Microsoft wyłoży karty w styczniu

domingta

Banned
To są na razie tylko plotki więc nie ma co się napalać.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Mogliby zapowiedzieć w styczniu w LV a pokaz zrobić na E3 2012 :)
 

Krawol

Banned
Użytkownik
jeżeli nie zrobią darmowego multi, a SONY na nowym dziele znów nie zrobi płatnego multi nawet nie myślę o tym xboxie
Dokładnie :p
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
2GB systemowej + 2GB VRAM i jako tako może być. Samo 2GB do podziału między system, a gry to za mało. Dzisiejszy PC łącznej pamięci (RAM + VRAM) ma minimum 6GB, a co będzie za 2-3 lata? No właśnie... Ktoś pisał o układzie Tegra 3, fajnie tylko zapomniał dodać, że jest to układ mobilny do smartów/tabletów itp. Nie nadaje się do stacjonarnej konsoli, zbyt słaba moc obliczeniowa. Jechu nie doczekasz się konsoli ze wsteczną kompatybilnością. Pomyśl sobie jaką kasę trzepią dziś remasterowane gry i pomyśl jaką kasę będą trzepać obecne gry za 2-3 lata w edycji FullHD. Tak jak X360 i PS3 nie mają wstecznej kompatybilności, tak next geny jej mieć nie będą. Na nową konsolę będą wychodzić tylko nowe gry, strzelam, że w dużo wyższej cenie niż obecnie. Za możliwość pogrania w obecne gry na nowych konsolach będzie trzeba płacić jeszcze raz. Sony już wymyśliło wsteczną kompatybilność między PSP, a PS Vita za dodatkową opłatą :D
 

Frezer

Użytkownik
Użytkownik
mi się wydaje że to chodzi po pamieć systemową te 2 GB DDR3 jeżeli znowu grafika bedzie od AMD to może wsadza jakiś zmodyfikowany układ z nadchodzacej serji Radeon HD 7000 (28nm) a tam ma być z tego co wiem jakas nowa mega szybka pamieć lepsza niż DDR5 pożyjemy zobaczymy, jezeli wyjdzie w 2012 to nie dadzą dysków SSD bo jeszcze za drogie cholerstwo a szkoda bo podobno daje sporego kopa w grach
 

Al Capone

Użytkownik
Użytkownik
Prace nad jego konstrukcją trwają już od 2005
po co nam odgrzewany stek z podpisem nowej generacij
nie che aby postemp szedl tak szybko zeby kupowac nowa konsole co 3 lata ktora ma podzespoly sprzed kilku lat wstecz i po prostu robi sie konfiguracije 2 razy lepsza shematycznie tak jak to jest w pc tylko wydawana jest w tyl technologiczne wstecz jak na lata wydania a opracowania
czysta paranoja i robienie z klientów idiotów
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Dzisiejszy PC łącznej pamięci (RAM + VRAM) ma minimum 6GB, a co będzie za 2-3 lata?
Dzisiejszemu PC starczy 2 GB RAM, z porywami do 4 o ile ktoś go używa jako maszynka do grania. 6 GB to chyba jak się w CAD'a bawisz czy inne wymagające programy :) Karta ma oddzielny RAM na swoim PCB i teraz często gęsto standardem jest 1 GB, ew. 2 - w przypadku nowszych edycji kart graficznych.



nie che aby postemp szedl tak szybko
Ja jednak wolę postęp, więc migiem po słownik!
 

Bis

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
2GB systemowej + 2GB VRAM i jako tako może być. Samo 2GB do podziału między system, a gry to za mało. Dzisiejszy PC łącznej pamięci (RAM + VRAM) ma minimum 6GB, a co będzie za 2-3 lata? No właśnie... Ktoś pisał o układzie Tegra 3, fajnie tylko zapomniał dodać, że jest to układ mobilny do smartów/tabletów itp. Nie nadaje się do stacjonarnej konsoli, zbyt słaba moc obliczeniowa. Jechu nie doczekasz się konsoli ze wsteczną kompatybilnością. Pomyśl sobie jaką kasę trzepią dziś remasterowane gry i pomyśl jaką kasę będą trzepać obecne gry za 2-3 lata w edycji FullHD. Tak jak X360 i PS3 nie mają wstecznej kompatybilności, tak next geny jej mieć nie będą. Na nową konsolę będą wychodzić tylko nowe gry, strzelam, że w dużo wyższej cenie niż obecnie. Za możliwość pogrania w obecne gry na nowych konsolach będzie trzeba płacić jeszcze raz. Sony już wymyśliło wsteczną kompatybilność między PSP, a PS Vita za dodatkową opłatą :D
Jakie ty głupoty piszesz. Nie porównuj sprzętu pod PC'ty do konsol. zupełnie inne rozłożenie mocy.
Xbox 360 nie ma wstecznej kompatybilności? No co ty.
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
po 1. MS na 100% zapewni wsteczna kompatybilność. wszystkie odwołania w grach na Xsa ida przez API DirectX - wiec nie bedzie z tym problemu (btw wlasnie dla tego na xboxsa 360 nigdy nie powstaną takie gry jak Uncharted 3 czy GoW3 bo MS nie zezwala na bezpośrednie odwołania do sprzętu ktore jak wiadomo potrafia czynic cuda)
po 2. 2 GB to malo. tyle maja współczesne karty graficzne - wielkosc tekstur, rozmiar bufora ramki itd zapełnią je bez problemu. na 360 podstawowym problem jest wlasnie pamiec - wszyscy developerzy o tym pisza. czysta moc obliczeniowa 360 jeszcze nie jest taka zła - gry wygldaja tak jak wyglaja (czytaj kiepskie tekstury) bo brajuke tej pamieci jak tlenu. gdyby X mial przynajmniej 2 razy wiecej pamieci to taki Battelfied w rozdzialce 720p nie wiele by sie roznil od wersji pecetowej w tej samej rozdzialce (pomijajac moze jakas skomplikowna fizyke i efekty czasteczkowe ktore wymagaja naprawdę duzych obliczen)
po 3. wg mnie nowy xbox powinien miec specjalizowane koprocesory (cos jak w PS tylko pelne) ktore zajma sie liczeniem AI, fizyki itd. wtedy sam proc nie bedzie musia byc specjalnie potezny (tak zeby obsluzyl system oraz podstawowe elementy gry) . reszta zajmnie sie GPU i wlasnie te specjalizowane koprocesory - proste w dzialaniu ale diabelnie szybkie.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Jakie ty głupoty piszesz. Nie porównuj sprzętu pod PC'ty do konsol. zupełnie inne rozłożenie mocy.
Xbox 360 nie ma wstecznej kompatybilności? No co ty.
No co Ty nie powiesz... Nikt nie porównuje PC do konsoli, ale nikt również nie chce, aby powtórzyła się sytuacja z obecnej generacji. Mianowicie ta generacja był reklamowana jako nowa jakość - FullHD - a bardzo szybko okazało się, że FullHD można uzyskać w malutkich grach Arcade, w co 50 tytule dodać należy. Konsolowa, maksymalna rozdzielczość, która standardem na PC była jeszcze zanim X360 wszedł na rynek, to wina przede wszystkim małej ilość pamięci RAM. Pamięć jest tania, więc powinni jej wrzucić tonę plus drugą tonę na zapas, aby po 2 latach nie brakowało.

Pisząc o wstecznej kompatybilność natomiast piszesz o emulatorze pod którego po pierwsze nie wszystkie gry z pierwszego Xboxa chodzą, po drugie wiele tytułów wygląda gorzej niż na pierwszej konsoli. X360 nie ma pełnej wstecznej kompatybilność, tylko emulację, która chodzi jak jej się podoba.

!krisr77 - tu nie chodzi o to, że sprzętowo gry będą kompatybilne. Chodzi o pieniądze! Reedycje się sprzedają, więc za 2-3 lata też się będą sprzedawały. Będzie wielu jeleni gotowych zapłacić kasę za dzisiejsze gry w odświeżonej wersji.
 

nadrat24

Użytkownik
Użytkownik
Ja na grafe nie patrze ale gorzej ze malo miejsca na plytkach. Ale tez kasy nie mam na nowa konsole wiec wolalbym zeby jeszcze obecna generacja pozyla troche:)

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
 

BAKI

Świeżak
Świeżak
... Tak jak X360 i PS3 nie mają wstecznej kompatybilności, ...
PS3 jest wstecz kompatybilne ;]
 

nadrat24

Użytkownik
Użytkownik
PS3 jest wstecz kompatybilne ;]
Oj tylko niektore wersje:)

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
PS3 jest wstecz kompatybilne ;]
Wersja 60GB Fat, sam taką posiadam. Prócz tego modelu nic nie jest kompatybilne z PS2 no chyba, że konsola jest przerobiona.
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Pamiętajcie że nie mogą włożyć tam mega cześći bo konsloa byłaby za droga.
Mnie tam szczerze grafika nie jara tak bardzo,ważny jest fun z gry.

A czy 2Gb ramu to mało?? Przecież X360 ma 512 :D
Obecne pecety mają przynajmniej po 4GB ramu.
Pierwszy xbox miał 64MB ramu to zobacz jaka róznica z tym 512 i taka sama roznica pewnie bedzie przy nowym klocku.
A ja obstawiam,że zapowiedzą w przyszłorocznym E3,po co w tym roku jak wychodzi głośny tytuł np.GTA5?
 

kulkers

Użytkownik
Użytkownik
To jest trochę śmieszne. Jaki skok był między ps1 a ps2? Ps2 a ps3? Kolosalny, grafika opad szczęki. A teraz chcą wsadzić śmieszne 6 rdzeni i 2gb? No niech Ci co wymyślają te plotki nie będą żałośni...
 

Paf9o

Banned
Użytkownik
Nie wiem na ile jest to potwierdzona informacja a na ile plotka.
Na moje to nikomu na razie do szczęścia next-geny potrzebne nie są.

Jeszcze nie spotkałem się z opinią, że komuś "zaczyna brakować" grafiki czy czegoś innego.
Obecna generacja powinna nie być zastępowana jeszcze przez conajmniej 2 lata.

Tym bardziej, że przecież kontroloery ruchu rzekomo miały przedłużać życia current-genów...
 

Do góry Bottom