Microsoft ukarze użytkowników nieautoryzowanych nośników danych?

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

neo937

Użytkownik
Użytkownik


Jak donosi serwis Gamezilla.pl, Major Nelson zamieścił na swoim blogu info o tym, że posiadacze nieoryginalnych nośników danych do X360 będą nieco ukarani. Wraz z najbliższą aktualizacją Dasha, owe urządzenia (nieautoryzowane dyski i karty pamięci) przestaną działać. Co o tym wszystkim sądzicie?

Microsoft ukarze użytkowników nieautoryzowanych nośników danych? - Gamezilla.pl
 
S

sebool12

Guest
:O Czyli ktoś kto ma dysk WD BEVS ma jednym słowem przesrane ;|
 

Graczdari

Użytkownik
Użytkownik
Dajmy zarobić temu biednemu MS :) I tak dużo odpuszczają ;)
 

KrzQ

Użytkownik
Użytkownik
Mi się wydaje że ściemnia, ale na szczęście ja mam oryginalny dysk wiec tym bardziej się nie boje;)
 

elempl

Banned
Użytkownik
wpis jest naprawde na jego blogu

http://majornelson.com/

wiec bedzie ciekawie
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
Skur*ysyny !!!!!!!!! no nie moge >___< ja mam bevs120 :(
 

Skolud

Użytkownik
Użytkownik
To sprzedajcie go zanim info się wszędzie rozejdzie :) Teraz i tak dyski potanieją wraz z wejściem 250gb
 

Graczdari

Użytkownik
Użytkownik
nie panikujcie ;) jeszcze nic się nie pojawiło a wy już wielkie halo...co do memorek to może uwierzę, ale z dyskami to nie taka łatwa sprawa :)
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
A to w ogóle są podrabiane memorki ? Myślę że tu chodzi o te hdd120... :(
 

zary

Użytkownik
Użytkownik
Może chodzi im o to że nie schodzą im te dyski i chcą zarobić a to może być zwykła ściema
 

elempl

Banned
Użytkownik
to raczej nie ściema bo moga zrobic sprawdzanie dysku po takich danych których w dysku twrdym nie da sie zmienić więc jednym słowem mamy pojechane :/

p.s. są karty pamięci firmy datel które wspolpracowaly z xboxem
 

ogrodnik10

Użytkownik
Użytkownik
A to w ogóle są podrabiane memorki ? Myślę że tu chodzi o te hdd120... :(
No pewnie że są:) Na allegro nawet widziałem
 

fincz

Użytkownik
Użytkownik
Jestem ciekaw jak to wygląda od strony prawnej, bo temat bardzo kontrowersyjny. Producent nie może nas zmusić do kupowania tylko jego "części", dobrym przykładem są tu samochody, czy słyszeliście kiedyś żeby koncerny karały za używanie zamienników?. Temat bardzo podobny o zdalnym uszkadzaniu konsoli za używanie nie oryginalnych gier. Moim zdaniem to wszystko jeden wielki stek bzdur i plotek.
 

Graczdari

Użytkownik
Użytkownik
W Teorii tak. W Praktyce mogą zrobić tak, że nie będę blokować dysków, ale po prostu będą wykrywać fakt używania nieautoryzowanego sprzętu, a wtedy jeśli konsola Ci się zepsuje a masz ją na gwarancji(i nawet jak nie jest ruszana czyt. przerabiana, czy otwierana) producent ma prawo jej nie przyjąć(i na pewno z tego prawa skorzysta) z powodu używania nieautoryzowanego sprzętu :)
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
No ale jeśli wyjmiesz dysk czy kartę i wyślesz konsolę bez dysku itp (bo tak można) to nie udowodnią Ci wówczas, że korzystałeś z nieoryginalnych nośników danych ;) JAk nie naprawią to muszą to jakoś udowodnić. A Ty możesz zawsze twierdzić, że nie używałeś i koniec...
 

Graczdari

Użytkownik
Użytkownik
W Teorii mogło by to działać tak: Nowy soft sprawdzi ID dysku(lub inne ****rele) i jeśli konsola jest podpięta pod LIVE(a 80% użytkowników pewnie ma podpiętą) prześle to jakiejś centrali dana z ID konsoli. Potem w serwisie wejdą do specjalnej bazy danych i wyszukają konsole po ID sprawdzając czy nie był do niej podpięty nie autoryzowany dysk....i choć wygląda to bardzo nie praktycznie, to można zaoszczędzić trochę grosza na serwisie(tzn. MS zaoszczędzi) ;) oczywiście logicznie myśląc nigdy nic takiego nie wejdzie w życie...

...to tylko moje teorie spiskowe :)
 

Azaroth94

Użytkownik
Użytkownik
uff ja się bałem że chodzi o napędy.
A dysku nie mam tylko memorka z jaspera .
 
P

pietrasz

Guest
Moim zdaniem to głupota .... Oryginalny dysk też chyba ma dysk z serii WD,
trzeba będzie zadzwonic do Microsoftu i się zapytac czy to prawda, jak prawda to niech oddają pieniądze za zakupione dyski :D
 

Graczdari

Użytkownik
Użytkownik
Moim zdaniem to głupota .... Oryginalny dysk też chyba ma dysk z serii WD,
trzeba będzie zadzwonic do Microsoftu i się zapytac czy to prawda, jak prawda to niech oddają pieniądze za zakupione dyski :D
A Oni na to "Wy oddaje pieniądze za ukradzione gry" -> kto wygra? ;p
 
P

pietrasz

Guest
Ja bo zadzwonie po Bruc`a Lee i im skopie **** :D prawie 50% posiadaczy ma dyski z serii WD i inne :D
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom