne coroczne tytuły, że to największy lineup w historii gier... bla, bla, bla. Microsoft zawsze oczywiście musi podsycić temat, zamiast po prostu wydawać dobre gry, tak jak to robi teraz Sony. I nie, nie jestem fanem PlayStation, ale aktualnie jak dla mnie ma dużo lepszy lineup przeszłych i przyszłych premier. Jeżeli tak zostanie, to moim zdaniem, lepiej zainwestować w dobry komputer, który da możliwość zagrania w premiery z Xbox Play Anywhere, a do tego dokupić sobie PS4 i ogrywać tylko exclusivy.

Mam nadzieję, że razem z premierą konsoli, wyjdą gry, które będą wyłącznie dla tej platformy, to wtedy będzie można powiedzieć, że warto zainwestować. Poczekajmy, jeszcze jest sporo czasu.
 

pitzmaker

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Trochę się zgadzam, trochę się nie zgadzam, ale do pcta za 3 tysiące nie ma sensu kupować monitora 4k. Żeby zagrać płynnie w gry 4k trzeba mocnej karty i to w konsolowej płynności(30). Do 4k 60 na full detalach potrzeba dwóch kart.
 

leszekcce

Użytkownik
Użytkownik
Z tematu o exclusivach robi się temat o tym czy PC czy Xbox jest lepszy do grania :)
 

pitzmaker

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z tematu o exclusivach robi się temat o tym czy PC czy Xbox jest lepszy do grania :)
Jeśli xbox one nie otrzyma exów tylko dla siebie, a scorpio nie zaprezentuje świetnych parametrów w o wiele niższej cenie od PC, to tak naprawdę konsoli kończą się argumenty. Mi też się to nie podoba.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja również uważam, że jak mam wyłożyć na konsolę od 2,5-3k to wolę trochę dołożyć i kupić sobie nowego lapka do gier. Wiem, dla niektórych to śmieszne, bo lapek, bo to. Skrzyni już bym nie chciała, bo lapka mogę zabrać wszędzie ze sobą. Zresztą taki lapek do gier starczy mi dokładnie na tyle, na ile starczają obecne generacje konsol...a na nim więcej rzeczy mogę zrobić niż na konsoli. W sumie świetnie się to sprawdza na obecnym laptopie ;)
Co do E3 to nie mogę się już doczekać, aczkolwiek chyba pierwszy raz bardziej interesuje mnie konfa Sony niż samego Microsoftu, bo Sony powoli zaczyna wdrażać nowe exy na swoje konsole, a MS wiecznie stoi w miejscu i nie tworzy nowych IP. Zresztą z tych co zapowiedzieli obecnie jako przedsmak żadna gra mnie nie interesuje...także póki co lipa. Najbardziej to mi brakuje platformówek na obecne konsole, chociaż Sony przynajmniej mnie bardzo ucieszy czerwcowym remasterem Crasha ;-) Ogólnie wolę grać na XO, ale niestety patrząc po exach to Sony ma je zdecydowanie lepsze :) Więc najlepiej kupić lapka i zostawić PS4 w domu ;)
Na PS4 obecnie czekam na remastera Crasha, Horizon Zero Dawn, który wychodzi na dniach, Days Gone i TLoU 2, a na E3 zapewne pojawią się kolejne ciekawe exy :)
 
Ostatnia edycja:

kshychopata

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja również uważam, że jak mam wyłożyć na konsolę od 2,5-3k to wolę trochę dołożyć i kupić sobie nowego lapka do gier. Wiem, dla niektórych to śmieszne, bo lapek, bo to. Skrzyni już bym nie chciała, bo lapka mogę zabrać wszędzie ze sobą. Zresztą taki lapek do gier starczy mi dokładnie na tyle, na ile starczają obecne generacje konsol...a na nim więcej rzeczy mogę zrobić niż na konsoli. W sumie świetnie się to sprawdza na obecnym laptopie ;)
Masz rację, do tego gry nie 250 a 150 PLN
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Masz rację, do tego gry nie 250 a 150 PLN
A to swoją drogą, że są o wiele tańsze, jeszcze co chwilę jest masa promocji na cdkeys.com na nowe gry :) Takiego nowego Residenta 7 idzie kupić za 111zł, gdzie na konsolę 240zł ;)
Ogólnie to wszystko zależy od tego ile zaśpiewają za Scorpio i czy będzie tam w co grać w ogóle :p
 

Abandon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odpalam xboxa , odpalam ps4 normalnie ludzie grają tylko w EXY nic więcej nie robią .... Tak tak exy sprzedają konsole .....
 

