1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Microsoft wciąż pracuje nad pełnym wsparciem myszek i klawiatur do Xbox One

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Luty 22, 2016.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3213
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Gracze na konsolach są przyzwyczajeni do kontrolerów, ale już niedługo posiadacze Xboksów One będą mogli skorzystać z pełnego wsparcia myszki i klawiatury. Microsoft nadal pracuje nad pełną integracją dodatkowych urządzeń.

W lipcu ubiegłego roku Phil Spencer potwierdził, że w przyszłości gracze będą mogli podłączyć klawiaturę i myszkę do Xboksa One, a następnie korzystać w pełni z funkcji tych urządzeń. Od tego czasu nie otrzymaliśmy o integracji sprzętów jakiejkolwiek informacji, ale szef marki Xbox podkreśla, że inżynierowie wciąż pracują nad tym elementem.

Przedstawiciel Microsoftu nadal nie opublikował konkretów, ale zaznaczył, że gdy tylko wsparcie zostanie przygotowane, to gracze będą mogli podłączyć dodatkowe peryferia.

Jest to naprawdę ciekawa sytuacja, ponieważ widać wyraźnie, że Amerykanie dążą do pełnej integracji urządzeń z Windows 10. Jeśli pozycje otrzymają pełne wsparcie, to pewnie wielu graczy chętnie skorzysta z myszki między innymi w nadchodzącym Halo Wars 2. Miejmy tylko nadzieję, że MS nie zezwoli na wykorzystywanie nowych urządzeń w przypadku strzelanek…

Co sądzicie o tym pomyśle? Zamierzacie korzystać z klawiatury na Xboksie One? Ja mam mieszane uczucia. Nie mam problemu z grą w jakiekolwiek tytułu na padzie, więc nie widzę sensu podłączać myszki do konsoli.

2. Lotnik421 Xbox One

3. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Czy ten Microsoft głupieje czy mi się wydaje? Wszystko robią żebym przeniósł się na obóz ryżowców. Nie mam zamiaru grać w FPS'y z gówniakami, co będą korzystać z myszek o_O

Kyron lubi to.
  4. Professor Chaos

Professor Chaos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Świetnie. Koniec z masochizmem w grach, które są stworzone do myszki i klawiatury.

Janiuszko lubi to.
  5. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Tak czy siak ten kto chce to już dawno gra za pomocą klawy + myszki przecież są pewne urządzenia które to umożliwiają.
    Jedynie co to nie będziesz musiał ładnych kilku stówek wywalić na takowe urządzenie (z tego co widziałem 200-400zł) tylko podpiąć klawiaturę i mysz bezpośrednio do konsoli.
    Co zaś nie zmienia faktu że na konsoli powinno się grać wyłącznie na padzie.... taka była pierwotna myśl i założenie jak powstawały konsole i każdy kto je kupuje powinien się z tym liczyć.
    Teraz co druga osoba będzie podpinać klawiaturę z myszą i pomyślcie jak będzie wyglądać gra FPS jeśli ktoś wyjdzie Ci na przeciwko i on będzie grał na klawiaturze z myszą, a Ty tylko na padzie... - wtedy albo gra straci na przyjemności bo będziesz ciągle dostawał baty albo tak, czy siak będziesz zmuszony do zakupu klawiatury i dobrej myszy.
    Oby tylko MS nie zrobił tego by wyciągać dodatkowe pieniądze z portfeli graczy i jedynie umożliwił podłączanie urządzeń sygnowanych przez MS, bo wiadomo że będą one zdecydowanie droższe niż podobne na rynku...

6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nikt nie powiedział że będzie działać typowa klawiatura i mysz za 50zł równie dobrze może się okazać ze trzeba wybulić 300zł na kompatybilny zestaw. Mikromiękki zobaczył w tym biznes moim zdaniem ale to się okaże za jakiś czas.

Już to kiedyś pisałem. Na Ps3 można było instalować linuxa więc mocno odchudzona wersja W10 na XO to nie byłaby taka zła sprawa tym bardziej że konsola nie ma aż tak słabych bebechów i za 1000zł można by mieć niezły desktop.

7. zenobiusz17

zenobiusz17 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Moim zdaniem świetna sprawa jeżeli klawiatura i mysz zostanie ograniczona działaniem wyłącznie w aplikacjach (np. edge, youtube itp.) Podejrzewam że taki będzie końcowy zamysł.

JaZz i dudi2000 lubią to.
  8. Giker127

Giker127 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Mielec
    Obyś miał racje.

Nie jestem przeciwnikiem innowacji wręcz przeciwnie, ale....
    robi się z tego blaszak ,a takowy już posiadam wiec nie chce drugiego. Gra online miedzy użytkownikami padów a myszy i klawiatury nie będzie na tym samym poziomie. Chcą zrobić z konsoli do gier kombajn multimedialny a wiadomo ze jak coś jest do wszystkiego to jest ......\
    Ot taki mój pogląd na tą sytuacje.

9. Bis

Bis Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Przecież to miało być tylko do zdalnego pulpitu, nie do gier konsolowych. Coś się zmieniło czy tradycyjnie luzie powtarzają głupoty?

10. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1234
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    W zasadzie to po dodaniu wsparcie dla gryzonia nic nie stoi na przeszkodzie by na konsoli zaczęły się pojawiać gry przygodowe, nigdy nie bylem ich zwolennikiem ale gdy zagrałem w MISSING: An Interactive Thriller to byłem wniebowzięty.

