1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft w końcu górą - wojny o rozdzielczość ciąg dalszy

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Marzec 4, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3222
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Wygląda na to, że Microsoft w końcu odniesie male zwycięstwo w wojnie o rozdzielczość jaka toczy się po premierach PS4 i Xboksa One. O czym mowa?
    Zarówno na zagranicznych jak i polskich serwisach można było nie raz znaleźć porównania gier na nowe konsole Sony i Microsoftu. W temacie płynności animacji i rozdzielczości praktycznie zawsze górą było PS4. Tym razem jednak sprawa nie dotyczy konkretnej gry wideo, a usługi pozwalającej na streamowanie rozgrywki.

Jak zapewne wiecie wsparcie Twitcha posiadacze sprzętu Sony mają od dnia premiery. Stream wyświetlany jest w rozdzielczości 960x540 i 30 klatkach na sekundę. Użytkownicy Xboksa One dostaną taką opcje wraz z premierą Titanfall, jednak już wiadomo, że obraz będzie transmitowany w rozdzielczości 1280x720 (przy zachowaniu 30 klatek). Jakby tego było mało rozgrywkę będzie można potem zapisać, czego PS4 póki co nie oferuje. Czy poprawi to kolejny update? Całkiem prawdopodobne. ​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Aizen30

Aizen30 Banned

Polubienia:
    48
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Bardzo smutna nowina dla fanboyów ps4:concern:

1 osoba to lubi.
  4. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    To tylko streamowanie rozgrywki, a nie rozgrywka także nie ma powodu do radości jak i smutku...
    Jeśli miał bym wybierać między wyższą rozdzielczością gry, a wyższą rozdzielczością streamowania wybrał bym oczywiście 1-wszą opcję :untroubled:
    Bo jak to kiedyś ktoś mądrze powiedział konsola jest do grania... zresztą ani mnie to parzy, ani mnie to ziębi bo gram na PC ze względu że nie lubię kupować złomu za który płaci się 1800 lub 2200zł.

5. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    192
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Dobra sprawa mimo wszystko:) panowie z Sony powinni wziąć przykład jeśli chodzi o zapis.

6. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Teraz czekać, aż nasi inżynierowie PS4 zaraz przyjdą do tego tematu i się zacznie znowu wywód.

Bardzo dobre info. Z tym, że można jednocześnie zapisać owy stream na dysku, to już w ogóle :)

7. eekz

eekz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    raczej pierwsza deska ratunkowa na morzu łez dla fanboyów x-one

2 użytkowników lubi ten post.
  8. Krawol

Krawol Banned Użytkownik

Polubienia:
    114
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa | Otwock
    a po co mi oglądać kogoś jak gra? tak jak nie rozumiem oglądanie takiego Rockalone3k i oglądać i podniecać się jak ktoś gra :)
    chyba lepiej samemu pograć :)

1 osoba to lubi.
  9. darudek_ek

darudek_ek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    155
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Proponuję spojrzeć na sprzedaż X1. Microsoft udało się do tej pory opchnąć 3.5 miliona konsol, a Sony za chwilę dobije do 6. Dane pochodzą z amerykańskich portali, a nie z Tokyo. Oczywiste jest, że w Japan Microsoft nie ma czego szukać, w Europie również Playstation zawsze lepiej się sprzedawało. Rynek amerykański rządził się innymi prawami i zawsze sądzono, że to Xbox króluje na tamtym rynku, a raczej królował, bo w Stanach rządzi PS4 sprzedając średnio 2x więcej konsol każdego miesiąca.

Myślę, że jak Sony przekroczy psychologiczną barierę dwukrotnej sprzedaży X1 to Microsoft będzie miał ciepło...

10. CiasteczkowyPotwor

CiasteczkowyPotwor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Myślę, że problem bardziej leży w tym, że nie wszyscy mają sprzęty na których mogliby pograć w najnowsze gry, dlatego sięgają po taki rodzaj rozrywki.

Co do samego tematu to jak najbardziej pogratulować microsoftowi. Uważam jednak, że takie rozwiązania są dobre dla tych, którzy chcą wypróbować streamowanie rozgrywki, a nigdy tego nie robili, ponieważ Ci którzy zajmują się streamowaniem w bardziej profesjonalny sposób korzystają ze specjalnego sprzętu do tego służącego i zapewniającego więcej funkcji.

11. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Tak teraz mi się nasunęła inna kwestia.. po co nagrywać w 1280x720 i 30fps grę która lata w HDready (tudzież 900p)? :D

12. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    tak z ciekawości ile siana wydajesz na upgrade blachy żeby grać komfortowo w ukazujące się gry na rynku i w jakim odstępie czasowym robisz up ???
    czy dziś kupiona bardzo wydajna karta graficzna za 2k+ zbliżonej cenowo do XOne za 2 - 3 lata nada się do komfortowego grania w 1080p przy 30 fps przy średniej jakości detali,efektów itp chociażby?

13. RyyCo

RyyCo XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Hachioji, Tokyo, Japan
    @Up Po co mu karta za dwa 2k? Wystarczy GTX770 za 1,3k żeby za dwa, trzy lata pograć na bardzo wysokich/wysokich, ale to nie tylko od karty zależy... Za dwa trzy lata wydasz prawie dwa razy więcej na gry i konsole (tej generacji) niż on na komputer (Komp 3k) i swoje gry. ;)

Zresztą tu nie ma co się kłócić, jeden woli grać na konsoli, i tak mu wygodniej, a drugi na PC.