Cyga0000

Użytkownik
Użytkownik
I tu cię zaskoczę, ponieważ ja konsole tylko dla exów kupuję. Swego czasu XOne dla FH2, później ps4 dla większej ilości exów i po koniec roku znowu mam zamiar ps4 kupić dla RDR2 i innych exów co powychodziły.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Odpalam xboxa , odpalam ps4 normalnie ludzie grają tylko w EXY nic więcej nie robią .... Tak tak exy sprzedają konsole .....
PS4 mam tylko dla exów, a tak to zbiera kurz. Normalnie gram na XO, ale chodziło mi głównie o to, że jak mam władować tyle samo kasy w konsolę, a w laptopa to wybieram laptopa ;)
 

Abandon

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Temat głęboki jak ocean niestety exy nie sprzedają konsoli. One są dodatkiem do nich . Ile osób kupili konsole dla znajomych nie patrzą na exy , ile dzieciaków dostaje konsole nie znają znaczenia exkluzywnosci , ile osób kupuje konsole dla multiplatform kierują się czymś zupełnie innym , ile osób nie stać na pc , ile nie lubię grać na pc pomimo możliwości podpięcia pada +tv ile osób ceni sobie kulturę konsoli a jeszcze więcej przywiązanie do danej marki. Ex jest dodatkiem do produktu nie wyznacznikiem dla masy . Nie rozmawiajmy o gronie . Gdyby tak było Xbox sprzedawał by się na świecie tak jak obecnie w Japonii .
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Totalnie się z tobą nie zgadzam, to właśnie gry na wyłączność sprzedają konsole - sam nawet na swoim przykładzie to widzę.
 

Sebsky

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Również dla mnie gry na wyłączność to przeważający argument za kupnem konsoli w tych czasach. Oczywiście zgodzę się też z tym, że czasami wybiera się daną konsolę dlatego, że znajomi Ją również mają, dlatego, że nawet samo odpalenie konsoli to inny klimat i podejście niż odpalenie PC. Ale mówimy tutaj o świadomym i personalnym podejściu do sytuacji. Racja, aktualnie oprócz exclusivów ogrywam również wiele innych gier, ale ze względu na to, że nigdy nie inwestowałem w PC do grania, bo do tego właśnie mam konsolę. Ale czuję, że to może się zmienić i tak jak już wcześniej napisałem, idea kupna PS4 (nawet używanej po przecenie) oraz dobrego PC/lapka jest warta uwagi skoro i nie będzie różnicy czy zagram na Xbox czy PC bo multiplatforma... Na razie jestem w stanie spoczynku jeśli chodzi o jakiekolwiek decyzję, można sobie tylko jedynie naprowadzić pewne poglądy i wyprowadzić wnioski.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Jaka niby cena? Konsole i tak są kierowane w cywilizowane kraje, nie dla białych murzynów (Polska), a tam wydasz raz i poskładasz konkretną maszynę.


PS. Kocham te posty gdzie ludzie teraz twierdzą, że konsola to nie EXY, a za czasów PS3 i X360 to rzucali, że exy najważniejsze. I własnie exy decydują czy lepiej wybrać X360 czy PS3..

Nikt mi nie powie.. EXY tworzą konsolę może nie całkowicie ale w znaczącym stopniu.

PS2. Zaraz ceny gier/konsol pójdą w górę bo w końcu mamy 500+ i ludzie kupują częściej i chętniej, już powoli idzie wszystko w górę. Tylko, że nie każdy dostaje te 500+..
 
Ostatnia edycja:

pitzmaker

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jaka niby cena? Konsole i tak są kierowane w cywilizowane kraje, nie dla białych murzynów (Polska), a tam wydasz raz i poskładasz konkretną maszynę.


PS. Kocham te posty gdzie ludzie teraz twierdzą, że konsola to nie EXY, a za czasów PS3 i X360 to rzucali, że exy najważniejsze. I własnie exy decydują czy lepiej wybrać X360 czy PS3..

Nikt mi nie powie.. EXY tworzą konsolę może nie całkowicie ale w znaczącym stopniu.

PS2. Zaraz ceny gier/konsol pójdą w górę bo w końcu mamy 500+ i ludzie kupują częściej i chętniej, już powoli idzie wszystko w górę. Tylko, że nie każdy dostaje te 500+..
Już nie wciągajmy w to polityki :) . Prawda jest taka, że Microsoft oddaje exy z xboxa na pcty, co szkodzi x'owi. Zamierzam na jesieni kupić nową konsolę lub złożyć skrzynkę w cenie nowej konsoli. Jeśli windows 10 dostanie wszystkie exclusivy xboxa, a sama konsola będzie miała gry w jakości gorszej niż PC w tej samej cenie- to nie ma żadnego sensu.
 

Do góry Bottom