11. Maik

Maik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    18
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    Wszedłem tylko sprawdzić jaki będzie płacz :D.
    Juz argument typu pad i kanapa nie będzie taki fajny ^^ bo gracz z myszką wydyma każdego w fps ^^.
    No chyba ze podzielą pady i myszki na osobne lobby.
    Mam nadzieje ze nie i będę mógł spokojnie czytać komentarze Microsoft strzela se w kolano albo idę do Sony :D buduje mnie to ^^

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

12. Kyron

Kyron Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    206
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Nie pójdę do sony, po prostu kończę wtedy z konsolami. Nagrałem się dość na konsolach od 1999r. Ps3 robi jako media serwer , x360 dzieci opanowały a na X1 twitcha ,netflix i yt będę oglądał. I nie umiem grać na myszce i klawiaturze, po prostu zapomniałem jak to się robi od nowa nie będę się uczył.Teraz będę oglądać seriale pijąc piwo jak na starego dziada przystało.

JaZz lubi to.
  13. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Może kiedyś mówili o wsparciu do zdalnego pulpitu ale tytuł tego newsa mówi "Pełne wsparcie dla....." stąd domniemywam że chodzi także o granie myszą z kalwą we wszystkie gry...

14. PyzaVader

PyzaVader Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Konin
    Co sądzicie o tym pomyśle? Zamierzacie korzystać z klawiatury na Xboksie One?

Nie zamierzam ! :play:

15. qba123

qba123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Ms ewidentnie idzie w kierunku pełnej integracji xboxa z windows10. Jeśli będzie sie dało podłączyć dowolną myszkę i klawiaturę i będzie to działało płynnie jak na zwykłym pc to dla mnie bomba. W końcu ograłbym wszystkie strzelanki tak jak trzeba na konsoli. Ale to musi być pod jednym warunkiem - podczas wyszukiwania graczy do gry musi być podział na tych, którzy grają na padzie i na tych którzy na myszce. Inaczej to nie ma sensu, gracz na myszce będzie miał ogromną przewagę.

16. Tincu

Tincu Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nooo i bardzo dobrze ze dają taką możliwość. Oczywiście każdy może korzystać jak chce, nikt was nie zmusza do korzystania z tego - ja i tak nie gram za często w fpsy, ale fajnie że chcą to dodać, choćby ze względu na strategie... oczywiście widzę grono zagorzałych i zaślepionych ludzi, którzy lamentują, zamiast się cieszyć z dodatkowych możliwości - a jakby nie spojrzeć nie powinno być problemem ustawienie w wyszukiwaniu gier rodzaju kontrolera więc... przestańcie narzekać, a doceńcie że MS stara się wykrzesać jak najwięcej z konsoli - jak będzie to działać jak należy to może Sports Interactive znowu wrzuci Football Managera na xboxa - wówczas mogę sprzedać całkiem swojego laptopa - do internetu i jedynej gry w jaką grywam na kompie móglbym grać na konsoli ;) Ehhh marzenie...

17. Marcellomar2013

Marcellomar2013 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
    Microsoft pewnie zaczeka z tym dostosowaniem klawiatur do Xboxa One, bo w końcu niedawno wypuścili swój oficjalny chatpad, więc musi trochę na siebie zarobić. Na szczęście w FPSy online gram rzadko, więc nic mi nie przeszkadza ten fakt. Swoją drogą jeszcze niech wydadzą pakiet Office na Xboxa i konsola będzie miała funkcjonalność kompa.

Marf lubi to.
  18. SingSing74

SingSing74 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    I BARDZO DOBRZE. Mi np. trudno się przestawić na pada. Wiem, że się da, ale gra na klawiaturze jest bardziej intuicyjna. Office? Ja chętnie zainstaluję. Im szersza paleta możliwości danego urządzenia, tym więcej użytkowników, a co za tym idzie, większe zainteresowanie producentów oprogramowania, a to oznacza dłuższe i lepsze życie dla takiej plarformy. BRAWO!!! Czekam na pełną klawiaturę i myszkę również - a może przede wszystkim - w grach. Wtedy na pewno będę kupował i grał więcej.

19. kobe_x

kobe_x Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Myślę, że nie ma co się podniecać. Z tego, co pamiętam z pierwszych informacji wynikało, że mysz i klawiatura będzie służyła tylko do obsługi konsoli, a nie gier, bo dawałoby to w grach sieciowych niewyobrażalną przewagę. A co do sprzętu już istniejącego, który umożliwia takie podłączenie, to wcale tak kolorowo też nie jest, ponieważ za pomocą myszki jest stworzona emulacja pada, co chyba jeszcze utrudnia grę. No chyba, że wyszedł jakiś nowy sprzęt o którym nie wiem i myszka działa jak myszka, a nie jak podróbka pad. Niepokoi mnie tylko w tytułowym artykule wyrażenie "pełne wsparcie". A co do korzystania to raczej nie będzie mi wygodnie siedzieć na sofie z myszką i klawiaturą...

20. piotrasjwp

piotrasjwp Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dobra sprawa ale mysz i klawiatura tylko do przeglądarki, komunikatora itp... Gry na padzie, szczególnie strzelanki

21. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Jeśli by tak było, to spoko. Ale jeśli na serio PEŁNE WSPARCIE, to cóż... Po ile chodzi PS4 teraz?

Wczytywanie...

Poleć forum