Tapatalk 4. Xperia J Android 4.4.2 CM11

14. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Załóżmy że on kupuje gry na PC, a Ty na XO/PS4, na PC kupuje za ~100zł a Ty za ~200zł on zawsze ma tą stówke w kieszeni i sobie odkłada. Za te pieniądze co by uzbierał to całą generacje by mógł być ponad konsolami i grając na max detalach i rozdzielczości FHD 60fps..

Wysłane z mojego Live With Walkman przy użyciu Tapatalk 4

15. eekz

Polubienia:
    57
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Białystok
    Akurat kretynem to możesz nazywać kogoś że swoich najbliższych. Stwierdzam tylko fakt że nagrywanie filmów nie ma się nijak do gier które i tak są i (najprawdopodobniej) będą w niskiej jak na ówczesne czasy rozdzielczości.
    Także raz jeszcze kretynie - kretynem możesz wyzywać kogo innego.

16. Mako112

Mako112 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    I pamiętamy też że nowych konsol już nie zkrakujesz pewnie nigdy... kompa nadal tak ;)

17. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk
    zkrakujesz czyli co ?może jasniej

1 osoba to lubi.
  18. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Karta za 2k jest nieporównywalnie wydajniejsza od całego XONE.... więc chyba nie bardzo w temacie jesteś by porównywać taką kartę do tej konsoli.
    Co zaś tyczy się wydanych pieniędzy to owszem wydałem więcej niż konsola bubel (tak nazywam ONE) bo kupiłem nowe podzespoły.
    Ale jeśli ktoś nie chce wydawać majątku na PC można kupić używane komponenty np.:
    - procesor I5 2500 K (z literką K bo mają możliwość podkręcania tzw. OC) - ok. 550zł
    - płyta główna - ok. 250zł
    - pamięć 8GB - ok. 200zł
    - karta graficzna GeForce GTX770 lub Radeon HD7970 - ok. 1000zł
    - zasilacz 700W - ok. 300zł
    - wentylator procesora ok. 150zł
    Całość za ok. 2450zł !
    Więc jak widać udało mi się skompletować wypasiony PC za średnio cenę lub ciut wyżej ceny XONE !
    I na takim PC pograsz we wszystko z detalami HIGH lub ULTRA w 1080p. bez martwienia się o to czy producent oby nie obniży jakości detali danej gry na konsoli by ta mogła ją dźwignąć chociaż w 720p/900p...
    Druga sprawa taki PC spokojnie wystarczy na powiedzmy 2 lata by komfortowo pograć we wszystkie gry (z maksymalną lub wysoką ilością detali), przy czym pamiętaj że na PC gry są 2 krotnie tańsze więc po 2 latach możesz policzyć ile kasy zaoszczędzasz i ew. część z niej przeznaczyć na upgrade komputera - także jak widać wcale drożej nie wychodzi utrzymanie PC względem konsoli...

A by była jasność to zawsze byłem zwolennikiem PC, ale od czasu XBOX (pierwszego) i PS2 przesiadłem się na konsole gdyż był OK i mi odpowiadały lepiej od komputera.
    Całą poprzednią generację także siedziałem na konsoli (X360 i czasem PS3) i tą dzisiejszą (nazwijmy ją NEXTGEN chociaż ma mało wspólnego z tą nazwą) także miałem siedzieć na konsoli...
    Jednak jak miesiąc przed premierą XONE i PS4 przejrzałem specyfikacje tych że nextgenów to niemal że z krzesła nie spadłem....
    Owszem kupiłem na miesiąc PS4 bo ma mocniejszą specyfikację od ONE, pograłem i stwierdziłem że nie będę bulił 2 krotnie więcej za gry które wyglądają gorzej niż na PC i przesiadłem się z powrotem na komputer - czego teraz zupełnie nie żałuję...
    Owszem będzie kilka gier zarówno na ONE jak i PS4 których na PC nie ujrzę ale to tylko kropla w morzu. Choć najbardziej żal mi serii UNCHARTED i pewnie jak się ukaże to kupię na tydzień, dwa PS4 by tylko przejść tą jedną, jedyną grę.

19. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    83
    Punkty za osiągnięcia:
    28

20. maxoff

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Po pierwsze mi nie zależy na biciu rekordów w ilości klatek na sekundę (bo zasadniczo starcza mi płynne 30 FPS w grze) - tylko zależy mi na lepszej jakościowo grafice (textury, antyaliasing, ilość detali i rozdzielczość), a to daje mi właśnie PC bo niestety nextgeny są za słabe by zaoferować mi taką jakość grafiki która mnie zadowoli stąd na tą Gamingową generację wybrałem PC...

Ale z tą wypowiedzią to trochę pojechałeś po bandzie...

A widzisz w której-kolwiek z moich wypowiedzi że pisałem obraźliwie na osoby które kupiły lub zamierzają kupić którąś z konsol (XONE czy PS4) ?!?
    Szanuję każdego więc nie piszę że jest d e b i l bo kupił lub chce kupić XONE bo to jego kasa i jego wolny wybór, tylko piszę na temat samych konsol - a to zasadnicza różnica i wolno mi wyrazić swoje zdanie które jest i będzie niezmienne że to ZŁOM TECHNOLOGICZNY UBRANY JEDYNIE W NOWOCZESNĄ OBUDOWĘ...

Owszem co do zużycia prądu masz słuszną rację, wydam więcej kasy na energię grając na takim PC względem konsoli, ale za to jakie życie jest piękne więc nie będę wszystkiego sobie odmawiał :joyous:

21. o M a c z 0 S

o M a c z 0 S Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    367
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Dolny Śląsk

na moje oko to po prostu zazdrosny jesteś o to zę kogoś stać na nową konsolę kupił i gra a ciebie nie i stąd te wywody

Wczytywanie...

Poleć forum